Zres

Άποψη για ASUS HD 6950 2GB DIRECT CUII

Recommended Posts

Θα το δοκιμάσω,αλλά σαν καθαρά gamer λογική και όχι λογική του overclocker για να βλέπει νούμερα στα benchmarks αξίζει να την κλοκάρω;

Εννοώ ok βλέπω διαφορές στα frames αλλά τι να το κάνω αμα κάποια στιγμή στο μέλλον μου δημιουργηθεί το οποιοδήποτε πρόβλημα.

Απο την άλλη η κάρτα έχει μια απο τις καλύτερες εργοστασιακές ψύκτρες,οπότε να ξεκινήσω να την ανεβάζω και άλλο άφοβα λές ;

Ευχαριστώ

Δεν νομίζω πως αξίζει,αλλά θα αξίζει να την flash-άρεις σε HD 6970.Γιατί ;

Λόγω του ότι θα αυξηθούν τα shaders, θα αυξηθούν και τα fps,και μαζί με λίγο overclock,θα αυξηθούν ακόμα περισσότερο.Τα λέω σωστά ;

Check here ..!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως αξίζει,αλλά θα αξίζει να την flash-άρεις σε HD 6970.Γιατί ;

Λόγω του ότι θα αυξηθούν τα shaders, θα αυξηθούν και τα fps,και μαζί με λίγο overclock,θα αυξηθούν ακόμα περισσότερο.Τα λέω σωστά ;

Check here ..!

Προσπέρασες 2 posts,τελικά έχω αγοράσει την Direct CUII HD 6970 για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο με πειραματισμούς και φλασαρίσματα.

Σκέφτομαι να την αφήσω στα κανονικά της επίπεδα εν τέλει.

Ως τώρα την έχω δοκιμάσει σε Crysis 2 και Witcher 2 και μπορώ να πω οτι είμαι σχεδόν full στις ρυθμίσεις και παίζει άνετα με 50 fps.

Βέβαια αυτό το witchers 2 έχει μια ρύθμιση που λέγεται ubersampling που με ρίχνει λίγο και απο ότι κατάλαβα προορίζεται μόνο για top-end μηχανήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ααα sorry,δεν το είδα.My fault. :)

Για το ubersampling έχεις δίκιο,γονατίζει κυριολεκτικά τα μηχανήματα,αλλά αν είναι ενεργοποιημένο,το παιχνίδι δεν έχει να ζηλέψει και πολλά από την πραγματικότητα.Γίνεται απλά πανέμορφο.

Καλοδούλευτη η καρτούλα μαν,καλό λιώσιμο στα games.

Link to comment
Share on other sites

Στο Witcher 2 που μπορώ να πω είναι ιδανικό για ένα πρωτο testing με τις ρυθμίσεις που έχει, πάει super.

Ένα θεματάκι έχω με αυτήν την ρύθμιση που ονομάζεται ubersampling,τι μηχάνημα αντέχει να σηκώσει αυτήν την ρύθμιση ειλικρινά δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Στο Witcher 2 που μπορώ να πω είναι ιδανικό για ένα πρωτο testing με τις ρυθμίσεις που έχει, πάει super.

Ένα θεματάκι έχω με αυτήν την ρύθμιση που ονομάζεται ubersampling,τι μηχάνημα αντέχει να σηκώσει αυτήν την ρύθμιση ειλικρινά δηλαδή...

Το ubersampling που λες γονατίζει πραγματικά ακόμα και τα πανάκριβα συστήματα.

2x GTX580/HD6970 ή μία GTX590/HD6990 (οι κάρτες της Nvidia σε SLI έχουν πρόβλημα με το ubersampling λόγω drivers όμως) για 50 fps πάνω κάτω χωρίς κολλήματα με vsync ενεργοποιημένο χωρίς προβληματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Και στην τελική τι είναι....ένα extra texture το οποίο αλλάζει την αισθητική λεπτομέρεια των αντικειμένων σε έναν μικρό βαθμό.

Μέγαλη θυσία απόδοσης όμως για ενα τέτοιο bonus.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now