George_o/c

Android 4.0 ICS: Καθυστερεί η επίσημη αναβάθμιση σε Sony & Samsung smartphones

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Android 4.0 ICS: Καθυστερεί η επίσημη αναβάθμιση σε Sony & Samsung smartphones]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614f78b59a9bc24.jpg[/NEWS_IMG]Οι αναβαθμίσεις κορυφαίων Android smartphones στην τελευταία έκδοση της πλατφόρμας, την ICS, αποδεικνύεται γιοφύρι της Άρτας για τη Sony αλλά και της Samsung. Ύστερα από ανακοινώσεις και των δύο εταιρειών η αναβάθμιση των συσκευών τους θα πραγματοποιηθεί κάποια στιγμή μετά τα μέσα Απριλίου.

Η Sony θα διαθέσει το ICS στα μέσα Απριλίου μόνο για τα μοντέλα Xperia arc S, Xperia neo V και Xperia ray, των οποίων η αναβάθμιση θα συνεχιστεί για 4 έως 6 εβδομάδες ανάλογα με τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας. Ορισμένα μοντέλα μάλιστα δεν πρόκειται να αναβαθμιστούν μέχρι τον Ιούνιο. Πιο συγκεκριμένα οι συσκευές Xperia arc, Xperia PLAY, Xperia neo, Xperia mini, Xperia mini pro, Xperia pro, Xperia active και Sony Ericsson Live with Walkman θα αναβαθμιστούν κάποια στιγμή στα μέσα Μαϊου με αρχές Ιουνίου.

[img_ALT=Android 4.0 ICS: Καθυστερεί η επίσημη αναβάθμιση σε Sony & Samsung smartphones]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614f78b43049f50.jpg[/img_ALT]

Από μεριά της η Samsung Ελλάδος εξέδωσε μια λιτή ανακοίνωση στο Facebook, ενημερώνοντας τους κατόχους του Samsung Galaxy S II ότι η αναβάθμιση σε Android 4 θα πραγματοποιηθεί μετά τις 15 Απριλίου, χωρίς να διευκρινίζεται η ακριβής ημερομηνία. Χαρακτηριστικές είναι οι αναβολές που έχουν ανακοινώσει οι δύο εταιρείες, με τη Samsung να είχε υποσχεθεί την αναβάθμιση στα μέσα Μαρτίου, ενώ αργότερα μετέθεσε την ημερομηνία στα μέσα με τέλη Απριλίου. Κάτι αντίστοιχο συνέβη και με τη Sony, η οποία αρχικά είχε επίσης προαναγγείλει τη νέα έκδοση του Android στα smartphones της για τα τα μέσα Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

WTF τότε τι λέει η Samsung Greece?

ολες οι android non coocked εχουν ελληνικα. δεν ξερω γιατι ΠΑΝΤΑ κωλυσιεργει η σαμσουνγκ ελλας. τα ιδια χαϊρια και στο galaxy s.τελευταιοι παντα στις αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Με ελληνικα Γιώργο εχω κ εγώ τ gs2..xda resurrection παιδιά θερίζει...

Eγω παλι εβαλα official πολωνικη και περασα Nova launcher. πολυ καλυτερα απο την resurrection Που ειχα πριν... ;)

Link to comment
Share on other sites

WTF τότε τι λέει η Samsung Greece?

Γιωργακη η πολωνικη εχει ελληνικα κανονικα. Απλα κατα την γνωμη μου δεν ειναι και η ποιοτικοτερη μεταφραση... Οχι πως με νοιαζει. εγω παντα ειχα τα κινητα και τους υπολογιστες μου στα αγγλικανικα.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν έφτασες στην resurrection 1 ή ίσως να είχες κάποια κακή έκδοση

.γιατί με τον apex κάνει παπάδες.πάντως θα δοκιμάσω κ την official από π τ κατέβασες;

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν έφτασες στην resurrection 1 ή ίσως να είχες κάποια κακή έκδοση

.γιατί με τον apex κάνει παπάδες.πάντως θα δοκιμάσω κ την official από π τ κατέβασες;

SamMobile Firmware Page

Και περνεις την πολωνικη. Θελει register ομως. Δεν ειναι τιποτα. εκει βγαινουν οι ΡΟΜ ολες αλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now