aRkA$

Lite-On iHBS112-04: Το νέο 12X BlueRay drive 12X

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Lite-On iHBS112-04: Το νέο 12X BlueRay drive 12X]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354b7ee684ad7dc.jpg[/NEWS_IMG]Η Lite-On αποκάλυψε το νέο BlueRay writer με ονομασία iHBS112-04. Εγκαθιστάτε στις κλασικές θύρες 5,25” με SATA σύνδεση. Το iHBS112-04 διαθέτει 8 MB write cache και μπορεί να γράψει BD-R single-layer media με ταχύτητα 12x, BD-R double-layer με 8X, BD-RE single και double-layer με 2X, DVD±R με 16X.

Το drive εφοδιάζεται με το ABS (Auto-Balanced Spindle) με απώτερο στόχο την ελαχιστοποίηση του θορύβου λειτουργίας του και τις δονήσεις από τις μεγάλες ταχύτητες. Στην Ιαπωνία τιμολογήθηκε στα 6,980 JPY (90$).

[img_ALT=Lite-On iHBS112-04: Το νέο 12X BlueRay drive 12X]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/24374f1d4bcce7ddb.jpg[/img_ALT]

Edited by aRkA$
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως η διαδικασια του (hdmi καλωδιο απ το pc στην τν ) εχει γινει ευκολη υποθεση οποτε λογικο να μην υπαρχει ιδιαιτερος ενθουσιασμος του καψιματος των blueray ταινιων

Link to comment
Share on other sites

Σαν να μην βλέπω και πολύ κόσμο να καίγεται για το Blu-ray πάντως... και ας πέσαν οι τιμές.

έτσι όπως το βλέπω και το dvd-rw άχρηστο μου είναι...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως η διαδικασια του (hdmi καλωδιο απ το pc στην τν ) εχει γινει ευκολη υποθεση οποτε λογικο να μην υπαρχει ιδιαιτερος ενθουσιασμος του καψιματος των blueray ταινιων

Σωστός. Και πλέον πολλά dvd player παίζουν και .mkv και έχουν σκάσει και πολλά htpc/media player...

έτσι όπως το βλέπω και το dvd-rw άχρηστο μου είναι...

Και εγώ μόνο σε κανένα installation windows τώρα τελευταία το χρησιμοποιώ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now