caution

Razer BlackWidow Ultimate Stealth Edition: Για λίγους!

Recommended Posts

[news_img=Razer BlackWidow Ultimate Stealth Edition: Για λίγους!]http://reviews.hwbox.gr/news/razer.jpg[/news_img]Μηχανικό, φωτιζόμενο και με το αφοπλιστικό $139.99 / ?139.99 στο καρτελάκι του, το Razer BlackWidow Ultimate Stealth Edition έρχεται να εντυπωσιάσει τους gamers με τις λειτουργίες του: ανεξάρτητο φωτισμό πέντε επιπέδων ανά πλήκτρο, anti-ghosting λειτουργία ακόμα και με έξι πλήκτρα πατημένα ταυτόχρονα, δέκα πλήκτρα macro, 1ms response time, συνδέσεις ήχου και USB-passthrough. Όλα αυτά, σε ένα πακέτο 475x171x30mm και 1.5kg, που αγνοεί παντελώς τις νομισματικές ισοτιμίες.

[img_alt=Razer BlackWidow Ultimate Stealth Edition: Για λίγους!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/11524e5d8cd1aef95.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

παντα σκεφτομουνα να παρω ενα μηχανικο πληκτρολογιο, αλλα καποιοι μου ειπαν οτι δεν το συνηθιζεις πολυ ευκολα... αλλα σε αυτην την τιμη, i am ready to try! :D

Link to comment
Share on other sites

Παντος σε παιχνιδια ομολογω οτι τοσα χρονια δεν μου εχει τυχη ποτε να χρειαζετε να πατησω 6 πληκτρα ταυτοχρονα ουτε καν 4.Τωρα για αλλες δουλειες δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Η stealth edition έχει πιο ήσυχα πλήκτρα(από cherry MX blue σε cherry MX brown) και αντικατέστησαν τις glossy επιφάνειες που γεμίζαν δαχτυλιές με matte. Η έκδοση χωρίς τα backlit keys κοστίζει $79.99 / ?79.99 και είναι πολύ καλη τίμη για μηχανικό πληκτρολόγιο. Για αλλα μηχανικά πληκτρολόγια στην ίδια περίπου τιμή ψάξε για thermaltake meka g1(το μόνο 3 xρόνια εγγύηση) και steelseries 6gv2.

Link to comment
Share on other sites

παντα σκεφτομουνα να παρω ενα μηχανικο πληκτρολογιο, αλλα καποιοι μου ειπαν οτι δεν το συνηθιζεις πολυ ευκολα... αλλα σε αυτην την τιμη, i am ready to try! :D

Μηχανικά πληκτρολόγια βρίσκεις και φθηνότερα... το απλό BlackWidow στα 80-90 είναι το φθηνότερο mech atm.

Μηχανικά με LED backlight δεν βρίσκεις φθηνότερα όμως αν και δεν το έχω ψάξει, μόνο τα deck ξέρω.

Δοκιμάστε το πριν το πάρετε, έχω ακούσει ότι τα macro keys ενοχλούν κάποιους στην θέση που βρίσκονται και είναι και Cherry Blues που σημαίνει LOUD_CLICKS. :)...

Link to comment
Share on other sites

Παντος σε παιχνιδια ομολογω οτι τοσα χρονια δεν μου εχει τυχη ποτε να χρειαζετε να πατησω 6 πληκτρα ταυτοχρονα ουτε καν 4.Τωρα για αλλες δουλειες δεν ξερω.

Η υπερβολή σε όλο της το μεγαλείο. Θεωρώ το κατά πολύ φθηνότερο, αλλά και πάλι ακριβό, Lycosa ικανοποιητικότατη λύση (του οποίου το antighosting είναι υπερ αρκετό μέχρι 4 keys) ακόμη και για gaming.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now