CLOCKWORK ORANGE

WATER BLOCK ΓΙΑ GTX 560 TI 2GB PHANTOM ΤΗΣ GAINWARD.

Recommended Posts

Γεια σας...Εδω και μερες εχω αναλωσει τον εαυτο μου στο ψαξιμο για δυο μπλοκ αλλα απο οτι βλεπω στο aquatuning μονο η EK kai η coolance εχει μπλοκ για αυτες τις καρτες η μια δε της ΕΚ πρεπει να παρω την 460 gtx γιατι στο cooling configurator της ΕΚ μου βγαζει οτι αυτη κανει μονο οχι η 560 και συν της αλλης δεν ξερω αν η coolance 560 gtx heatkiller κανει?...Στο aquatuning δεν ξερουν ποτε θα παραλαβουν την 460.....Για universal block δεν ενδιαφερομαι...Οποιος μπορει ας με βοηθησει..Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις universal γιατί μετά θα μπορείς να πουλήσεις τόσο τις κάρτες όσο και τα block ξεχωριστά και πιο έυκολα.

Αλλιώς τα παντρέυεις και μετά τα πουλάς πακέτο ή πιο δύσκολα!

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να βάλεις backplate γιατί λογικά θα έχουν άλλες βίδες τα blocks!

Αλλά μπορείς να βάλεις απλά ψυκτράκια όπου πρέπει εάν είναι αυτή η ανησυχία σου !

Γιατί να πάρεις 2 διαφορετικά?

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικά μπλοκ μπορείς να βάλεις αρκεί να έιναι απο το ίδιο υλικό.

Πρόβλημα δεν θα υπάρξει εφόσον μπορούν να έχουν την ίδια ροή.

Απλά σε ρώτησα γιατί μου φάνηκε περίεργη η απορία σου :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Αυτη ειναι η καρτα και η αληθεια ειναι οτι εδω και τρεις μηνες μαζευω σιγα σιγα τα κοματια μου για να το στησω και απο οτι να κανω πειραματα αφου η υδροψυξη υπαρχει και ειναι καλυτερη απο αλλους μεθοδους ψυξης ειπα να το στησω ολο το κυκλωμα μαζι μια και καλη...Αν νομιζεις οτι δεν αξιζει να βαλω στην καρτα νερο θα βαλω μονο στον επεξεργαστη ετσι και αλλιως η αλλη παραγγελια δεν εχει γινει ακομα για τα πραγματα που χρειαζομαι εχω μονο για τον επεξεργαστη ενα διπλο ψυγειο της phobya ενα waterblock της ek το 5,25 bay reservoir with fixed pump της xpsc και ολα τα παρελκομενα υγρα fittings tube κτλ....

1-300x292.jpg

3-300x292.jpg

4-300x292.jpg

1-300x292.jpg

3-300x292.jpg

4-300x292.jpg

1-300x292.jpg

3-300x292.jpg

4-300x292.jpg

1-300x292.jpg.60b72db586074c44b57fe5703a

3-300x292.jpg.7da478f06f20fd2ea24418f134

4-300x292.jpg.3d0b4ca4e6c0eeedf410554721

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν τις overclockάρεις και εάν δεν σε νοιάζει το οπτικό θέαμα...δεν πιστεύω πώς η υδρόψυξη σε αυτές τις κάρτες έιναι αναγκάια!

Αθόρυβες έιναι έτσι και αλλιώς αφού έχουν Passive Cooler !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Συμφωνω και εγω αυτο σκεφτομουν αλλα ηθελα και μια δευτερη γνωμη....Ευχαριστω για την βοηθεια σας και αυριο με το καλο ερχονται τα τελευταια αντε να το φτιαξω και βλεπουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.....Σημερα ηρθαν τα τελευταια πραγματα αλλα αυτο που ειναι αξιο αποριας για μενα ειναι το εξης...Φιλοι μου η σωληνα ειναι της feser σε διατομη 13/10 απο οτι ειχα δει σε βιντεο μου φαινονταν πιο χοντρη και αυτη ειναι σαν ψιλακι σε παχος.....Κοιταχτε λαθος δεν εχει γινει αλλα υπαρχει πιο χοντρη διπλασια ας πουμε....Παραθετω και καποιες φωτο και σε λιγο επι του εργου....

ufo2.jpg

edit_preview.jpg

ufo.jpg

ufo3.jpg

ufo4.jpg

ufo2.jpg

edit_preview.jpg

ufo.jpg

ufo3.jpg

ufo4.jpg

ufo2.jpg

edit_preview.jpg

ufo.jpg

ufo3.jpg

ufo4.jpg

ufo2.jpg.8d7e906f8b71362be21f6ee006da2b0

edit_preview.jpg.cc16c26376725850364767e

ufo.jpg.dca5eda40827e256c3c599c5bced6c27

ufo3.jpg.8c96bd6bbbcf9ffd481e63912d0afc7

ufo4.jpg.4b6402185dd557e0d023d51373bd121

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα...Συγνωμη gorillakos αλλα εχω και πεντε σκυλια εκτος του οτι φτιαχνω το pc μου...Πιστευω σε κανα τριωρο θα ειμαι κομπλε..Φωτο εβγαλα και το βιντεο εννοουσα απο τα πολλα για υδροψυξη που υπαρχουν στο YOU TUBE....Kαλη μου συνεχεια!!!

big1.jpg

big2.jpg

big3.jpg

big4.jpg

big1.jpg

big2.jpg

big3.jpg

big4.jpg

big1.jpg

big2.jpg

big3.jpg

big4.jpg

big1.jpg.15d5b04a295600f3a5c3704e5033957

big2.jpg.ec6a9bb4997fc614959f25c304471c6

big3.jpg.81d8a65065c87149dba5e52d2ff687d

big4.jpg.60e617f61cea4c93ff4ac4a49ee8099

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι η πρώτη σου φορά που στήνεις υδρόψυξη πρέπει να είσαι πολύ έως πάρα πολύ προσεκτικός με συνδέσεις και σφιξίματα!

Κράτα το σαν tip

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω jason.....Ειναι η πρωτη φορα και επισης να κανω δοκιμαστικα της συνδεσης ολου του συστηματος εξω καλυτερα??...Κοιταχτε να δειτε ειμαι στη σαντορινη εδω εκτος την δουλεια μου εχω και ελαιοδεντρα καπου 400 ριζες εγω τις ειχα βαλει και επισης εφτιαξα μαζι με τον αδερφο μου μια δεξαμενη 40 κυβικα για να εχω τις ελιες σε αυτοματο ποτισμα ετσι εφτιαξα ολο το συστημα με τον αδερφο μου για περιπου 10 στρεματα μας πηρε 3 μερες και ηταν κατι δυσκολο...Εδω μπορω να πω οτι σηκωνω τα χερια ψηλα αν και εδειχνε δεν το συζηταμε δεν εχει σχεση με το αυτοματο ποτισμα και καλα παιχνιδακι αλλα πρεπει να κανεις οτι κανεις σιγα σιγα και με προσοχη!!!.Εννοειται οτι εχω να κανω με πολυ ευαισθητα πραγματα .. Μου αρεσει παρα πολυ αυτο που κανω με το pc και την εχω καταβρει!!!..Χτες κουραστηκα και τον παρατησα αν και εχω ενα θεμα με το ψυγειο ειναι το 2επι 120 της phobya το χοντρο και δεν μπορω να βρω τροπο να το βαλω καπου στο κουτι...Το κουτι μου ειναι το corsair 600t απο πανω δεν χωραει ισως το βαλω στο πλαι το κοτσαρω πανω στη σιτα......Για να δουμε τι θα δουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Με υπομονη ολα θα τα κανεις. Δεν ειναι κατι ακατορθωτο! γιατι το ξεκινησες ομως λαθος και δεν μας ειπες τι κουτι και τι hardware εχεις να σε καθοδηγουσαμε με την υδροψυξη!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας....Τελικα εξω πανω σε σταντ δεν πειραζει το γιατι ειναι επειδη σας βρηκα μετα αφου τα ειχα παρει...Εχεις δικιο δεν πειραζει εχουμε και συνεχεια πριν λιγο τελειωσα με την καλωδιωση ολων πανω στη μητρικη και πανω στο τροφοδοτικο τωρα διαλειμα να ασχοληθω και με τα σκυλακια μου και μετα απο κανα δυωρο η συνεχεια...Το τελευταιο που μου εχει μεινει ειναι η συνδεση του λαστιχου στο μπλοκ ψυγειο και τανκ μετα βαζω μπρος να δω τι εχω κανει??..

Link to comment
Share on other sites

Tελειωσα πριν καμια ωρα δεν βλεπω διαροες θα εχω το νου μου και το ψυγειο το κατεβασα πιο χαμηλα για να παει νερο και μεσα να κανει τον κυκλο του ΑΛΛΑ μπροστα δεν πηρε και ευτυχως μονο την τρομπα ειχα συνδεμενη πανω στο τροφοδοτικο...Δεν ξερω τι να πω μολις εκινω το τροφοδοτικο πεφτει ο ρελες του σπιτιου λες και παω να ηλεκτροδοτησω κανα εργοστασιο.Α ρε επαρχια τετοια θελω..Το τροφοδοτικο ειναι 1000w μαλλον δεν το σηκωνει η παροχη του σπιτιου.....Θα παρω ενα 750w?.:@....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Τελικα τα καταφερα την βρηκα την ακρη πηρε μπροστα ο FRANKENSTEIN..IT IS ALIVE AND KICKING...Tο μονο που μου μενει τωρα δεν εχω λειτουργικο και ετσι στην αναμονη να μου ερθει....Εχω μονο σε σι ντι window xp kai vista τα οποια δεν τα θελω...Εχω συνηθησει στα windows 7 και αυτα θα βαλω...Φωτο μολις βαλω και το software παντως οσο δουλεψε καμια ωρα η θερμοκρασια ηταν σταθερη στους 20 με 22....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Αυριο θα μπει σε λειτουργεια αν ολα πανε καλα....Το πρωι ειχα κατι σταξιματα αλλα ολα καλα το εφτιαξα, το ψυγειο τελικα το βολεψα μεσα.Πρωτη μου φορα ειναι που εφτιαξα υπολογιστη οπως σας ειπα τον εβαλα μπροστα και ολα δουλευουν οι ανεμιστηρες το πανελ η τρομπα ολα τα μπιχλιμπιδια τα καλα και επισης οι σκληροι δισκοι το dvd οι μνημες ram οι δυο vga αναγνωριστηκαν και ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΝ εγινε το συνοικεσιο...Τωρα δικαιολογημενα αν εχω κανει καποιο λαθος μπορει και να βγαζει ματια προς εσας αλλα εγω μπορει να μην το ειδα..Φωτο.

mojo2.jpg

mojo3.jpg

mojo4.jpg

mojo5.jpg

mojo2.jpg

mojo3.jpg

mojo4.jpg

mojo5.jpg

mojo2.jpg

mojo3.jpg

mojo4.jpg

mojo5.jpg

mojo2.jpg.d04296b51eb7fb329d9d5a50f92488

mojo3.jpg.9273715a75acbccd84e53c57d7716e

mojo4.jpg.77220f8ac0d64cfe67b9e502470c4c

mojo5.jpg.8ec0637bfbccfcc4f2f537fc2f8f30

Link to comment
Share on other sites

Μέγιες!

Μια χαρά τα βλέπω εγώ.

Από θερμοκρασίες δες τι παίζει ;)....

Kαλημερα...Jason να σε ρωτησω κατι μηπως ειναι καλυτερα να γυρισω το ψυγειο αντιστροφα να φυσαει εξω οχι στα καλωδια...πιστευω το σωστο ειναι αυτο!!

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now