Pastelidis.n.s.

Ιpad 2 από USA - Tελωνείο

Recommended Posts

Παιδια, ενας γνωστος μου μαλλον θα μου αγορασει ενα Ipad 2 απο το Σικαγο. To 16αρι με σκετο wifi, εχει 499$-->350?.

Πως μπορει να το στειλει για να γλιτωσουμε οσο πιο πολλα μπορουμε απο το τελωνειο?

Πρεπει να γραψει κατι επανω του?

Τελειωσε η κομπινα με τα Gifts?

Θα το ανοιξουν το πακετο? Επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Τα παντα ολα ανοιγουν .Επιτρεπεται και με το νομο . Εαν εχεις εκρηκτικα ή ναρκωτικα δεν πρεπει να το κοιταξει το αρμοδιο τμημα ?

Χαμηλη δηλωση θα δωσει και χαμηλη ασφαλεια . Διαλεγεις και αποφασιζεις.

Ο αποστολεας να ειναι ιδιωτης και οχι εταιρια . Παιζει μεγαλο ρολο αυτο . Δε μπορουν ομως να το κανουν οι εταιριες αυτο .Συνεπως το αγοραζει φιλος απο την USA και το στελνει προσωπικο δωρο Ελλαδα . Εκτος και εαν ειναι μικρο μαγαζι και μπορει να στο στειλει προσωπικο δεμα .

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.

Θα το αγορασει εκεινος και θα το στειλει....

Στελιο ποια εταιρεια να διαλεξει? USPS?

Αν δηλωσει προσωπικο δωρο τι επιβαρυνση θα εχω εγω απο το τελωνειο?

Επισης πες οτι βλεπουν Ipad μεσα. Μπορουν να παραβλεψουν το οτι το εχει στειλει σαν προσωπικο δωρο και να σε φεσωσουν με ενα καρο λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

USPS σαφως .

Η επιβαρυνση εξαρταται απο το ποσο . Χοντρικα ειναι καποια μικροεξοδα και το ΦΠΑ .

Ακομη και με μια δηλωση των $100 , μπορει να περασει και χωρις την παραμικρη επιβαρυνση περαν των 3 Ευρω .

Εχουμε φερει τον τελευταιο καιρο πραγματακια με δηλωμενη αξια εως $100 χωρις φορους .

Το θεμα ειναι το εξης . Ποσο θα δηλωσεις το πακετο ? Τι αξια ????

Edited by Stelaras
Link to comment
Share on other sites

Πεππιδιε ποτε γυρνας?

Προφανως δεν εχεις θεμα μεσα στην βαλιτσα.... απλα μπορει να σε καλεσουν να το δουν για ελεγχο...

Καλυτερα χειραποσκευη....

Ποτε πας ποτε γυρνας.

Παντως εχει 150? διαφορα ελλαδα με αμερικα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now