Samaritan

Nvidia GeForce GK104 VGA spotted: Είναι Kepler άραγε;

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Nvidia GeForce GK104 VGA spotted: Είναι Kepler άραγε]http://reviews.hwbox.gr/news/nvidia.jpg[/NEWS_IMG]Μεγάλο ντόρο στα κινέζικα φόρα προκάλεσε μια φωτογραφία μιας άγνωστης μέχρι τώρα κάρτας, πιθανότατα μιας Nvidia GeForce Kepler GK104 VGA. Παρ'ολου που με την πρώτη ματιά η φωτογραφία δεν λέει πολλά, παρατηρούμε πως πολλά χαρακτηριστικά της κάρτας ταιριάζουν με το layout του GK104 reference PCB. Αρχικά, στην πάνω δεξιά γωνία της κάρτας, διακρίνουμε σχετικά δύσκολα παράξενα 6+6 pin PCIe power connectors. Το rear panel bracket ταιριάζει “γάντι” με αυτήν της GK104 PCB, ενώ το “GeForce GTX 670 Ti” χαραγμένο στο shroud της ψύκτρας, μας δίνει την ελπίδα πως πράγματι είναι μια καθαρόαιμη Nvidia Kepler VGA. Τέλος, ξεδιπλώνεται το κουφάρι του ότι η Nvidia θα υιοθετήσει ένα νέο GeForce logo, μιας και το “GeForce” στο πάνω μέρος της κάρτας κάνει την φήμη να φαίνεται πραγματική.

[img_ALT=Nvidia GeForce GK104 VGA spotted: Είναι Kepler άραγε]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/35924f58c78a0a401.jpg[/img_ALT]

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Το Photoshop θα έχει πάρει φωτιά τις τελευταίες μέρες και αν η τελική κάρτα διαφέρει πλήρως από την εικονιζόμενη, ε εντάξει, η εικονιζόμενη δεν ήταν για την αγορά κ.τ.λ. Αν όμως μοιάζει ε ρε γλέντια "και πρώτοι σας την δείξαμε" κ.τ.λ.

(προφανώς το σχόλιο πάει στο Κινέζικο site)

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερε και ένας στο TPU αν ζουμάρεις στην εικόνα μοιάζει περισσότερο να λέει "570 Τι". Και θα συμφωνήσω μιας και "φαίνεται" μια ασυνέχεια στο σημείο που διαφέρει το τετραγωνισμένο 6 από το 5.

Link to comment
Share on other sites

Γράφει ξεκάθαρα 570. Ανεβάστε λίγο το gamma και γυρίστε την εικόνα 90 μοίρες

Δε χρειαζεται τετοιες ιστοριες. Απλα "κολλα" τα ματια σου στην οθονη :)

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται τετοιες ιστοριες. Απλα "κολλα" τα ματια σου στην οθονη :)

Και που ξέρεις ότι η οθόνη μου δεν είναι σκοτεινή? :P

Link to comment
Share on other sites

η nVIDIA η ίδια επισήμως είπε μόνο κάτι βλακείες στο facebook ( We have a winner τύπου ), και στην CeBIT έδειξε... κάρτα σε σακουλάκι.

Από την άλλη κάποιοι... δεν λέω τι.

Τώρα τα sites/forums και χρήστες/reviewers μπορούνε να κάνουνε και να γράψουνε ότι θέλουνε.

Το ότι γράφει κάποιος Χ μπλα μπλα, δεν σημαίνει ότι του τα είπε η nVIDIA ούτε ότι του είπε η nVIDIA να τα γράψει.

Έχει υπωθεί πολλάκις.

Η nVIDIA δεν λέει επισήμως specs/επιδόσεις πριν το launch.

Είτε σας αρέσει, είτε δεν σας αρέσει.

Η μεσσαιο-μεγάλες θα βγούνε αυτό τον Μήνα, υπομονή λίγες μέρες.

Μην κάνετε σαν 7χρονα που τους έταξε η μαμά τις νέες κάρτες των pokemon.

Patience is a f*cking virtue.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου την δινει ο ντορος που δημιουργουν αυτοι....Οχι η nvidia,αυτη ξερω δεν λεει τιποτα και οχι δεν μας αρεσει καθολου Bill αυτο:o.

Θα θα θα,αυτο ετσι το αλλο γιουβετσι,αλλα δεν ξερουμε...ισως ναι ισως οχι...17% πανω ο ενας 17% κατω ο αλλος η nvidia θα παρει τον μπουλο η ατι ισως παρει τον μπουλο κλπ.Φιλε....αν δεν εχεις σωστες πληροφοριες μην μας σκοτιζεις με μπουρδες,μας μαμας και το ηθικο.

Link to comment
Share on other sites

Μα και με τις ATi το ίδιο γινότανε ( και με την 3Dfx αν υπήρχε ακόμα επίσης το ίδιο θα γινότανε ).

Το internet και ειδικότερα τα hardware websites με την σημερινή μορφή τους, το 98% των ιδιοκτητών τέτοιων site θέλουνε να βγάζουνε λεφτά και να παίρνουνε όσα περισσότερα samples μπορούνε.

Και αυτά έρχονται μέσω των πολλών επισκεπτών.

Αν έχεις πολλούς επισκέπτες δεν πα να είσαι και ο Geoffrey Papandreou, θα πάρεις λεφτά από διαφημίσεις, χορηγούς, θα παίρνεις κάργα samples, κλπ.

Και ποιός είναι ο εύκολος τρόπος να παίρνεις κάθε μέρα πολύ κόσμο ?

Καλά το κατάλαβες, η παπαρολογία.

Ακριβής, ψιλο-ακριβείς, ανακριβείς, γελοία, δημιουργία φανατισμού, θαυμασμού ( excitement ), ή τρόμου ( θα αποτύχει, έρχεται πατάτα, κλπ ) είναι ο τρόπος να πάρεις πολύ κόσμο στο site εύκολα και γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι γράφει κάποιος Χ μπλα μπλα, δεν σημαίνει ότι του τα είπε η nVIDIA ούτε ότι του είπε η nVIDIA να τα γράψει.

Επιπλέον οι Έλληνες πολιτικοί δεν κλέβουν και δεν διορίζουν στο δημόσιο.

Link to comment
Share on other sites

Μα και με τις ATi το ίδιο γινότανε ( και με την 3Dfx αν υπήρχε ακόμα επίσης το ίδιο θα γινότανε ).

Το internet και ειδικότερα τα hardware websites με την σημερινή μορφή τους, το 98% των ιδιοκτητών τέτοιων site θέλουνε να βγάζουνε λεφτά και να παίρνουνε όσα περισσότερα samples μπορούνε.

Και αυτά έρχονται μέσω των πολλών επισκεπτών.

Αν έχεις πολλούς επισκέπτες δεν πα να είσαι και ο Geoffrey Papandreou, θα πάρεις λεφτά από διαφημίσεις, χορηγούς, θα παίρνεις κάργα samples, κλπ.

Και ποιός είναι ο εύκολος τρόπος να παίρνεις κάθε μέρα πολύ κόσμο ?

Καλά το κατάλαβες, η παπαρολογία.

Ακριβής, ψιλο-ακριβείς, ανακριβείς, γελοία, δημιουργία φανατισμού, θαυμασμού ( excitement ), ή τρόμου ( θα αποτύχει, έρχεται πατάτα, κλπ ) είναι ο τρόπος να πάρεις πολύ κόσμο στο site εύκολα και γρήγορα.

Γιαυτο σε παω καργα Bill,αυτα ηθελα να ακουσω μονο,ετσι ντομπρα.Το ειχα εμπεδοσει,απλα τωρα εγινε certified.

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον οι Έλληνες πολιτικοί δεν κλέβουν και δεν διορίζουν στο δημόσιο.

Άνοιξε και εσύ ένα site αύριο, και πάρε να μου πείς τι σου είπε η nVIDIA να κάνεις Γιάννη.

Ωπ... sorry, δεν θα γράψω κάτι παραπάνω, με παίρνουνε από nVIDIA τηλ στο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο την NVIDIA σήμερα και μου είπαν ότι το Kepler θα σπέρνει.

Τι θα σου ελεγαν George τελικα ειναι πατατα?:P

Ασε που δεν πηρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι το κάνει για να έχουμε traffic, να μας δίνουν δείγματα και να βγάζουμε λεφτά...και όλα αυτά επειδή είμαστε απο το ίδιο χωρίο!

Ι <3 John :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[ συμπέρασμα: ο John-X παίρνει μίζες από την nVIDIA :D ]
Εγώ νομίζω ότι το κάνει για να έχουμε traffic, να μας δίνουν δείγματα και να βγάζουμε λεφτά...και όλα αυτά επειδή είμαστε απο το ίδιο χωρίο!

Ι <3 John :hehe:

shit....busted :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε και εσύ ένα site αύριο, και πάρε να μου πείς τι σου είπε η nVIDIA να κάνεις Γιάννη.

Ωπ... sorry, δεν θα γράψω κάτι παραπάνω, με παίρνουνε από nVIDIA τηλ στο κινητό...

Έχει ακουστεί ουκ ολίγες φορές ότι η Nvidia χρησιμοποιεί τα sites/forums ως επέκταση του τμήματος marketing. Όλοι το κάνουν βέβαια απλά η Nvidia το έχει αναγάγει σε επιστήμη.

Υ.Γ. Παλιό ψεύτες της Nvidia μου είπατε ότι δεν πήρατε άλλον τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now