Recommended Posts

Παιδια πειτε τιποτα γιατι ειμαι ετοιμος να τον σπασω με την βαριοπουλα.:rant:

Εχθες πηρα αυτον Msystems.gr - Προϊόντα - Western Digital 1TB Caviar Green SATA III :whip:και στο my computer δεν τον βγαζει με τιποτα.Στο Device manager φαινεται κανονικα και λεει working properly στο bioς επισης φαινεται κανονικα,προσβαση στον δισκο ομως δεν εχω.Τον δοκιμασα και στο asrock και στο rampage και μου κανει τα ιδια.Τι παιζει?λετε να πηρε νερα απο τις πλημυρες?:mad:

Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργο αυτο που λες , στον υπολογιστη μου δηλαδη δεν τον βγαζει?τον εχεις προσθεση με το wizard στην διαχειριση δισκων να υποθεσω?αλλιως τι να εχει αμα στον βγαζει στον υπολογιστη και δεν σε αφηνει να μπεις ,το μονο που παιζει ειναι τα ασφαλεια->δικαιωματα χρηστη.

Οφφ τοπικ αλλα για χωρητικοτητα αφουν τον πηρες μαλλον γιατι δεν πηρες τον 2tb στα 80 ευρω βγαινει ,δηλαδη διαφορα 10 ευρω.

συγγνωμη δικο μου λαθος ο wd20earx εκανε 80 ευρω απο visionstudio.gr πριν απο 2 εβδομαδες περιπου και τωρα κανει HDD :: Western Digital 2TB Caviar Green WD20EARX SATA III 5400-7200rpm 64MB - Visionstudio.gr 150 ευρω ΕΛΕΟΣ γιατι αυτο?απο τις πλημμυρες λετε?.....:(

23-10-2011 11-21-35 μμ.png

23-10-2011 11-21-35 μμ.png

23-10-2011 11-21-35 μμ.png

57fd07d8cf0a2_23-10-201111-21-35.png.fb9

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην Διαχείριση Δίσκων, επέλεξέ τον, δεξί κλικ και κάνε τον Διαμόρφωση aka format με NTFS. Έτσι θα στον δει κανονικά στο My Computer.

Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αυτό το προγραμματάκι που είναι τζάμι και πολύ γρήγορο - PartManFree-Setup.exe ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο wizzard?ΟΧΙ.

Ο δισκος φαινεται στο device manager και στο bios,πουθενα αλλου.Στον υπολογιστη μου δεν φαινεται οχι γιαυτο ειπα δεν εχω προσβαση.

Πηραν 30% πανω απο τις καταστροφες.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν τα παιδιά πρέπει να πάς στη διαχείριση δίσκων και να το φορμάρεις για να το δούν τα windows.

Πήγαινε run->γράψε "diskmgmt.msc" χωρίς εισαγωγικά και enter.

Μόλις δείς τη διαχείριση δίσκων πήγαινε στο νέο δίσκο που είναι unallocated και κάνε τον format..

Μετά είσαι οκ..

Link to comment
Share on other sites

ok παιδες ευχαριστω τωρα τον κανω φορματ.Δεν μου εχει ξανατυχει κατι τετοιο με καινουργιους δισκους δηλαδη να θελουν φορματ πρωτα.Τους εβαζα και επαιζαν κανονικα.Θα ενημερωσω οταν τελειωσει...

Link to comment
Share on other sites

Για όλα υπάρχει πρώτη φορά :hehe:

Τροφοδοσία.... - Insomnia.gr - Σελίδα 4 - post #35 ;)

Εγώ πρώτα είχα μάθει να overclockάρω και μετά έμαθα να κάνω format :hehe:

George και εγω το ιδιο φιλε:hehe:

Πρωτα εμαθα να σκαλιζω το bios του 865pe με p4 και μια fx5500 και μετα απο πολυ καιρο εμαθα format.Το μικροβιο του oc το κολισα το 2004 αν θυμαμαι καλα απο ενα pcmaster και θυμαμαι την επιγραφη αυξηστε τις επιδοσεις του υπολογιστη σας.Λεω... οπα εδω ειμαστε.....Σκαλιζα και το glx τοτε χιλιοστα ροηκες κλπ οποτε ψιθικα να ανεβασω και το pc.

Link to comment
Share on other sites

ετσι πρεπει να σκαλιζουμε τα παντα για να μαθουμε και 2-3 πραγματα παραπανω και οχι να ειμαστε μονο καταναλωτες για να λεμε εχουμε αυτο και εκεινο αλλα να ξερουμε τι μας γινετε ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now