Τι κοιτάτε πριν αγοράσετε ένα USB Flash Drive;  

470 members have voted

  1. 1. Τι κοιτάτε πριν αγοράσετε ένα USB Flash Drive;

    • Χωρητικότητα
    • Τιμή
    • Ποιότητα κατασκευής
    • Μέγεθος/Πρακτικότητα
    • Transfer Speeds
    • Design
    • Brand
    • Interface (USB2.0/USB3.0)
    • Άλλο (#define)
    • Το πρώτο που βλέπω μπροστά μου


Recommended Posts

Έχω ένα Supertalent Pico A 4GB που είχε έρθει για review παλιότερα.

Θα ήθελα 1 από τα flash drives για να θυμάμαι τον αγαπητό μου Βασίλη Γκαλιούρα στην Αμερική που θα είμαι μόνιμα πλέον για πάντα... μου λείπεις ήδη Gorillake μου :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Supertalent Pico A 4GB που είχε έρθει για review παλιότερα.

Θα ήθελα 1 από τα flash drives για να θυμάμαι τον αγαπητό μου Βασίλη Γκαλιούρα στην Αμερική που θα είμαι μόνιμα πλέον για πάντα... μου λείπεις ήδη Gorillake μου :(

:D...:D...:D... Πότε και που αγάπη? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

:kiss:...

Kingston DT 101 II 8gb

Βασικά για να εγκαθηστώ λειτουργικα συστήματα. Επίσης συχνά βάζω το installation των windows 7 για να κάνω repair pc φίλων μου που χάσαν το cd...

Τέλος το έχω και για να τρέχω live backtrack στο netbook για διάφορους pentesting σκοπούς.

Link to comment
Share on other sites

kingston 8gb 16mb/s read 8 mb/s write

οταν το αγορασα ηταν το πιο γρηγορο στην αγορα.τωρα ειναι απλα νορμαλ.το εχω 3 χρονια και δεν με εχει απογοητευσει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το χρονικο διαστημα εχω ενα Lexar JumpDrive 4Gb που το 'δανειστηκα"

απο τον αδερφο και Corsair Voyager Mini 8gb.Με βολεψε αφανταστα το δευτερο

μιας και δεν εχει καπακι που χανεται.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ένα απλό και ταπεινό USB 2.0 8gb της transcend με 15mb/s write και 30mb/s read, που το χρησιμοποιώ φυσικά για έκτακτες καταστάσεις μεταφοράς φωτογραφιών, τραγουδιών η ταινιών.

Link to comment
Share on other sites

Corsair Voyager GT 16gb αρκετα γρηγορο παρα τα χρονακια του, κι ενα Kingston DATA TRAVELER 100 16gb και τα 2 για μεταφορες αλλα και αναπαραγωγη αρχειων.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα απλο USB της HP μολις 4GB.. το καλο ειναι οτι εχει αλυσιδακι και το κρατω μαζι με τα κλειδια αυτοκινητου. Α, επισης ειναι αδιαβροχο επομενως δεν αγχωνομαι ιδιαιτερα για το αν πεσει κατω κτλ κτλ (εχει λαστιχενιο περιβλημα).

Βεβαια, ειναι μολις 4GB επομενως δε κανει για μεταφορα πολλων αρχειων δυστυχως.. και ειναι και κομματι αργο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενα Kingston DataTraveler 4GB και ενα Patriot Xporter XT 16GB (το οποιο εκανε το 1/4 της τιμης του Kingston και ειναι καμποσες ταξεις μεγεθους καλυτερο... με οχι και πολλα χρονια διαφορας :P)

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι φαίνεται με σειρά προτεραιότητας από τους 157 που ψήφισαν, πριν αγοράσουν κάποιο USB Flash Drive κοιτάνε τα παρακάτω πράγματα:

1. Χωρητικότητα 129 82,17%

2. Τιμή 102 64,97%

3. Transfer Speeds 87 55,41%

4. Ποιότητα κατασκευής 40 25,48%

5. Interface (USB2.0/USB3.0) 39 24,84%

6. Μέγεθος/Πρακτικότητα 33 21,02%

7. Brand 25 15,92%

8. Design 12 7,64%

9. Το πρώτο που βλέπω μπροστά μου 2 1,27%

10. Άλλο (#define) 1 0,64%

Νικητής No.1 για το Kingston Ultimate DTU30G2: Shadowjump

Νικητής No.2 για το Kingston Elite DTE30: Geovolara

Σας ευχαριστούμε όσους λάβατε μέρος στον διαγωνισμό...μείνετε συντονισμένοι γιατι μέσα στον Άυγουστο θα κληρώσουμε κάτι πολύ μεγάλο, που όμοιο του δεν έχουμε ξανακληρώσει :T:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε όσους λάβατε μέρος στον διαγωνισμό...μείνετε συντονισμένοι γιατι μέσα στον Άυγουστο θα κληρώσουμε κάτι πολύ μεγάλο, που όμοιο του δεν έχουμε ξανακληρώσει :T:

αυτοκίνητο?

φουσκωτή βάρκα?

μπρατσάκια?

έλα μην μας κρατάς σε αγωνία!

Κλήρωσε κανά Χριστουγεννιάτικο δέντρο μαζί με κουραμπιέδες και αρνί μαζί με την σούβλα 15 Αυγουστο και θα είσαι στο λεξικό μου ιδέα, ίνδαλμα, επανάσταση μετά

Τρέλανε μας ρε Γκάλιουρα και δώσε μας λίγη δράση μέσα στο καλοκαίρι!

Edited by aRkA$
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now