GeorgeMan

To Sony PSVita θα είναι region free - ανακοινώθηκαν οι τιμές για τις κάρτες μνήμης!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=To Sony PSVita θα είναι region free - ανακοινώθηκαν οι τιμές για τις κάρτες μνήμης!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354e0b3c6418b10.jpg[/NEWS_IMG]H Sony, όπως ακριβώς είχε εκτιμηθεί κατά το παρελθόν, φαίνεται πως αποφάσισε να καταστήσει τη νέα της φορητή κονσόλα παιχνιδιών (και όχι μόνο) ως region free προϊόν. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι οποιοδήποτε παιχνίδι από οποιαδήποτε χώρα θα παίζει σε όλες τις συσκευές PlayStation Vita, ανεξαρτήτως από το πού αγοράστηκαν. Παρόλ' αυτά, η Sony προτείνει να μην γίνεται εισαγωγή παιχνιδιών από την Ιαπωνία πριν την επίσημη κυκλοφορία τους στην Ευρώπη, για πολλούς και διάφορους λόγους, τους οποίους δε διευκρίνισε. Ένα άλλο σημαντικό στοιχείο για το Vita, είναι η οριστικοποίηση των τιμών για τις κάρτες μνήμης του. Πιο συγκεκριμένα, η κάρτα των 4GB θα κοστίζει 30 δολάρια, η 8GB 40 δολάρια, ενώ οι κάρτες μνήμης με χωρητικότητες 16 και 32GB θα κοστίζουν 70 και 125 δολάρια αντίστοιχα. Να υπενθυμίσουμε ότι οι κάρτες μνήμης είναι ειδικά σχεδιασμένες για το Vita και δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν αλλού. Έξυπνη στρατηγική λοιπόν για τη Sony, μένει να δούμε αν οι πωλήσεις του Vita την ανταμείψουν...

[img_ALT=To Sony PSVita θα είναι region free - ανακοινώθηκαν οι τιμές για τις κάρτες μνήμης!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/7784e791a284295c.png[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

έχω παίξει αλλά είναι σαν παίζω στο iphone ένα πράγμα με λίγα καλύτερα γραφικά. αυτό που μου άααρεσε πάρα πολύ είναι το nintendo 3DS το καλύτερο πιστεύω. πραγρματικό 3D απο όποια γωνία και αν το δεις!

Link to comment
Share on other sites

έχω παίξει αλλά είναι σαν παίζω στο iphone ένα πράγμα με λίγα καλύτερα γραφικά. αυτό που μου άααρεσε πάρα πολύ είναι το nintendo 3DS το καλύτερο πιστεύω. πραγρματικό 3D απο όποια γωνία και αν το δεις!

Μα είναι αδικία να συγκρίνεις iPhone 4 και PSP γιατί το PSP κυκλοφόρησε στην Ευρώπη τον Σεπτέμβρη του 2005... Τότε δεν υπήρχε καν το iPhone :)

Link to comment
Share on other sites

έχω παίξει αλλά είναι σαν παίζω στο iphone ένα πράγμα με λίγα καλύτερα γραφικά. αυτό που μου άααρεσε πάρα πολύ είναι το nintendo 3DS το καλύτερο πιστεύω. πραγρματικό 3D απο όποια γωνία και αν το δεις!

Αυτό το πράγμα που λες φίλε μου, δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now