Recommended Posts

Και εσύ που τα μαθαίνεις αυτά?

Και γιατί δεν κοιμάσαι ?

Έχω φιλίες με τον Admin του site.

Δεν κοιμάμαι γιατί μόλις σηκώθηκα να ουρήσω να ουμ.

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε έχει πουληθεί σαν μια κάρτα με 2 πυρήνες.

Aρα δε θελουμε πειραματικες καρτες που υπηρξαν, αλλα δεν κυκλοφορησαν ποτέ. Yes?

[ασχολιαστο το τριωρο που εφαγα να ψαχνω για λαθος ερωτηση χτες...]

Link to comment
Share on other sites

[ασχολιαστο το τριωρο που εφαγα να ψαχνω για λαθος ερωτηση χτες...]

Aφού το σχολιάζεις. Ρε μην είσαι γκρινιάρης, έκανε ένα λάθος ο Γορίλας, τι να κάνουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Οπως το καταλαβαινω εγω ζηταει την πρωτη PCIe καρτα με δυο πυρηνες που κυκλοφορησε ποτε, αυτο που με μπερδευει ειναι το Ηydra...

Ασχετο... εχω βρει κατι φωτο απο 3dfx Voodoo5 με τεσσερις πυρηνες... που ειναι ολα τα λεφτα.:D

Redirect Notice

stealth

Link to comment
Share on other sites

Οπως το καταλαβαινω εγω ζηταει την πρωτη PCIe καρτα με δυο πυρηνες που κυκλοφορησε ποτε, αυτο που με μπερδευει ειναι το Ηydra...

Ασχετο... εχω βρει κατι φωτο απο 3dfx Voodoo5 με τεσσερις πυρηνες... που ειναι ολα τα λεφτα.:D

Redirect Notice

stealth

Με θυμάμαι πιτσιρίκι...

Να έχουμε κατέβει με τον πατέρα μου στην Στουρνάρα(όπως την έλεγαν τότε) και εγώ να έχω κοζάρει(νομίζω στην Cosmodata) την Voodoo 5500 και την 3D Prophet II και να προσπαθώ να τον πείσω να την πάρουμε.

@@@ πήρα τελικά :P

Link to comment
Share on other sites

αυτο που με μπερδευει ειναι το Ηydra...

Μαλλον εχει να κανει με τη Λερναία Ύδρα (Hydra), οτι και καλα οι δυο πυρήνες ειναι καλυτεροι απο εναν (οπως τα πολλα κεφαλια που ειχε ηταν καλυτερα απο το να ειχε 1).

Απλα ο τιτλος της δοκιμασιας ειναι. Το αντιστοιχο του happy hour, subzero feeling κτλ των προηγουμενων ημερων. Κοινως μη δινεις σημασια :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ερώτηση φαίνεται ξεκάθαρη.. Εκτός αν υπάρχει καμιά τεράστια παγιδάρα από πίσω.. Στην 125η σελίδα του Google να υπάρχει μια δημοσίευση με κάτι εντελώς διαφορετικό από ό,τι βρούμε οι περισσότεροι!!!

Link to comment
Share on other sites

Hydra είναι όταν έχεις ατι + nvidia στην ίδια μητρική

αλλά μετά πάμε σε 2 κάρτες (crossfire/sli)

Όχι σαν 2 core σε ένα pcb , μήπως η λέξη hydra ξέμεινε από την πρωταρχική ερώτηση, προτού αλλάξει σε αυτήν;

Link to comment
Share on other sites

Με θυμάμαι πιτσιρίκι...

Να έχουμε κατέβει με τον πατέρα μου στην Στουρνάρα(όπως την έλεγαν τότε) και εγώ να έχω κοζάρει(νομίζω στην Cosmodata) την Voodoo 5500 και την 3D Prophet II και να προσπαθώ να τον πείσω να την πάρουμε.

@@@ πήρα τελικά :P

Ψαξε ψαξε... θα το βρεις που θα παει...:D

ENSONIQ Voodoo 3D Banshee AGP 16MB... ειναι απο τις φτηνες που βγηκαν τελος του 1998 νομιζω...

attachment.php?attachmentid=6549&stc=1&d=1325855480

stealth

DSCN3415a.jpg

DSCN3415a.jpg

DSCN3415a.jpg

DSCN3415a.jpg.7310cd6f422441fb7ec0e07702

Link to comment
Share on other sites

Hydra είναι όταν έχεις ατι + nvidia στην ίδια μητρική

αλλά μετά πάμε σε 2 κάρτες (crossfire/sli)

Όχι σαν 2 core σε ένα pcb , μήπως η λέξη hydra ξέμεινε από την πρωταρχική ερώτηση, προτού αλλάξει σε αυτήν;

Το Hydra αυτο, ειναι απο το ομονυμο τσιπακι της LocidLogix, το οποιο επισης ονομαστηκε ετσι χαρη στην ελληνικη μυθολογια :P

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε ψαξε... θα το βρεις που θα παει...:D

ENSONIQ Voodoo 3D Banshee AGP 16MB... ειναι απο τις φτηνες που βγηκαν τελος του 1998 νομιζω...

attachment.php?attachmentid=6549&stc=1&d=1325855480

stealth

Τότε ο πατέρας μου είχε πάρει μια Matrox Millinium II την οποία ούτε που θυμάμαι που είναι :(

Μετά πήρε μια TNT2 Ultra 32mb από την Asus με τα 3d γυαλιά που είχαν τότε...

και μετά από καιρό(γύρω στους 6 μηνες μετά που κλαιγόμουν....) πήρε μια Gainward Geforce 2 GTS/Pro 64mb

dsc00039ik.jpg

dsc00042xx.jpg

dsc00041rz.jpg

Και νομίζω ξεφύγαμε :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now