Recommended Posts

συγκεκριμένα για τον 8150 κοιτας κάπου εδω

Boiling-pots.JPG?1242931467

:P

αν δεν παίζει θεμα χωρου, τσιμπα την Noctua, εμενα προσωπικα μου αρεσει περισσότερο να βλέπω fans να γυρνάνε παρα να δουλευει το Η50 και να μην ξερω αν πηρε μπρος ή όχι η αντλία καθως το έχω πάθει αυτο.

κάτσε βέβαια να δουμε τι θερμικη συμπεριφορα θα έχουν και θα δούμε :D

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα γαμάτος :P βασικά έχω το motherboard της asus το crosshair V για αυτό είπα για τον 8150 όσο για κουτί nzxt phantom αλλά και για γενικά μιλάω..

για θέμα θερμοκρασιών θορύβου αν και δεν με απασχολεί τόσο και στην λειτουργεία τους

Link to comment
Share on other sites

το Η50 και την Noctua στο ιδιο setup με C5F είχα και εγώ.

αν εχεις μνήμες με ψηλα Heatsinks, ή θα αλλαξεις μνήμες ή δεν θα πάρεις την noctua :P

βεβαια τωρα ειδα οτι ελεγες για το Η80 και οχι για Η50 που έχουν μια ενδειξη οταν δουλευει νομιζω οπότε ειναι καθαρα θεμα γουστου το τι θα πάρεις :D

αν και αναμεσα στα 2 νερα. τείνω για το antec γιατι νομιζω εχει και software που κανει για monitoring κλπ.

και τα 3 ειναι "τερατακια" oπότε δεν θα σε αφησει κάποιο δυσαρεστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Coolere

Antec KuHLER H2O 920 Cooler - PC Garage

ότι ειναι με πρασινο το παραγγελνεις σε τρεις μερες σου ερχετε οτι ειναι με κοκκινο παρει το παραγγελνεις απλα δεν το εχουν διαθεσιμο και θα περιμενεις λιγο παραπανο αλλα αλλαζει απο μερα σε μερα

π.χ το κουτι δεν το ειχανε αλλα το πείρα μεσα σε 2 μερες ξερω εγω και γενικα εχουν πολλα παραπανο πραγματα απο ελλαδα και δεν ειναι το μονο μαγαζι αλλα ειναι ενα πραγμα σαν το πλαισιο αλλα πιο συγουρο για να σου δωσω να καταλαβεις και μπορεις να πας :

componente πανω στις επιλογες και βλεπεις

placi de baza=mobo

prosesoare=cpu

τα αλλα τα καταλαβενεις πιστευω

Link to comment
Share on other sites

έκλεισε τότε και για να διώξω την παραγγελία.. από fans? να πάρω τιποτα? ή τους stock και εχω και ενα προβληματακι με το κουτι θα κάνω κάτι ποζες και θα τις ποστάρω κατα τις 10 γιατι το γουσταρα παρα πολυ αλλα τελικά βγηκε περιεργο θα το εξιγησω στο thread σε λιγο

Link to comment
Share on other sites

καλώς κοίταξε άμα είναι μπορώ να βάλω και τους στοκ από το κουτί τους nzxt τους λευκούς..

NZXT :: Unique. Unprecendented. Inspired - FN 120RB Product Detail

και εκεί είναι το πρόβλημα μου με τα fans αλλά δεν έχω το κινητό για να βγάλω φοτο και αμα εξιγησω το προβλημα πρεπει να το δεις δεν μπορεις να καταλαβεις αλλιως υπομονη να ερθει η κοπελα μου στης 10 :P

αλλα οσο για τα fans ελεγα μην εχουμε κανα περιεγο σκηνικο απο εδω απο εκει ξερεις εσυ :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν... τράβηξα τις φοτο.. βασικά έκανα ένα βίντεο προσπαθούσα να το ανεβάσω με imageshack αλλά αργεί πάρα πολύ και βάζω τις φοτο τελικά..

Όπως είπα Phantom.. ωραίο κουτί αλλά πολλά ελλατωματάκια

οι ανεμιστήρες ολοι απο την bitfenix δεν έχω δοκιμάσει αλλη εταιρία για να είμαι συγουρος ωστόσο.

Πάμε στο 1ο πρόβλημα άμα το λες προβλημα.. εξαρτάτε απο την άποψη του καθενος..

img0810ad.jpg

img0811ph.jpg

img0815nr.jpg

200αριδες απο bitfenix έχουν μπει με καμία απολύτως βίδα απλώς τους εχω πιέσει στο να μπουνε απο την μια γωνία στην άλλη και κρατούντιε απο τις ακρες του στεφανιου να το πως κάπως ετσι αλλα δουλευουν μια χάρα

2ο προβλημα το κουτι λεει οτι περνει 200 ή 230 στο πλάι βασικα έπρεπε να πούνε περνει μονο 200 απο την δικια τους την εταιρια γιατι μονο ο στοκ ο 200 που εχουν στην οροφη κουμπνονει στο side panel

εγω έβαλα έναν 230 απο bitfenix μονο με 2 βιδες στο καλουπι και στις υποδοχες για τα 200cm

και αυτο μονο με 2 βιδες και με ζορισμα..

img0817y.jpg

img0816bb.jpg

και υπάρχει μεγάλο κενο απο τον ανεμιστηρα και το side panel φοτο πρωτη

3ο και μεγαλητερο προβλημα σε περιπτωση ετοιμης υγροψυξης δεν μπορεις να μπει στο πισω μερος μαζι με τον πλαινο ανεμιστηρα

img0814il.jpg

img0814il.jpg

δηλαδη ο πλαινος ανεμηστιρας πρεπει να βγει αυτα ειναι τα προβληματκια μου δεν εχω δοκιμασει αλλη εταιρια για να δω αμα κανει ειτε απο coolermaster η οτιδηποτε αλλο θα βαλω και το βιντεο να κατεβενει να το ποσταρο αλλα αργει το ατιμο

Link to comment
Share on other sites

τελικά πείρα την h80 είχανε 2 σε στοκ ή μια με το ζελοφαν απ' έξω κανονικό κουτί και η άλλη ήτανε απλώς το κουτί ανοιγμένο για να το δείξουν σε πελάτη λέει δεν έχει δουλέψει και με 25% κόψιμο τιμής και βγαίνει στα 65 ευρό με τα όλα του και πείρα αυτό υπάρχει κανα τρόπος να το δουλέψω χωρίς cpu για να δω άμα δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now