LazyGreek

6970x2 Ερωτήσεις

Recommended Posts

Λοιπόν μόλις σήμερα παρέλαβα και την 2η! Μπορώ να πω είμαι πάρα πολύ χαρούμενος :D :D :D

Και έχω και κάποιες ερωτησείς..

1ο στην αρχή μου έβγαλε την παναγία για να ενεργοποιήσω το crossfire έβαζα έβγαζα κάρτες 2η 3η pci-e έκανα restart τίποτα δεν μου άναβε την επιλογή για να την κάνω click! Σε κάποια φάση ξανά κάνω install πάνω στο install τους 10.11 ποιοι είναι δεν θυμάμαι και έστρωσε.

2ον έβλεπα την gpu1 στα 250mhz και την gpu2 στα 0! Λέω άλλο πρόβλημα τώρα! Έκανα enable disable το crossfire και μου έκοψε και έμενα και τράβιξα 1 furmark και ήρθαν και οι 2 στα ίσια τους! Λογικά ήταν τιμές idle :P και οι 2 full active με furmark στα 890mhz!

3η ερώτηση το mobo crosshair V Formula έχει 1 4pin connector για ρεύμα ακριβώς πάνω στα αριστερά τις gpu και λεεί σε περίπτωση που τρέχετε 3 way sli και τέτοια να το συνδέσεις για να πέρνουν ρεύμα εγώ να το συνδέσω που είμαι με 2?

35069721.jpg

αυτά για την ώρα τώρα θα τρέξω μια κάνα benchmark να δω τι λεει και θα ποστάρω τα results

Επίσης κατέβασα το heaven και δουλεύει μόνο η μια gpu.. τι παίζει εκει πέρα?

EDIT: Σε ότι game και να μπώ το gpu usage της δευτερης κάρτας δεν ανεβένει είναι στα 0 και η άλλη 99%

Link to comment
Share on other sites

unigineenginehttpunigint.png

amdradeonhd6970videocar.pnggreenshot20111111014228.png

Τώρα Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σώστα ή αν είναι καλά.. και για το gpu usage που έλεγα είναι οκ. Γιατί έτρεχα τα games σε 1024χ720 σε window mode για να έχω και το msi afterburner διπλά για να βλέπω τι γίνεται αλλά πρέπει να είσαι Full Full για να πίασει usage και η δεύτερη αλλίως μένει idle ή ψιλοτσουγκανάει :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now