DBC

HTC Rhyme: Διαθέσιμο για προπαραγγελία μέσω της Verizon στις 22 Σεπτεμβρίου

Recommended Posts

[NEWS_IMG=HTC Rhyme: Διαθέσιμο για προπαραγγελία μέσω της Verizon στις 22 Σεπτεμβρίου]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614d5b3399eac9e.png[/NEWS_IMG]Η Ταϊβανέζικη εταιρεία HTC παρουσίασε σήμερα ένα νέο Android smartphone, ειδικά σχεδιασμένο για να προσελκύσει το θηλυκό αγοραστικό κοινό. Το νέο μοντέλο φέρει την ονομασία Rhyme τρέχει Android 2.3 και λέγεται ότι θα γίνει διαθέσιμο για προπαραγγελία μέσω της Verizon στις 22 Σεπτεμβρίου. Εικονιζόμενο παρακάτω το νέο smartphone συνοδεύεται από ένα ζευγάρι ακουστικών αλλά και από ένα docking station. Συγκεκριμένα φέρει οθόνη αφής 3.7 ιντσών (800 x 480), επεξεργαστή Qualcomm με Adreno 205 γραφικά χρονισμένος στα 1GHz, 768MB μνήμης RAM, microSD slot. Στα πρόσθετα χαρακτηριστικά συγκαταλλέγονται και μία οπίσθια κάμερα των 5-megapixel ενώ και μια μπροστινή τύπου VGA, 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 3.0, GPS, 14.4 Mbps HSDPA υποστήριξη αλλά και μία μπαταρία των 1,600 mAh.

Η τιμή του ανέρχεται στα $200 με διετές συμβόλαιο.

[img_ALT=HTC Rhyme: Διαθέσιμο για προπαραγγελία μέσω της Verizon στις 22 Σεπτεμβρίου]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/26294e78db7c72b26.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=HTC Rhyme: Διαθέσιμο για προπαραγγελία μέσω της Verizon στις 22 Σεπτεμβρίου]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/26294e78db7c7d2e3.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι μόνο της verizon το κόλπο με τα κινητά χωρίς sim

το είχανε βγάλει απο παλιά και καλά για να αποτρέψουνε τις κλοπές κινητών (LOL) /root

και αφού τα κορόιδα οι αμερικάνοι δίνουνε τα λευτά τους σε τέτοιες εταιρίες, και αυτές συνεχίζουν να δίνουνε κινητά χωρίς sim και χωρίς δυνατότητα αλλαγής δικτύου.

Συμβόλαια κονσέρβα σε κινητά τενεκεδάκια.

Επίσης με τα λευτά που ζητάνε κάθε μήνα απο τα συμβόλαια μπορείς να πάρεις αυτοκίνητο.

Το ποιό γελοίο ήταν με το htc hd2, χωτίς sim και το έδιναν αναγκαστικά με σύνδεση internet 4g (δύο χρόνια συμβόλαιο απο 100+ το μήνα καί άλλα 200-300 για "αγορά" σύνολο 2.700+ δολλάρια!!!) .

Και ρώτησα τον πωλητή αυτό το κινητό σουλεύει σε δίκτυο 3g? Και μου λέει ναι και επίσης εάν η περιοχή σου δέν καλύπτεται απο δίκτυο 4g μπαίνεις στο ίντερνετ με δίκτυο 3g (άν καλύπτεται η περιοχή σου πάλι), αλλιώς gprs μάλλον... Οπότε εάν έχεις κινητό 4g πρέπει να κάνεις συμβόλαιο αναγκαστικά 4g ασχέτως εάν θα μπείς ποτέ στο 4g λόγω περιοχής, ασχέτως άν το χρειάζεσαι ή όχι.

Μεγάλο fail.

Link to comment
Share on other sites

Hold on sir όμως.

Αγνοούμε το sim-less για λιγάκι.

80$ τον μήνα όμως, για πραγματικά unlimited talk@usa, unlimited sms, unlimited web και με cellphone insurance στο πλάνο είναι παραπάνω από καλά.

Ξεχνάς τα Ελληνικά ?

Θες κινητό HTC Sensation π.χ. ?

400 ευρώ δίνεις για την συσκευή, με σύνδεση με πάγιο 150 ευρώ τον μήνα, με περιορισμένο unlimited talk, 100-300 sms, και στην καλύτερη 1GB web... δίχως insurance.

Επίσης, πόσο "σημαντικά" είναι τα 80$ για τον μέσο Αμερικάνο, και πόσο σημαντικά είναι τα 150 ευρώ για τον μέσο Έλληνα ?

My 1 cent ( τα υπόλοιπα μου τα πήρε η ΔυΝαΤή Κυβέρνηση του ΦΕΣΟΚ )

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη νομίζω εσύ τα παραλές..

1500 λεπτά voda, 1500 λεπτά κινητά, 1500 SMS voda, 200 λεπτά προς λοιπούς και 200 SMS, 3GB internet και δίνω 67? το μήνα. Με ένα ακόμα νούμερο που έχω στο όνομά μου και σύνολο 110? για πάγια μου δώσανε το iphone4 τσάμπα.

Άρα μάλλον ακριβά είναι τα συμβόλαια των αμερικάνων.

Link to comment
Share on other sites

vodafone53v9.png

Μόλις τώρα από το site της ΒόδιαPhone.

Αν δεν απατώμαι τα 175 ευρώ τον μήνα μάλιστα δεν είναι το τελικό ποσό πληρωμής τον μήνα, είναι και κανά 25άρι-30άρι ευρώ ακόμα ( πάγια τέλη/φόρος συνδρομητών κιν. τηλεφωνίας, μέγα Ελληνικό κράτος :D )

Link to comment
Share on other sites

Bill πληρώνω 30 δολ. το μήνα για virgin mobile προπληρωμένο και έχω 1500λεπτά 1500sms προς όλη την αμεριή και 30mb internet. Και είναι το μικρότερο που έχω βρεί με κάποια λεπτά ομιλίας και αναγκαστικά sms. (γιατί χρεώνομαι άν λάβω sms και δέν έχω πακέτο κάπου στα 15-20 cents. Καλύτερα να το έστελνα γράμμα!)

Στην ελλάδα με voda και cosmote που είχα παλαιότερα πάνω απο 20 ευρό το μήνα δέν ξόδεψα ποτέ!

Μεγάλο μειονέκτημα επίσης οτι χρεώνεσαι ακόμα και όταν σε παίρνουν τηλ και όταν δέχεσαι sms.

Kαι όταν δέν έχεις δολ. μέσα στο προπληρωμένο ούτε sms ούτε κλήσεις ούτε voicemail ούτε internet τίποτα απολύτως!

Στην ελλάδα μπορείς να πείς τουλάχιστον δέν εχω κάρτα πάρε με τηλ. Εδώ λές δέν έχω κάρτα δέν έχω τηλέφωνο!

Επίσης άν εχεις λάβει sms όταν δέν είχες δολ μέσα, δέν πρόκειται να το λάβεις ποτε! Άν έχεις κλειστό το κινητό ούτε sms για χαμένες κλήσεις και παίζει να χάσεις και τα sms! Αναφορά παράδοσης?? τί είναι αυτο?

Και θυμίσου εδώ 1500=750 γιατί χρεώνεσαι both ways και απο το πρώτο δευτερόλεπτο για ένα ολόκληρο λεπτό. Οπότε πές 250-300 λεπτά πραγματικα!!

Συγκεκριμένα στο κινητό μου αυτή τη στιγμή All calls timer=1:24:50 και το έχω 4 μήνες

Στο λογαριασμό μου mins used 70/1500 απο της 11 του μηνός!!!!!

Επίσης επιδότηση δέν υπάρχει! Πληρώνεις 2 χρόνια πάγιο και όχι ενα οπως στην ελλάδα!

Δές και τα υπόλοιπα συμβόλαια που υπάρχουν όμως και απο τί τιμές ξεκινάνε!

53c9e758b7d36df36beee939c32c7526.png

Στο μόνο που έχει μειονέκτημα η Ελλάδα είναι στο unlimited mobile internet, αλλα και αυτό υπάρχει απο πχ την voda με 20 ευρώ. Και το ποιό σημαντικό -> ΠΡΟΕΡΑΙΤΙΚΟ

Insurance να το κάνω τί? ποιός θα καταδεχτεί να κλέψει το LG101? Και στην Ελλάδα έχει και ο γερμανός insurance

Link to comment
Share on other sites

Να μαθουμε να μην ξοδευουμε.

Ρε Πεππα μας δειχνεις 175? παγιο οταν υπαρχουν τοσα προγραμματα που καυπτουν τις αναγκες μας?

Εμενα αυτη τη στιγμη θα με καλυπτε το Unlimited 35. Αλλα και παλι ειναι δυσκολοι οι καιροι με +1 παγιο.

Μας εχουν κανει ετσι ωστε στο τελος καθε μηνα να ερχονται 15 λογαριασμοι...

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, στην Virgin βρήκες να πας ρε συνονόματε ?

AT&T & Sprint δεν σου κάνανε που είναι δεκάδες χιλιάδες φορές πιο καλές και εν τέλει συμφέρουσες ?

χαχα άστα άστα

είχα at&t στις αρχές και δέν είχα σήμα μέσα στο σπίτι την γκαντεμιά μου και έχανα κλήσεις, γιαυτό άλλαξα :/

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου αρέσει το σύστημα τον αμερικάνων κάνει μια συνδεσούλα AT&T παίρνεις το Blackberry Σου εχεις internet ελεύθερη εποικηνωνία με άλλα δύκτια τι άλλο θες και 80$ τον μήνα! και υπάρχουν και πιο φθυνότερα

Link to comment
Share on other sites

Με τους φόρους και τα extra fees ( δεν συμπεριλαμβάνονται στις τιμές που βλέπεις στα site των εταιριών ), για να έχεις πραγματικά unlimited voice/sms/web θές 95-130$ ανάλογα τον νομό ( state ) που είσαι και την εταιρία που θα επιλέξεις.

Μέσα σε αυτά τα λεφτά έχεις αναγκαστικά και insurance για το τηλέφωνο αν πάρεις κάποιο smartphone ή χαζόphone aka iPhone, όπου αν σου το κλέψουνε, το χάσεις, ή πάθει κάποιο ατύχημα ( πτώση, νερό, κλπ ) πληρώνεις ένα "συμβολικό" ποσό ( από 50$ μέχρι 199$ ) και σου δίνουνε νέα συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now