Recommended Posts

Καλησπερα παιδια! σημερα εμφανιστηκε καποιος χακερ και μου μιλουσε μεσω οποιασδηποτε μπαρας υπηρχε ευκαιρη. Πως μπορω να τον αποκλεισω? υπαρχει καποιο μεσο?

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται λιγο δυσκολο να ασχοληθει καποιος χακερ με μας φιλε μου. Το πιο πιθανο για μενα είναι ότι μεσω vnc/teamviewer καποιος φιλος σου μαλλον σου κανει πλακα..

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα είπε ο ponaei8anasi είναι. Hacker αποκλείεται να έκατσε να κάνει τέτοιο πράγμα...

Το πιο πιθανό είναι να είναι κάποιος φίλος σου μέσο teamviewer ή στην χειρότερη κανένα 15 χρόνο που την έχει δει hacker :P

Ψάξε στις διεργασίες σου που τρέχουν αν τρέχει teamviewer ή vnc, και αν ναι κλείστο.

Μήπως έκατσε κάνας φίλος σου μονος του στον υπολογιστή σου πρόσφατα ή κατέβασες καμια βλακείες χωρίς να ξέρεις τι είναι;

Πάντως αν δεν είναι φίλος σου με teamviewer κάποιος σου έχει περάσει RAT(Remote Administration Tool).

Αλλα πιστεύω ότι τα περισσότερα antispyware θα το βρούν ότι και να είναι.

Antivirus έχεις; Έκανες scan;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! σημερα εμφανιστηκε καποιος χακερ και μου μιλουσε μεσω οποιασδηποτε μπαρας υπηρχε ευκαιρη. Πως μπορω να τον αποκλεισω? υπαρχει καποιο μεσο?

Format --- :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα είπε ο ponaei8anasi είναι. Hacker αποκλείεται να έκατσε να κάνει τέτοιο πράγμα...

Το πιο πιθανό είναι να είναι κάποιος φίλος σου μέσο teamviewer ή στην χειρότερη κανένα 15 χρόνο που την έχει δει hacker :P

Ψάξε στις διεργασίες σου που τρέχουν αν τρέχει teamviewer ή vpn, και αν ναι κλείστο.

Μήπως έκατσε κάνας φίλος σου μονος του στον υπολογιστή σου πρόσφατα ή κατέβασες καμια βλακείες χωρίς να ξέρεις τι είναι;

Πάντως αν δεν είναι φίλος σου με teamviewer κάποιος σου έχει περάσει RAT(Remote Administration Tool).

Αλλα πιστεύω ότι τα περισσότερα antispyware θα το βρούν ότι και να είναι.

Antivirus έχεις; Έκανες scan;

Δεν εχω εγκατεστημενο ουτε το vnc ουτε teamviewer. Εκανα scan αλλα δεν βρισκει τιποτα. Παντως πηγα στο cmd πατησα netstat -ano και εβγαζε στη δεξια στηλη "established" που απο οσο ξερω σημαινει πως καποιος εχει μπει.

Link to comment
Share on other sites

Το established που σου βγάζει δεν σημαίνει πως κάποιος έχει μπει.

Δοκίμασε να κατεβάσεις το Spybot Search & Destroy και να κανεις ένα scan (κάντε update πρώτα).

Ποιο antivirus έχεις και πες μας αν κατέβασες τίποτα περίεργο τελευταία.

Βγάλε μας και μια photo τις διεργασίες σου που τρέχουν να δούμε αν φαίνεται από εκεί τίποτα περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Το established που σου βγάζει δεν σημαίνει πως κάποιος έχει μπει.

Δοκίμασε να κατεβάσεις το Spybot Search & Destroy και να κανεις ένα scan (κάντε update πρώτα).

Ποιο antivirus έχεις και πες μας αν κατέβασες τίποτα περίεργο τελευταία.

Βγάλε μας και μια photo τις διεργασίες σου που τρέχουν να δούμε αν φαίνεται από εκεί τίποτα περίεργο.

Εχω το Avast Free Antivirus. Περιεργο οχι δεν κατεβασα κατι απο οσο θυμαμαι. Κατι ταινιες κατεβασα απο το Grtorrent Tracker V.5 .::. Index.

Link to comment
Share on other sites

τελευταια παρατηρησα οτι αυτο που γραφεται στις μπαρες ειναι ενα αποσπασμα απο μια συνομιλια στο facebook. Μαλιστα ειναι ακριβως οπως το εγραφα εγω, με τα λαθη και backspace κλπ, που σημαινει οτι κατι απο κει εχει γινει. Επισης ο ιος ενεργοποιειται οταν παταω τη ροδελα του ποντικιου. Αρα ακυρο για χακερ, καποιος ιος ειναι που δημιουργηθηκε απο το facebook και δεν αναγνωριζεται απο το avast. Μαλλον θα κανω φορματ να το βγαλω μια και καλη αν ειναι στα windows

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now