HwBox

HwBox Hellas O/C Team - A dream come true!

Recommended Posts

Αν ειμασταν 1 ομαδα θα ημαστα 3oι....τι να πω ρε παιδια....

και οι Αμερικανοι δεν ειναι μια ομαδα. Αν ηταν, θα τους βλεπαμε σε αλλο γαλαξια. Δεν ειναι επιχειρημα

Winters & GV τα ειπατε σωστα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όποτε δημιουργείτε ένα τέτοιο θέμα πρέπει να υπάρχει τόσο ένταση?

Αφήστε αυτούς που θέλουν να πάνε μπροστά να πάνε. Έχουν τους λόγους τους και τις βάσεις τους για να το κάνουν.

Από εκεί και πέρα για μένα (και αν θέλετε και για τους "βόρειους" όπως αναφερθήκανε σε αυτό το Thread) το Hwbot Ranking Thing έχει πάψει να έχει ουσία από τότε που κάποιοι έχουν την δυνατότητα να δοκιμάσουν 120 2600Κ και 30 7970 για να κερδίσουν 30 Μark ποιο πάνω, όταν όλοι πληρώνανε πάντα από την τσέπη τους και παίζανε με τα 24/7 συστήματα τους. Δυστυχώς η φιλοσοφία που υπήρχε παλιά με όλη αυτή την ιστορία έχει χαθεί. Waste of time and money.

Μερικοί που αναφέρονται σε ένωση κτλ..απλά να μην ελπίζουν γιατί δεν έγινε ποτέ..ούτε θα γίνει..δεν υπάρχει λόγος. Δεν κλοκάρουν όλοι για τον ίδιο λόγο. Πάλι μια αδρανής ομάδα θα δημιουργηθεί. Αυτό θέλετε?

My 2 Cent.

Πολυ σωστός...μπράβο ρε George :T:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα στην κίνηση αυτή πάντως και μπράβο που έγινε.

Το μόνο που έχω να πω εγώ είναι ότι πολλές από τις ελληνικές ομάδες είναι "πεθαμένες" και το ότι υπάρχουν στη database του hwbot δε σημαίνει κάτι το ιδιαίτερο.

Keep walking guyz :T:

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα της Ελλάδας σε μια φώτο.

Επιτυχία εκ μέρους σας θα ηταν να ενώσετε ολα τα κομμάτια του πάζλ για να περάσει η Ελλάδα μπροστά.

το να benchαρει ολη η ομάδα με παρτούζα hardware θέλει προσοχή.

τι εννοεις παρτουζα hw γιατι δεν το πολυκαταλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το θέμα αρκετή ώρα (αμάν αυτή η γρίπη) και με πρόλαβε ο GeorgeVasil. Συμφωνώ 100% με ότι έγραψε και με εκφράζει απόλυτα. Απλά να προσθέσω οτι και για μένα το overclocking έχει χάσει την έννοια του χόμπυ εδώ και καιρό με τις ομάδες. Ξεκίνησε με καλό σκοπό, συσπείρωση, ομαδικότητα, αλλά δεν εξελίχθηκε όπως θα ήθελα. Αν συμφωνώ ή όχι με την κίνηση δε μου πέφτει λόγος..καλή αρχή να έχετε παίδες κι ελπίζω να πετύχετε το στόχο σας! :)

Link to comment
Share on other sites

[news_img=HwBox Hellas O/C Team - A dream come true!]http://reviews.hwbox.gr/news/overclocking.jpg[/news_img]

Στο Country Cup 2011, μια μικρή "ομάδα φίλων" διαθέσαμε χρόνο, όρεξη και χρήμα και κάναμε τα αδύνατα δυνατά για να κερδίσουμε την δεύτερη θέση στον κόσμο !

Κάτι που έχει φανεί ολα τα χρόνια που ασχολούμαστε με το Overclocking και το έχουμε βιώσει σε όλους τους διαγωνισμούς που έχουμε λάβει μέρος, είναι πως όταν υπάρχει βοήθεια στους Overclockers και τις ομάδες τους , τα αποτελέσματα τους είναι σαφώς καλύτερα. Φυσικά αναφερόμαστε στο γνωστό sponsoring. Έως τώρα πληρώνουμε μόνοι μας για το hardware που παίζουμε ... και εκεί θα προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε με κάποιες ιδέες που έχουμε σκεφτεί.

Σε αυτά τα άτομα ευχαρίστως να βρούμε με οποιδήποτε τρόπο εφόσον έιναι δυνατό

και hardware και άζωτο να πάιξουν. Δεν σου λέω την πρώτη ημέρα που θα μπούν στην ομάδα να τα έχουν όλα στην πόρτα τους...με τον καιρό είναι στα σχέδια μας και αυτά. Έγραψα πιο πρίν πώς θα έρθουν και άλλα σιγά σιγά. Δεν μπορώ να επεκταθώ δημοσίως όμως αυτή την στιγμή.

edit: και γιατι δεν επαιρνες ενα τηλ τον αρη, τον στελιο, τον κωστα τον σοφο, τον τον τον που εχει cpu να παιξετε μαζι με την 8800?

αυτα ειναι δικαιολογιες imo.

Mε ποιον μιλησες για να bench-αρετε παρεα και σου ειπε οχι?

Ισα ισα εχουμε σου λεω δυο ατομα στα σιγουρα που αμα τους πεις να παιξετε θα σε δεχτουν με την μια...

Αυτος ειναι ο σκοπος την νεας ομαδας, το να προσφερουν γνωσεις οι "μεγαλοι" και τι εννοω με το μεγαλοι και καλα αυτοι που εχουν μπεντσαρει με αζωτα και ειναι στις πρωτες θεσεις στους μικρους που δεν ξερουν τοσα πολλα πραγματα.

Εγω παντως θυμαμαι οτι οταν ειχα τον Ε6420 με βοηθησε ο Στελιος και παιξαμε και σηκωσαμε τα παντα απο κυπελλα.

Οταν ειχα τον Ε1200 πηρα τηλεφωνο τον Zafiropo και ο ανθρωπος εβαλε ολο του το setup και το Cascade και μπεντσαραμε και τα σηκωσαμε παλι ολα...

Στο Country Cup αν θυμαμαι καλα απο το πουθενα χωθηκε ο Tiltevros και βοηθησε ...

Ο Crusty εχει βοηθησει απειρες φορες τον Σακη και τον Σοφο...

Δεν μπορω να καταλαβω... γιατι ολος αυτος ο χαμος!

Ειπαμε σκοπος της νεας ομαδας ειναι να βοηθηθουν ολοι με τον αναλογο τροπο.

Τωρα για την 8800 μιλα με τον Untouchable και κανονιστε...!

τι εννοεις παρτουζα hw γιατι δεν το πολυκαταλαβα?

Εάν διαβάσεις προσεκτικά τα ανωτέρω θα καταλάβεις.

Μην μπερδευεις το counrty cup με την league.

το να παρω το setup μου εγω και να περασω απο ολα τα σπιτια της γειτονιας παει αλλου.

εαν η ομαδα εχει 40 ατομα και βαλουν απο 100 (4000) ευρω και αγορασουν τα καλυτερα κατοπιν τα γυριζουν γαιτανακι εχεις την εντυπωση οτι θα το βροντοφωναζουν?

Μιλαω παντα υποθετικα.

Ελπιζω να το καταλαβες αν οχι το μελλον θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Εάν διαβάσεις προσεκτικά τα ανωτέρω θα καταλάβεις.

Μην μπερδευεις το counrty cup με την league.

το να παρω το setup μου εγω και να περασω απο ολα τα σπιτια της γειτονιας παει αλλου.

εαν η ομαδα εχει 40 ατομα και βαλουν απο 100 (4000) ευρω και αγορασουν τα καλυτερα κατοπιν τα γυριζουν γαιτανακι εχεις την εντυπωση οτι θα το βροντοφωναζουν?

Μιλαω παντα υποθετικα.

Ελπιζω να το καταλαβες αν οχι το μελλον θα δειξει.

Kατσε ρε Κintaro δηλαδη αν παρω εγω το Cpu μου η την καρτα μου και παμε και παιξουμε στον Αρη ή στον Φίλιππα ή στον Μορτη τι θα γινει ...

Προσωπικα μονο καλο θα μου κανει...

Link to comment
Share on other sites

Εάν διαβάσεις προσεκτικά τα ανωτέρω θα καταλάβεις.

Μην μπερδευεις το counrty cup με την league.

το να παρω το setup μου εγω και να περασω απο ολα τα σπιτια της γειτονιας παει αλλου.

εαν η ομαδα εχει 40 ατομα και βαλουν απο 100 (4000) ευρω και αγορασουν τα καλυτερα κατοπιν τα γυριζουν γαιτανακι εχεις την εντυπωση οτι θα το βροντοφωναζουν?

Μιλαω παντα υποθετικα.

Ελπιζω να το καταλαβες αν οχι το μελλον θα δειξει.

εξαρτάται πως θα χρησιμοποιηθεί το hardware.

Να βάλουν όλοι μαζί λεφτά και να πάρουν hw για να ανεβάζουν όλοι scores δεν θα γίνει.

Το να γίνει h/w μέσα στα επιτρεπτά πλαίσια, δλδ να μου δώσεις τη cpu σου για να βγάλω ένα 3dmark με την κάρτα μου, δεν το απαγορεύει κανείς.

Θα το ξανα πω, καλά κάνεις και είσαι δύσπιστος.

Το αν τελικά όμως θα ωφελήσει η όχι την Ελληνική κοινότητα του o/c θα το δείξει η πορεία, κανείς δεν το ξέρει.

Παίρνουμε ένα ρίσκο, και βλέπουμε που θα μας βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν ειχα μια καλή 7970 (παραδειγμα) και σου ζητουσα να ερθεις/ερθω να παιξουμε με τον SB-E (παραδειγμα) που έχεις καποια 3D γιατι εγω δεν εχω πλατφορμα, τι θα μου απαντουσες?

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται πως θα χρησιμοποιηθεί το hardware.

Να βάλουν όλοι μαζί λεφτά και να πάρουν hw για να ανεβάζουν όλοι scores δεν θα γίνει.

Το να γίνει h/w μέσα στα επιτρεπτά πλαίσια, δλδ να μου δώσεις τη cpu σου για να βγάλω ένα 3dmark με την κάρτα μου, δεν το απαγορεύει κανείς.

Θα το ξανα πω, καλά κάνεις και είσαι δύσπιστος.

Το αν τελικά όμως θα ωφελήσει η όχι την Ελληνική κοινότητα του o/c θα το δείξει η πορεία, κανείς δεν το ξέρει.

Παίρνουμε ένα ρίσκο, και βλέπουμε που θα μας βγάλει.

Ακριβως δεν ειπε κανεις οτι θα μαζεψουμε λεφτα και θα παρουμε 10 cpu και 10 καρτες και θα ανεβασουμε ολοι σκορ...

Δηλαδη αν εγω ειχα μια καρτα 7970 που να παιζει 1700 θα πηγαινα σε καποιον που να εχει καλο cpu και θα μπεντσαραμε η θα του την εδινα να παιξει εκεινος...

Το αν θα παει μπροστα η ομαδα θα το δειξει ο χρονος... ολα ειναι θεμα θελησης του καθενος ατομικα, για το αν θα θελει να προσφερει και να βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

Kατσε ρε Κintaro δηλαδη αν παρω εγω το Cpu μου η την καρτα μου και παμε και παιξουμε στον Αρη ή στον Φίλιππα ή στον Μορτη τι θα γινει ...

Προσωπικα μονο καλο θα μου κανει...

οι κανονες της League ειναι οι ακολουθοι:

Καλη η παρεα - καλο το μαθημα αλλα και καποια στιγμη πρεπει να κανουμε και κατι με την αξια μας.

ειτε αυτο ειναι λαπτοπ η 7970.

4. Lending hardware, hardware sharing, score sharing/selling/buying

This in a delicate subject as we have to trust on the honesty of those participating at the HWbot that they are indeed using their own hardware and not sharing a golden sample CPU or VGA card.

Let’s start with what is allowed to be shared: everything except:

- VGA may not be shared for 3D Benchmarks

- CPU may not be shared for 2D Benchmarks

- special cases, like what to do with joint bench sessions and manufacturer hardware is explained here.

Bench alone:

- post results with your own hardware

- post results with hardware you have for review, send by the manufacturer himself

- FORBIDDEN: post results not done by you / not your hardware.

Bench session with more than 1 person:

- post result to account of owner of the hardware (3d: vga, 2d: cpu)

- when sli bench with two owners (each one card) post result to one account (you can chose which account)

- FORBIDDEN: post multiple results of the same session spread over different accounts

- FORBIDDEN: share cpu on 2D and/or gpu on 3D benches with team members to gain more points.

δηλαδη αν ειχα μια καλή 7970 (παραδειγμα) και σου ζητουσα να ερθεις/ερθω να παιξουμε με τον SB-E (παραδειγμα) που έχεις καποια 3D γιατι εγω δεν εχω πλατφορμα, τι θα μου απαντουσες?

Δηλαδη εαν μου εφερνες την 7970 και εγω στην μονταριζα ετρεχα την πλατφορμα εκανα τα tweaks και εσυ το μονο που εκανες ειναι οτι εβαζες αζωτο και τα σουβλακια θα εισουν πολυ υπερηφανος για το σκορ που ποσταρισες?

εγω ολα τα σκορ μου τα εχω κανει με cpu 5600.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα κατι τετοιο. εννοουσα ετοιμη μονωμενη ολα κομπλε καρτα και απλα να βαζαμε το cpu σου στα 5600 που λες και να βγαζαμε 3 σκορς και ας τα ποσταρε οποιος να ναι, δεν εχω τετοια θεματα.

(εγω ειμαι πιο περηφανος για το 7182mhz του 955 μου παρα για ενα 14κ 3dmark11 με μια 7970).

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη δεν νομιζω να ισχυουν οι κανονες, σωστα? Δεν νομιζω κανενας να τους τηρει σωστα? Το ξερεις πολυ καλα και εσυ ο ιδιος, τα βλεπεις τα πραγματα...

Γιατι δηλαδη αν ειχα μια πολυ καλη 7970 να μην στην εδεινα και οτι score εβγαζες να ηταν δικα σου...!!!!

Προσωπικα δεν με νοιαζει αν οι ποντοι θα πανε σε μενα, εμενα με νοιαζει να πανε στην ομαδα... (plz μην ακουσω οτι δεν σας νοιαζουν οι ποντοι γιατι αν ηταν ετσι δεν θα τα ανεβαζαμε στο bot με ποντους)

ένας φίλος λέει εγώ βάζω τα λεφτά ,εσύ βάζεις τη δόξα?

Αμα ειναι ετσι να τα βλεπουμε καλυτερα να μην bench-αρουμε!

Link to comment
Share on other sites

Kintaro από την μια λες ενότητα για της Ελλάδα στην oc κοινότητα και από την άλλη λες ο καθένας για την πάρτη του και να τον αφήσεις μόνο του χωρίς να τον βοηθήσεις?

Καταλαβαίνεις ότι είναι 2 αντικρουόμενα πράγματα αυτός που λες.

Όσο για τους κανόνες δεν είναι παράνομο να πάρω εγώ το CPU του nord και να ανεβάσω 3dm11. Αυτό λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεφύγει λίγο το θέμα τώρα... Παίδες οι κανόνες είναι κανόνες και ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να τους τηρούμε.- Τώρα αν αυτό γίνεται στην ομάδα μας, ή σε κάποια άλλη ομάδα ή γενικά σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα δεν έχει να κάνει με τον λόγο που δημιουργήθηκε η hwbox HOT. Τα παιδιά έχουν απ'ότι φαίνεται κάτι στο μυαλό τους για καλό δικό τους και της ομάδας που δημιούργησαν και αυτό ακολούθησαν. Όπως είπαν και αρκετοί από πάνω ο χρόνος θα δείξει και έχουν δίκιο. Όλοι πρέπει να ευχηθούμε καλή επιτυχία στο ξεκίνημά της , είτε ανήκουμε σε αυτήν είτε όχι. Λοιπόν καλή επιτυχία και από εμένα!! :T:

Link to comment
Share on other sites

ναι, οι κανονες ειναι κανονες.

Letʼs start with what is allowed to be shared: everything except:

- VGA may not be shared for 3D Benchmarks

- CPU may not be shared for 2D Benchmarks

δεν ειπα κατι που φευγει απο τα 2 παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Eγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι αυτα που θα γινουν τωρα δεν μπορουσαν να γινουν πριν? Οι ιδιοι ανθρωποι ειστε... τι διαφορα κανει το ονομα της ομαδας?

Ουτε μπορω να δω τι δουλεια εχει το sponsoring οπως καποιοι λετε, αν καποιος εχει sponsors και ηθελε να γινει pro μπορουσε ανετα να το κανει και πριν.

Εκτος και αν ο λογος ειναι... εμεις βαζουμε τα λεφτα μας και τον κοπο μας, γιατι να μην φτιαξουμε και μια ομαδα που θα την αισθανομαστε δικη μας και θα ειναι και δικη μας... αν ειναι ετσι ok... δεκτον, δεν μου πεφτει λογος.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δηλαδη αν ειχα μια πολυ καλη 7970 να μην στην εδεινα και οτι score εβγαζες να ηταν δικα σου...!!!!

Αμα ειναι ετσι να τα βλεπουμε καλυτερα να μην bench-αρουμε!

δηλαδή για να καταλάβω ρε χρηστο λες οτι εσύ αν εχεις μια κάρτα θα μου τη δόσεις να παίξω και εγώ (προσεχε τι λεω και εγω )και να πάρω πόντους εφόσον θα είχες πάρει και εσύ?

δηλαδή με αυτή τη λογική σαν ομάδα θα βάλουμε ολοι κατω τα cpu μας της κάρτες μας να δούμε ποια είναι τα καλύτερα και θα τα δίνουμε ο ένας στον αλλον για να πάρουμε πόντους όλοι σαν ομάδα?και ας πούμε ναι...οκ .

πρώτον για να γίνει αυτο πρεπει να είμαστε ΟΜΑΔΑ που για μενα αυτο δεν υπάρχει εστω σαν ΗΟΤ (εξαιρούμενος κάποιον ατόμων μετρημένα στα δάχτυλα)και το ξερεις πολλη καλα και δεύτερων οτι θα αρχίσουνε μερικοί μερικοί να λενε ποιος ρεεεεεεεεε αυτος αμα δεν ειχε το CPU του ΤΑΔΕ δε θα έκανε τίποτα (παράδειγμα λέω)....κακοπροαίρετα πράγματα και έτσι δεν γίνεται δουλειά.....

για αυτο σου λεω ειναι μεγαλη υποθεση η λεξη ΟΜΑΔΑ......

@και για αυτό στο πρώτο ποστ που έκανα έγραψα να δω φως......

άποψη μου δεν διεκδικώ κάτι το ξαναλέω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι αυτα που θα γινουν τωρα δεν μπορουσαν να γινουν πριν? Οι ιδιοι ανθρωποι ειστε... τι διαφορα κανει το ονομα της ομαδας?

Ουτε μπορω να δω τι δουλεια εχει το sponsoring οπως καποιοι λετε, αν καποιος εχει sponsors και ηθελε να γινει pro μπορουσε ανετα να το κανει και πριν.

Εκτος και αν ο λογος ειναι... εμεις βαζουμε τα λεφτα μας και τον κοπο μας, γιατι να μην φτιαξουμε και μια ομαδα που θα την αισθανομαστε δικη μας και θα ειναι και δικη μας... αν ειναι ετσι ok... δεκτον, δεν μου πεφτει λογος.

stealth

Μιλάμε για sponsoring σαν ομάδα και όχι σαν μεμονωμένα μέλη της ομάδας.

Αυτό όπως είπα/με αρκετές φορές δεν γινόταν με το καθεστώς που υπήρχε στην hot. Για ποιο λόγο, θα μπορούσαμε να το αναλύσουμε σε ένα καφεδάκι αλλά δυστυχώς είσαι μακριά :(

Μιλάτε συνέχεια για λεφτά, αλλά κανείς από μας δεν μίλησε για λεφτά. Βγάλτε απ το μυαλό σας τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου να ευχηθώ κορυφή και μάλιστα γρήγορα στην νέα ομάδα... Προσωπικά εγώ έχω σκεφτεί πάρα πολύ αυτές τις μέρες... Είμαι από τους πρώτους που το έμαθα και είχα πολύ χρόνο στην διάθεσή μου να το σκεφτώ... Δεν θα είμαι μαζί σας, τουλάχιστον όχι ακόμα... Βρίσκομαι περισσότερο στην ακτίνα σκέψης του Kintaro και του stealth... Το τι πιστεύω το έχω αναλύσει και δεν χρειάζεται να τα ξαναλέω αφού λίγο ως πολύ με κάλυψε ο Βαγγέλης και ο Γιάννης... Δεν με πείθει απόλυτα το σχήμα της νέας ομάδας και οι λόγοι για τους οποίους δημιουργήθηκε αλλά σαν φίλος, με τους περισσότερους από εσάς, οφείλω να σεβαστώ την απόφασή σας... Ο χρόνος θα δείξει αν έχετε δίκιο η όχι... Τώρα στην ίδια ομάδα ή όχι εγώ βλέπω μία σημαία και αν το σκεφτούμε σε Εθνική βάση δεν αλλάζει τίποτα στο hwbot όσες ομάδες κι αν δημιουργήσουμε η Ελλάδα θα παραμείνει 5η... Στα Country Cup που γίνονται σιγά - σιγά θεσμός ας είμαστε ενωμένοι κι ας συνεργαζόμαστε για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα...

Και πάλι τις ευχές μου για ότι καλύτερο...

Θα τα πούμε κι από κοντά τον Μάιο που γυρνάω Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πείθει απόλυτα το σχήμα της νέας ομάδας και οι λόγοι για τους οποίους δημιουργήθηκε

Θα ήθελα να μου πεις γιατί πιστεύεις ότι δημιουργήθηκε τότε.

Αν το έχει αναλύσει, απλά πες μου να το διαβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πεις γιατί πιστεύεις ότι δημιουργήθηκε τότε.

Αν το έχει αναλύσει, απλά πες μου να το διαβάσω.

Μου είπε ο Βασίλης ξεκάθαρα γιατί δημιουργήθηκε... δεν νομίζω ότι έκρυψε κάτι και μπράβο του σε αυτό... δεν πιστεύω "κάτι", διαβάζω ότι γράφεται και ότι γράφετε εδώ και μέρες... Έχω γράψει τις απόψεις μου εκτενέστατα... μπορώ να τις κάνω copy-paste κι εδώ... δεν έχω πρόβλημα, αλλά δεν νομίζω ότι έχει νόημα...

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε ο Βασίλης ξεκάθαρα γιατί δημιουργήθηκε... δεν νομίζω ότι έκρυψε κάτι και μπράβο του σε αυτό... δεν πιστεύω "κάτι", διαβάζω ότι γράφεται και ότι γράφετε εδώ και μέρες... Έχω γράψει τις απόψεις μου εκτενέστατα... μπορώ να τις κάνω copy-paste κι εδώ... δεν έχω πρόβλημα, αλλά δεν νομίζω ότι έχει νόημα...

Απλά έτσι όπως το έγραψες, εγώ κατάλαβα ότι δεν σε πείθουν αυτά που είπε ο Βασίλης και ότι κρύβει κάτι.

Οκ, understood τώρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now