Spirosssss

Στο τσακ το προλάβαμε!!

Recommended Posts

Well, ο τίτλος ίσως είναι παραπλανητικός. Αλλά δείτε και απο μόνοι σας:

201220111467.jpg

201220111468.jpg

Το πρόβλημα διαπιστώθηκε όταν μερικες φορές το PC αρνούνταν να πάρει μπρος, ή να "ξυπνήσει" μετά από πχ το βράδυ που το είχα αφήσει να κατεβάζει. Το πρόβλημα αντιμετωπίζοταν, έως σήμερα που ότι και αν έκανα δεν χαμπάριαζε. Αυτό που με παραξένεψε ήταν οτι χωρίς ρεύμα και χωρίς μπατρία η μητρική, το οθονάκι μπροστά τρεμόπαιζε σαν τρελό... Το θέμα τώρα είναι πoιο.. Φταίει το PSU - εξ ου και η κατχώρηση εδώ - ή ήταν μάπα το καλώδιο από το κουτί?

Το psu είναι το chieftec Nitro 650W. Κουτί το Zalman HD160 plus. Όπως και να έχει, λέτε να δοκιμάσω να ζητήσω από τη Zalman μία τέτοια επέκταση?? Ή μπορώ να βρω τέτοιον "κλέφτη" και σε κάνα ebay? Είναι αυτό που δίνει ρεύμα στην οθονίτσα μπροστά στο κουτί γα όσους δεν κατάλαβαν

pb060071.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ότι το θηλυκιά υποδοχή αγκάλιαζε χαλαρά το πινάκι της μητρικής και τα αμπερ το εψησαν. Το φαινόμενο επιδεινώνεται οταν αυτή η βλαμένη προέκταση είναι πιεσμένη γωνιακά για να κάτσει καλύτερα μέσα στο κουτί. 7-10 τέτοιες προεκτάσεις που έχω δεί έχουν αρπάξει σε κάποιες υποδοχές.

Link to comment
Share on other sites

Κακή επαφή των Pins. Σε πρώτη φάση σφίξε λίγο τα θηλυκά των 2 αυτών pin. Σε δεύτερη φάση mail στην zalman και σε 3η φάση παρε το 3pin και 3 κλεφτάκια και κατευθείαν απ το τροφοδοτικό ;)

Link to comment
Share on other sites

Κακή επαφή όπως λέει ο Ακης πιο πάνω και προκαλούσε σπινθήρα και για αυτό κάηκε και μαύρισε το πλαστικό !

Βγάλε τα θηλυκά τρίψτα με γυαλόχαρτο και από μέσα όσο μπορείς και σφιξτα να ακουμπάνε καλά, δεν θα έχεις πρόβλημα μετά!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες!! Λογω εορταστικης εβδομαδας, δεν προσεξα το θεμα. Λετε να μην εχει προβλημα το καλωδιο, αν το καθαρισω λιγο? αν και δεν θα ηθελα να συνεχισω με το ιδιο..

Η zalman μονο Αμερικη βρισκεται?? κοιταξα για support τις προαλλες, αλλα μονο στο RMA με πηγε κατευθειαν

Link to comment
Share on other sites

triple post ftw :P

πήρα απάντηση να ξεκινήσω διαδικασία RMA. Δηλαδή? :que:...:que:...

noob spotted!

[ATTACH]6547[/ATTACH]

edit: νταξ ειμαι πολυ βλακας.. μου δωσανε το πολωνικο contact person και εγω ακομα ψαχνομουν!! :hehe:

Capture.JPG

Capture.JPG.6602645735b83effd335554d85b5

Edited by Spirosssss
problem solved!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να μου ζητάνε ολόκληρο το κουτί οι Πολωνοί για RMA του καλωδίου?

Να στείλω κάνα mail ακόμα στο Amerika γιατί στην αρχή το παίζαν και δύσκολοι, παρ'ολο που ήδη είχα έγκριση από Κορέα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now