aRkA$

Gigabyte GV-N680D5-2GD-B: Επιδόσεις και ησυχία σε GK104 πακέτο!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Gigabyte GV-N680D5-2GD-B: Επιδόσεις και ησυχία σε GK104 πακέτο!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354e0b418f73872.jpg[/NEWS_IMG]Η Gigabyte ανακοίνωσε την GV-N680D5-2GD-B, η οποία θα αποτελέσει την ναυαρχίδα της εταιρείας και θα βασίζεται στον πυρήνα Kepler GK104. Η νέα κάρτα γραφικών της Gigabyte, βασίζεται στον πρωτότυπο σχεδιασμό της Nvidia, τόσο όσο αφορά στο σύστημα ψύξης, όσο και στις συχνότητες λειτουργίας οι οποίες θα είναι για τον πυρήνα στα 1006MHz (normal) και 1058MHz (boost) ενώ για τα 2GB GDDR5 μνήμης με 256bit memory interface θα είναι στα 1502MHz (6008MHz effective). Τέλος να αναφέρουμε ότι η GeForce GTX 680 της Nvidia ενσωματώνει 1536 πυρήνες CUDA διαθέτοντας μια επαναστατική αρχιτεκτονική για μεγαλύτερη ενεργειακή απόδοση.

Το κόστος της Gigabyte GV-N680D5-2GD-B αναμένεται να βρίσκεται στα 499$.

[img_ALT=Gigabyte GV-N680D5-2GD-B: Επιδόσεις και ησυχία σε GK104 πακέτο!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/24374f6b7a529e346.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

...πάντως σε αυτό τον γύρο, που είναι όλες ref, o κανόνας είναι go for the cheapest και αν είναι κάτι να σε ενδιαφέρει, είναι η εγγύηση (διάρκεια/ευκολία@rma) και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή παρατήρηση..άλλωστε το τι αυτοκόλητο θα έχει μπροστά η κάρτα ή το κουτί δεν έχουν καμία σημασία αλλά η υποστίριξη του προιόντος :righton:

Link to comment
Share on other sites

απο multirama.μεχρι στιγμης απο κατι τεστ που εκανα σε αναλυση 1920*1080 στο metro 2033 τα εχω ολα τερμα.πιο τερμα δε γινεται νομιζω.αλλα κατεβαινει γυρω στα 40 fps ετσι οποτε θελει λιγο ψαξιμο σε ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

μόνο για το metro και το lost planet αξίζει η GTX 680. Για τα υπόλοιπα games είναι ίσως overkill. Βέβαια έχω μείνει πίσω στον τομέα του gaming. Διορθώστε με αν παράλειψα κάτι!

Link to comment
Share on other sites

όχι, εννοώ ότι για τα περισσότερα games ίσως είναι too much, για το metro 2033 είναι just fine, αρκετά βαρύς - κακογραμμένος τίτλος!

το έχω παίξει και με 5850 + Q6600 OCed both & 6950 @ 6970 + Thuban OCed, αλλά δεν μπορώ να πώ ότι το ευχαριστήθηκα πλήρως!

Link to comment
Share on other sites

Χαλια game φιλε p_under.Ακομα και με 580 σλι και εβλεπα πτωση στα 35 frames απο 70 σε αρκετα κομβικα σημεια του παιχνιδιου που πανω στην δραση ετρωγες ενα καλο ξενερωμα αντι για απολαυση.

Και η 680 δεν τα παει καλα απο οτι βλεπω....ουτε σε sli χτυπαει και εκει κατι 38αρες σε fps.Eιναι σκ@τ@ το παιχνιδι απλα.Εγω σταλκερ θελω να παιζει κομπλε,αμα το παιζω κομπλε με μια τοτε ισως μεινω με μια.Θα ιδουμει....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now