stefanos1992

[Ερωτηση] Η100 Αντλια νερου

Recommended Posts

1)πριν αρχίσω.. αν βγάλω τους ανεμιστήρες από το block και τους βάλω στο fan controller.. μπορώ μετά να βάλω την αντλία να δουλεύει στο fan controller?

2) Αν ναι αν βαλω την αντλια να δουλευει π χ 1000rpm θα υπαρχει καποιο προβλημα? υπάρχει περίπτωση για καποια βλαβει αν χαμηλωσω τα rpm? ka

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν θα σου πρότεινα να κάνεις κάτι τέτοιο! Υπάρχει λόγος που το H100 δίνει έξοδο σε ανεμιστήρες, και αυτός είναι γιατί μεταβάλλει τα rpm τους ανάλογα με την θερμοκρασία του υγρού. Αν βάλεις κάποιο fan controller τότε θα χρειάζεσαι να κάνεις αυτή την διαδικασία χειροκίνητα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχικά τα είχα πάνω στην μητρική και έπαιζα με το speedfan. Τώρα τα έχω πάνω στο block και στο πιο αργό. Δεν έχω δει κάποια διαφορά να σου πω την αληθεία.

Link to comment
Share on other sites

1)πριν αρχίσω.. αν βγάλω τους ανεμιστήρες από το block και τους βάλω στο fan controller.. μπορώ μετά να βάλω την αντλία να δουλεύει στο fan controller?

2) Αν ναι αν βαλω την αντλια να δουλευει π χ 1000rpm θα υπαρχει καποιο προβλημα? υπάρχει περίπτωση για καποια βλαβει αν χαμηλωσω τα rpm? ka

Γιατί να το κάνεις αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

2 RMA εκανα ως τωρα μια για τον θορυβο που εκανε σαν παλιο σκληρο που δουλεβει στο full και πριν 2 μερες μου ηρθε αλλο που δεν δουλεβε το fan controller και τα φωτακια

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now