''Vagos''

Αποχώρηση από οικιακή ομάδα!!!!!!!

Recommended Posts

Παιδιά δεν μπορώ να αποχωρήσω από την οικιακή ομάδα!!! Τι μ@λ@κιες είναι αυτές?

Θέλω να το ξανά στήσω το δίκτυο από την αρχή γιατί δεν έχω πρόσβαση στους άλλους υπολογιστές! Ζητάει password! και είναι όλοι στο homegroup! Ότι να ναι! σπάσιμο νεύρον!! θέλω να μεταφέρω κάτι αρχεία βασικά και θέλω μέσω δικτύου μη βάζω usb τώρα...και ζητάει password! παλιά δούλευε ρολοι!!

Καμία ιδέα????????

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα????????

Ρώτα όλα τα μέλη της οικογένειας σου για τον κωδικό! :D

Υπάρχουν διάφορα προγράμματα που μπορούν να διαγράψουν τους κωδικούς πρόσβασης για όλους τους χρήστες των Windows...

7 Free Windows Password Recovery Tools

About.com: http://ophcrack.sourceforge.net/

Don't forget to post feedback ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κατάλαβα ότι θες κωδικό δικτύου και όχι υπολογιστή.. Αν έχει έτσι, πάνε σε έναν άλλο υπολογιστή και από το control panel βρες τον κωδικό του group..

Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικό τον έχω.αλλά ζητάει username και password που τη στιγμή δεν έχω βάλει τίποτα από τα 2!! Αυτό που λες εσύ είναι γενικός κωδικός δικτύου! Εμένα μου ζητάει κωδικό και username από όλους τους υπολογιστές! Έχω 3 deskop και 5 λαπτοπ και όλα ζητάνε! Θέλω βασικά να βγώ από την οικιακή ομάδα και να το ξαναστήσω από την αρχή!

Άμα ξέρει κανένας ας βοηθήσει....

Link to comment
Share on other sites

Κωδικό administrator σου ζητάει; Αν όπως λες τον ξέρεις γιατι δεν τον "αφερείς" (δηλαδή να προσπαθήσεις να τον αλλάξεις αλλά για νέο κωδικό να μην χρησιμοποιήσεις τίποτα) ώστε να μην σου τον ζητάει πλέον;!

Τον κωδικό τον έχω.αλλά ζητάει username και password που τη στιγμή δεν έχω βάλει τίποτα από τα 2!!

:que:...

Εσύ βγάζεις νόημα; Πως μπήκε ο κωδικός, μόνος του;

____________________________________________

Anyway, τι λειτουργικό έχεις;

Σε Windows 7 κάνεις διπλό click στο εικονίδιο "Υπολογιστής", δεξί click και επιλέγεις "Ιδιότητες", "Ρυθμίσεις συστήματος για προχωρημένους", επιλεγεις την καρτέλα με τίτλο "Όνομα υπολογιστή", click στο "Αλλαγή" και εκεί αλλάζεις το πεδίο με τίτλο "Ομάδα εργασίας" από "ΗΟΜΕGROUP" σε ότι θέλεις :)

Θα πρέπει να κάνεις το ίδιο και στους υπόλοιπους υπολογιστές φυσικά, αν θέλεις να είναι όλοι στο ίδο δίκτυο (πρέπει να έιναι και στην ίδια ομάδα έργασίας).

Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ρύθμιση να μην ζητάει κωδικό.

επίσης μπορεί να φταίνε τα δικαιώματα του φακέλου.

όταν μπαίνεις στους φακέλους του κοινόχρηστου χρήστη ζητάει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now