Eleni22

Το πρώτο μοντέλο Acer Aspire S3 φτάνει στην Ευρώπη!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Το πρώτο μοντέλο Acer Aspire S3 φτάνει στην Ευρώπη!]http://reviews.hwbox.gr/news/acer.jpg[/NEWS_IMG]Η Acer έχει ξεκινήσει τη διάθεση της πρώτης ultrabook σειράς της με όνομα Aspire S3 στην Ευρώπη, κάνοντας όμως διαθέσιμο μόνο το φθηνότερο SKU, το οποίο διατίθεται στην τιμή των ?799. Το Νοέμβριο, όμως, η εταιρεία θα παρουσιάσει τρία ακόμη μοντέλα με καλύτερες προδιαγραφές για την παροχή επιπλέον επιλογών στους πελάτες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Το μόνο S3 που πωλείται αυτή την περίοδο στην Ευρώπη είναι πάχους 0,68 ιντσών, τρέχει Windows 7 Home Premium και διαθέτει οθόνη οπίσθιου φωτισμού LED 13,3 ιντσών (1366 x 768) CineCrystal, επεξεργαστή Intel Core i5-2467M στα 1,6 GHz, 4GB μνήμης RAM, 340GB χώρου αποθήκευσης (σκληρό δίσκο 320GB και mini SSD 20GB), κάρτα γραφικών Intel HD 3000, 1,3 megapixel webcam, 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 4.0, 2-σε-1 card reader, δύο θύρες USB 2.0, έξοδο HDMI και μπαταρία 3280 mAh.

Το Νοέμβριο η Acer θα παρουσιάσει τα ακόλουθα SKUs:

- ?999 - Intel Core i7-2637M 1,7 GHz, 4GB RAM, 520GB αποθηκευτικού χώρου (500GB HDD, 20GB SSD), κάρτα γραφικών Intel HD 3000 (τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά παραμένουν τα ίδια με αυτά του μοντέλου των ?799)

- ?1.199 - Intel Core i5-2467M 1,6 GHz, 4GB RAM, 240GB SSD, κάρτα γραφικών Intel HD 3000

- ?1.399 - Intel Core i7-2637M 1.7 GHz, 4GB RAM, 240GB SSD, κάρτα γραφικών Intel HD 3000

Και τα τέσσερα μοντέλα Aspire S3 υποστηρίζονται από διετή εγγύηση.

[img_ALT=Το πρώτο μοντέλο Acer Aspire S3 φτάνει στην Ευρώπη!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/32054eaa97a124cbc.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=Το πρώτο μοντέλο Acer Aspire S3 φτάνει στην Ευρώπη!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/32054eaa97a12b9f0.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=Το πρώτο μοντέλο Acer Aspire S3 φτάνει στην Ευρώπη!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/32054eaa97a130812.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

περνα του αυτοκολλητο :P

εδιτ: matte για να ειναι και ασορτι με το καρο.

ΛΟΛ ,τωρα το ειδα. s3 το ενα s3 και το άλλο.

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

η ποιότητα κατασκευής της Acer έιναι εδώ και καιρό πολύ καλύτερη απο τις αντίστοιχες τοσιμποHPcompaqσαμσουνκ μουφες :P

άμα η παραπάνω εταιρείες είναι μούφα τότε η acer με τα περισσότερα προβλήματα παγκοσμίως τι είναι (δωρεάν?)

κολοσσοί όπως dell και hp δεν μπορούν να συγκριθούν. όταν πέρνεις λάπτοπ προσωπικά καλό είναι να βάζεις και την μεγαλύτερη εγγύηση που υπάρχει για να κάνεις και κάποια απόσβεση στα 3 ή 4 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

αυτό απο που λές ήταν πριν καμια 10ρια χρόνια τα πραγματα έχουν αλλάξει και η ποιοτητα κατασκευης των "μεγάλων" έχει πέσει στην μεσαία κατηγορία τουλάχιστον που ειναι και αυτή που πουλάει πιο πολύ ...τυχαία δεν το λεω τα τελευταία 2 χρόνια τα περισσοτερα προβλήματα σε laptop τα έχουν toshiba hp compaq....μαγαζι έχω και ξέρω, εχω πουλήσει πάρα πολλά acer -vaio -dell και τα προβλήματα μηδαμινά, ενω στα αλλα κλαφτα :P

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

αυτό απο που λές ήταν πριν καμια 10ρια χρόνια τα πραγματα έχουν αλλάξει και η ποιοτητα κατασκευης των "μεγάλων" έχει πέσει στην μεσαία κατηγορία τουλάχιστον που ειναι και αυτή που πουλάει πιο πολύ ...τυχαία δεν το λεω τα τελευταία 2 χρόνια τα περισσοτερα προβλήματα σε laptop τα έχουν toshiba hp compaq....μαγαζι έχω και ξέρω, εχω πουλήσει πάρα πολλά acer -vaio -dell και τα προβλήματα μηδαμινά, ενω στα αλλα κλαφτα :P

Καλημερα και καλο μηνα ,

Ολοι εχουν ριξει την ποιοτητα για να γινουν ανταγωνιστικοι και ολοι παρουσιαζουν προβληματα , δεν υπαρχει μηχανημα που να μην χαλαει , τα Acer ομως ειναι σταθερα πρωτα στις βλαβες και μιλαμε για συνεχομενες και πολλαπλες βλαβες , το τι εχεις πουλησει δεν εχει καμια σχεση με το τι ερχετε στο service προς ελεγχο και επισκευη

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now