Recommended Posts

νιωθεις τις καταρες μου?

η μητρικη εχει 2 socket που το ενα παιρνει ιντελ και το αλλο amd? η ενα socket που παιρνει και τους 2?

Λογικα ενα socket που παιρνει και τους 2 :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, sorry κιόλας αλλά αν δεν διαβάζετε τι λέμε πως να μην απαντάτε λάθος μετά;

Η ερώτηση τι γράφει; http://www.hwbox.gr/hwbox-xmas-contest-2011/14749-complexity-theory-21i-dokimasia-dual-socket-intel-amd-motherboard.html

Ποιά ήταν η πρώτη Dual Socket μητρική (δηλαδή έπαιρνε 2 επεξεργαστές) που κυκλοφόρησε μεταξύ 1995 - 2005 και μπορούσε να υποστηρίξει τόσο Intel όσο και AMD επεξεργαστές ?

Νομίζω φαίνεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ ότι αναζητάμε dual socket μητρική. Αν ψάξετε dual socket motherboard στο Google θα δείτε ότι είναι μία πλακέτα που έχει δύο sockets, ώστε να λειτουργεί ταυτόχρονα δύο επεξεργαστές.

Link to comment
Share on other sites

.... ώστε να λειτουργεί ταυτόχρονα δύο επεξεργαστές.

Ταυτοχρονα 2 επεξεργαστες?

Η ερωτηση λεει για Intel και AMD.

Αρα ταυτοχρονα εναν Intel και εναν AMD επεξεργαστη? Σιγουρα αυτο εννοεις? :P

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω εχω απαντησει, αλλα μηπως τελικα εσυ αυτοτρολλαρεσαι? :P

Εκτος αν εκει απλα (και διπλωματικα θα ελεγα), εδινες τον ορισμο τι εστι dual socket μητρικη :P

Edited by GeorgeMan
Link to comment
Share on other sites

@George_o/c μας έχεις μπερδέψει ήδη από τις προηγούμενες ερωτήσεις γιαυτό προσπαθούμε να βγάλουμε και από τη μύγα ξύγκι :P

Έχω μία μητρική υποψήφια αλλά δεν ξέρω αν εννοείς αυτήν, μετά έγραψες κάτι για πλακέτες οπότε πάλι google is my friend…

Παιδιά, sorry κιόλας αλλά αν δεν διαβάζετε τι λέμε πως να μην απαντάτε λάθος μετά;

Η ερώτηση τι γράφει; http://www.hwbox.gr/hwbox-xmas-contest-2011/14749-complexity-theory-21i-dokimasia-dual-socket-intel-amd-motherboard.html

Ποιά ήταν η πρώτη Dual Socket μητρική (δηλαδή έπαιρνε 2 επεξεργαστές) που κυκλοφόρησε μεταξύ 1995 - 2005 και μπορούσε να υποστηρίξει τόσο Intel όσο και AMD επεξεργαστές ?

Νομίζω φαίνεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ ότι αναζητάμε dual socket μητρική. Αν ψάξετε dual socket motherboard στο Google θα δείτε ότι είναι μία πλακέτα που έχει δύο sockets, ώστε να λειτουργεί ταυτόχρονα δύο επεξεργαστές.

Πάλι "β εθνική" με βλέπω :P

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια απαντηση ξεκαθαρη δε προκειται να βρειτε. Αφου μελετησετε ιστορια των cpu η απαντηση βγαινει απο τα συμφραζομενα.....συνδιαστικο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ρε είναι ξεκάθαρη η ερώτηση.

1 Μητρική

2 Socket

Ημερομηνία Κατασκευής απο το 1995 μέχρι και το 2005

Μπορεί να πάρει και Intel και AMD επεξεργαστες (δεν γράφουμε πουθενά ταυτόχρονα)

Link to comment
Share on other sites

Θελετε και λινκ απο το site της κατασκευαστριας εταιριας? :P

Και επισης , οι amd να δουλευουν dual και αυτοι , εκτως των intel?

Το ρωταω γιατι υπηρχαν καποιες που δουλευαν dual mode τους ιντελ, αλλα single τους amd.

Link to comment
Share on other sites

Socket εννοείτε όμως και το "riser" πάνω στο οποίο μπαίνει πλακέτα που έχει socket ?

Δηλαδή mobo που έχει 1 normal CPU socket, και έχει θύρα σαν pci-express π.χ. που μπαίνει πάνω riser card ( PCB με CPU socket ) πάνω στο οποίο μπαίνει ο άλλης μάρκας CPU ?

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμ μήπως παίρνει και VIA cyrix? λεω εγω τωρα :P είμαι κοντά?? :P S370 ???

Mαλλον :hehe:

Eγω ειμαι αναμεσα σε 3 , πρεπει να διαλεξω την αρχαιοτερη τωρα :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now