aRkA$

NVIDIA GeForce GTX 680 SLI: Επιδόσεις στο 3DMark 11 Benchmark!

Recommended Posts

Τιμή άκουσα για 550?+

Αλλά με τα skroutzομάγαζα ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι συμβαίνει. Εδώ η 7970 έχει παντού γύρω στα 530? και υπάρχουν μαγαζιά στο skroutz που την δείχνουν listed στα 470? (άγνωστη διαθεσιμότητα) και 500? (επίσης άγνωστη διαθεσιμότητα LOL)...

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν έιναι κατάσταση αυτή.

Να μιλάτε κόσμια στο forum είτε γράφετε αγγλικά είτε ελληνικά.

Πέππα, την επόμενη φορά που θα γράψεις κάτι περίεργο σε όποια γλώσσα και να το γράψεις

και ακόμα και με humor να το γράψεις, θα φάς ban για μερικές ημέρες.

Εάν θέλεις να γράφεις για balls, penis και όλη την οικεγένεια, γράψε το στο msn, στο facebook, στο twitter και όπου αλλού θέλεις αλλά όχι εδω μέσα.

Κάθε μέρα σου κάνω edit και απο 1-2 post σου.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη με εκνευρίζεις τώρα και είναι πρωί και είναι αμαρτία :hehe:

ΠΟΙΑ REVIEW SAMPLES? ΠΟΙΑ REVIEWS? Έχω να δω VGA review σου live από την σειρά 8xxx της NVIDIA.

Εκτός αν στις στέλνουν και δεν ανεβάζεις τα reviews, τότε πάω πάσο.

Λες και δεν ξέρεις ότι έχω ένα κάρο hardware που έρχεται για review αλλά δεν έχει δει το φως του internet :D

Για VGAs συγκεκριμένα που λες έχω έτοιμα τα "πάντα" ( benchmarks, charts, photos, videos ) [ όλα εκτός από το κείμενο δηλαδή, που είτε είναι ημιτελές είτε καθόλου ] για GTX 280, GTX 285, GTX480, ref GTX580, GTX580 Light., HD5870, HD5870 SOC, Drivers test για GTX480 vs HD5870 :D

Παρά ταύτα, μην ξεχνάς το GPU-related "αρθράκι" με τα HW vs Gaming performance που θα είχα βάλει και άλλες VGA αλλά θα αργούσε πολύ και έτσι είπα να το βγάλω σε 2-3 parts.

@sfirculitu:

Αγορά είτε 680 είτε 7950/7970 ή και GTX580 ( τώρα που έπεσε πολύ ) από το εξωτερικό, και τα ελληνικά "μαγαζιά" να πάνε στο καλό.

Ο κόσμος δεν έχει να φάει, αλλά να έχουμε ένα καπέλο 100? πάνω από το εξωτερικό επειδή είμαστε ωραίοι.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Λες και δεν ξέρεις ότι έχω ένα κάρο hardware που έρχεται για review αλλά δεν έχει δει το φως του internet :D

Για VGAs συγκεκριμένα που λες έχω έτοιμα τα "πάντα" ( benchmarks, charts, photos, videos ) [ όλα εκτός από το κείμενο δηλαδή, που είτε είναι ημιτελές είτε καθόλου ] για GTX 280, GTX 285, GTX480, ref GTX580, GTX580 Light., HD5870, HD5870 SOC, Drivers test για GTX480 vs HD5870 :D

Παρά ταύτα, μην ξεχνάς το GPU-related "αρθράκι" με τα HW vs Gaming performance που θα είχα βάλει και άλλες VGA αλλά θα αργούσε πολύ και έτσι είπα να το βγάλω σε 2-3 parts.

Ποτέ δεν είναι αργά για ένα GTX 280 review ε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τιμή άκουσα για 550?+

Αλλά με τα skroutzομάγαζα ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι συμβαίνει. Εδώ η 7970 έχει παντού γύρω στα 530? και υπάρχουν μαγαζιά στο skroutz που την δείχνουν listed στα 470? (άγνωστη διαθεσιμότητα) και 500? (επίσης άγνωστη διαθεσιμότητα LOL)...

οτι να ναι ειναι οι τιμες αυτων των καρτων.... να δω ποτε θα σταθεροποιηθουν για να αποφασισω τι να παρω....

το e-shop, εχει τις reference 650?, μετα εφερε την dcuII στα 520? ενω ακομα ειχε τις ref 650?, τελειωσε η dcuII και μετα απο λιγο την ξαναφερε στα 570? ενω ακομα εχει τις ref στα 650?....

δεν μπορω να καταλαβω....:que:...

ελπιζω τουλαχιστον οταν ερθει ο ανταγωνισμος να σταθεροποιηθουν καπου και να μην το μετανιωσω που δεν την ειχα παρει τοτε στα 520....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι τιμές που ακούγονται είναι διαφορετικές. Καμία σχέση με $499.

Για Ελλάδα λες προφανώς.

Γιατί Αμερική και Γερμανία/Βέλγιο/Γαλλία μια χαρά τιμές ακούγονται ;)

Κανονίστε εσείς να την βάλετε στα 600?... και έχω τάξει μια στον ξαδερφό μου που απολύεται και γενεθλειάζει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Πέππα γράφεις σας να ζείς μόνιμα σε άλλη διάσταση/χώρο/χρόνο/χώρα & 10ετία απο εμάς!

Δηλαδή σε κάθε νέο λανσάρισμα, ξέρω τι θα απαντήσεις, πώς θα το απαντήσεις, ακόμα και πιο smiley θα βάλεις! :hehe:

Φυσικά, άμα έχει έξω $550, θα έχει στο Ελλάντα ?550.

Και σε παρακαλώ, άσε τα κανονίστε και τα ξεκανονίστε...δεν έχει καμία σχέση o Γιώργος :)

Link to comment
Share on other sites

Πέππα γράφεις σας να ζείς μόνιμα σε άλλη διάσταση/χώρο/χρόνο/χώρα & 10ετία απο εμάς!

Δηλαδή σε κάθε νέο λανσάρισμα, ξέρω τι θα απαντήσεις, πώς θα το απαντήσεις, ακόμα και πιο smiley θα βάλεις! :hehe:

Ζω για την στιγμή που το Ελλαδιστάν θα γίνει Ελλάδα και θα έχουμε τιμές που έχουνε όλες οι κωλοχώρες της περιοχής και όχι σαν αυτές της Ουγκάντας, Ζιμπάμπουε, κλπ.

Η Ιταλία είναι σε καλύτερα οικονομικά δεδομένα από την Ελλάδα ?

Η Γαλλία που ο γκέυ πρωθυπουργός τους κωλοτρίβεται με την Άνχελα μπας και τους ρίξει κανά δανεικό κι αγύριστο ?

Φυσικά, άμα έχει έξω $550, θα έχει στο Ελλάντα ?550.

Αν έξω έχει μέσο όρο τιμή 550$ ας έχει 550? εδώ

Αν όμως έχει παρακάτω, μπορεί να πάει και εδώ παρακάτω καμμιά φορά, έτσι για αλλαγή.

Και σε παρακαλώ, άσε τα κανονίστε και τα ξεκανονίστε...δεν έχει καμία σχέση o Γιώργος :)

Δεν φταίω εγω αν εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις ότι του το λέω για πείραγμα/πλάκα.

υ.γ. Πολύ επιθετικό σε βρίσκω τελευταία, όχι με μένα ( με μένα τα είχες έτσι πάντα άλλωστε ) αλλά και με αρκετά άλλα άτομα.

Δεν πιστεύω να είσαι από αυτούς που επειδή π.χ. δεν τους έκατσε η γκόμενα, ή τους έτυχε μια μανούρα ξεσπάνε στους άλλους δίχως λόγο κι αφορμή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Η τελευταια ενημερωση που εχω αναφερει οτι 1η εβδομαδα Απριλιου θα εχουμε 10 τμχ ολα και ολα απο την Palit GTX 680.

Τιμη λιανικης γυρω στα 550? αρα ο τυπας στην nvidia προφανως ζει σε εναλλακτικο συμπαν και μου αραδιαζε εναλλακτικες φαφαριες.

.

Αγνωστη η τιμη διαθεσης για την 4GB edition η οποια παει για τελη Απριλιου.

Η MSI το παλευει να μας στειλει 5 twin frozr και αν...

Link to comment
Share on other sites

:hehe: :hehe: Μόνο με κάνεις και γελάω απορώντας...μπορεί και να απορώ γελώντας...δώσε μου λίγο χρόνο να σκεφτώ τι απο τα 2 κάνω!

Εν τω μεταξύ . . .

Συγκρίνεις Ελλάδα με Ιταλία και Γαλλιά λόγω οικονομικής κατάστασης?

Δηλαδή θέλεις να μου πέις, πώς συγκρίνεις την Ελλάδα των 11εκ κατοίκων με την Ιταλία των 60εκ κατοίκων και την Γαλλία των 65εκ κατοίκων και βάζεις την δυναμική της αγοράς τους στο ίδιο καλάθι?

Αμερική, πιο συγκεκριμένα Los Angeles

http://us.ncix.com/products/?sku=69802 στα $578.20

Απ'όσο ξέρω έχουν VAT 7.25% αλλά δεν ξέρω εάν το έχουν ήδη βάλει επάνω στο προϊόν ή όχι.

Στην Ελλάδα πόσο να έχει τούτη?

Καλά την τελευταία παράγραφο δεν την σχολιάζω κάν! Εγώ τουλάχιστον βάζω και smileys

να καταλαβαίνεις πότε κάνω πλάκα, αλλά και που βάζω δεν καταλαβαίνεις μια.

Εεεεεπ κάνεις και αστειάκια μπαγασάκο ε? Όχι με εσένα είμαι μόνο έτσι γιατί έχεις ξεφύγει. . . είναι αμφίδρομη η σχέση μας!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλιοπαιδα μην μαλωνετε παλι,μια παρεα ειμαστε δω μεσα,τι κανει μια χωρα τι κανει η αλλη ποσο θα εχει η 680 ποσο δεν θα εχει...ξεκολατε τωρα σιγα.

Θελετε να σας πω εγω στανταρ την πιο χαμηλη τιμη στο Ελλαντα?480ε απο πιξ μανια με 70ε μεταφορικα :hehe: να οριστε.:hehe:

Λοιπον θελω καρτες δεν μπορω αλλο εεε:rant:κανονιστε....:P

Εχω mass effect 3 alan wake κατι αλλες π@π@ριες και δεν μπορω να παιξω:rant::rant:τρελενομαι.:handshake...

Link to comment
Share on other sites

NVIDIA GEFORCE GTX 680 (Kepler) 2GB Reference Card Video Card Review :: TweakTown USA Edition

quite impressive! αν παιξει καλη τιμη @ ελλαδα, ισως τσιμπησω μιαν! :P

δεν φορτωνει ευκολα το tweaktown βεβαια.

I couldn't agree with Shane more. The good thing for you, our readers, is that you are going to get early information on all things NVIDIA. If NVIDIA do decide to support us like any other media, we will play by the rules. Until then, it's gloves off.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now