ximera

επιλογή φωτιστικού camping - led ή υγραερίου

Recommended Posts

N00b δεν εχει ψαρια με φεγγαρι :P

:hehe: Αυτά τα λένε επειδή δεν έχουν ψάρια να πουλήσουν...ένας ψαράς στο χωριό μου κάθε μέρα μετά τις 12:00 λέει ότι είχε φεγγάρι την προηγούμενη :hehe:

Epic is Epic! Την θέλω σε μεγάλη ανάλυση για Wallpaper ! :D :D

Μπααα....γι αυτό την έβαλα σε μικρή :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Θεούλιδες!!! Είναι η πρώτη συζήτηση που διαβάζω στο φόρουμ σας και κλαίω! Τυχαίνει να ψάχνομαι για τις διακοπές μου για κάμπινγκ και φέτος και είδα το θέμα. Τρελοκομεία! Πέρα από την πλάκα τώρα, ανάμεσα σε led και λάμπα υγραερίου εγώ την κλασσική της campingaz χρησιμοποιώ γιατί έχει περισσότερο φως την νύχτα. Ανυπομονώ και για άλλες συζητήσεις!

Link to comment
Share on other sites

:hehe: Πάλι ρεζίλι γίναμε!

Φίλε [MENTION=14316]Humble[/MENTION] το 2012 είμασταν ασόβαροι!

Φέτος έχουμε αλλάξει επίπεδο! :hehe:

Χωρίς πλάκα τώρα, εκείνη που έιχα πάρει από τα Jumbo με 2.99? ακόμα την έχω.

Δεν χαλάει με τίποτα. Έχει πέσει κάτω τόσες φορές και τόσο πλαστική που έιναι

δεν νιώθει μία!

Δεν χρειάζεσαι και τίποτα καλύτερο για camping. Έτσι και αλλιώς όλα θα γεμίσουν

με άμμο και με το φεγγάρι απο πάνω σου το μάτι συνηθίζει.

Με μια απλή λάμπα θα τα βλέπεις όλα!

Να την σβήνεις εάν κάνεις τίποτα πονηρό γιατι θα βλέπουν οι απ'έξω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω πρέπει να είστε φανατικοί του κάμπινγκ! Ξέρει κανείς από σκηνές; Είχα μια πολύ καλή terra easy (και σβήνω και την λάμπα μου το βράδυ) αλλά την δάνεισα σε ένα φίλο πριν χρόνια και ακόμη να και να τον δω. Πάει η σκηνή. Λέω να πάρω την green που μου αρεσει και μου φαίνεται και πιο ευρύχωρη. Τι λέτε; :encouragement:

Link to comment
Share on other sites

Εγω κάθε χρόνο την δανείζω σε κάποιον και αυτός σε άλλον και την χάνουμε.

Οπότε λέω θα ξοδεψω 50? για σκηνή.

Πάω στο praktiker στην Αλίμου που τις έχουν ανοιχτές και διαλέγω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Οι terra γενικά είναι καλές και ελληνικές, αλλά κάποια μοντέλα έχουν θέμα με τις ραφές τους και ανοίγουν εύκολα με αποτέλεσμα τα μικρά μυρμηγκάκια να μπαινοβγαίνουν ανενόχλητα :hehe:

Εγω πήρα προπερσι μια καινούρια απο εδώ γιατι στην παλιά δεν χωράγαμε τώρα με τον μικρό, γενικά ειναι καλο site το έχω προτιμήσει αρκετές φορες :T:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ένα βράδυ στην Λευκάδα κάτι με τσίμπησε ενώ κοιμόμουν και όπως πετάχτηκα και ξεκίνησα να τρέχω έσκισα όλη την πόρτα

και μετά χτύπησα και έκανα 3 ράμματα στο μικρό μου δαχτυλάκι...και οι "άλλοι" οι και καλά "φίλοι μου" :hehe:

μου ρίχνανε μπύρα στην πληγή για να μεθύσει λέει και να μην νιώθω πόνο... :hehe:

Επικές στιγμές...!

Για την ιστορία, είχαμε πάρει μαζί μας και μάσκα οξυγονοκόλλησης (από το praktiker και αυτή), τσεκούρι :hehe: και ένα

τεράστιο κινέζικο τηγάνι (Pan τα λένε?) και επειδή ήμουν υπέυθυνος μαγειρέματος, μια μέρα φτιάχναμε μακαρόνια και

επειδή δεν είχαμε αλλάτι θεώρησα λογικό να βάλω νερό από την θάλασσα.

Δυστηχως είχε πολύ αλάτι και χαλάσαμε και 2 Ketsup για να κατεβούν τα μακαρόνια...τα οποία τελικά δεν φάγαμε γιατί ήταν λύσσα :hehe:

Την επόμενη χρονιά ξέραμε....ο καθένας είχε το φαγητό του και το έκρυβε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ένα βράδυ στην Λευκάδα κάτι με τσίμπησε ενώ κοιμόμουν και όπως πετάχτηκα και ξεκίνησα να τρέχω έσκισα όλη την πόρτα

και μετά χτύπησα και έκανα 3 ράμματα στο μικρό μου δαχτυλάκι...και οι "άλλοι" οι και καλά "φίλοι μου" :hehe:

μου ρίχνανε μπύρα στην πληγή για να μεθύσει λέει και να μην νιώθω πόνο... :hehe:

Επικές στιγμές...!

Για την ιστορία, είχαμε πάρει μαζί μας και μάσκα οξυγονοκόλλησης (από το praktiker και αυτή), τσεκούρι :hehe: και ένα

τεράστιο κινέζικο τηγάνι (Pan τα λένε?) και επειδή ήμουν υπέυθυνος μαγειρέματος, μια μέρα φτιάχναμε μακαρόνια και

επειδή δεν είχαμε αλλάτι θεώρησα λογικό να βάλω νερό από την θάλασσα.

Δυστηχως είχε πολύ αλάτι και χαλάσαμε και 2 Ketsup για να κατεβούν τα μακαρόνια...τα οποία τελικά δεν φάγαμε γιατί ήταν λύσσα :hehe:

Την επόμενη χρονιά ξέραμε....ο καθένας είχε το φαγητό του και το έκρυβε :hehe:

Άμα λέω εγώ οτι είστε Θεούλιδες! χαχαχαχαχαχα Πάει και η σκηνή πάνε και τα μακαρόνια! :afro::afro:

Link to comment
Share on other sites

Οι terra γενικά είναι καλές και ελληνικές, αλλά κάποια μοντέλα έχουν θέμα με τις ραφές τους και ανοίγουν εύκολα με αποτέλεσμα τα μικρά μυρμηγκάκια να μπαινοβγαίνουν ανενόχλητα :hehe:

Εγω πήρα προπερσι μια καινούρια απο εδώ γιατι στην παλιά δεν χωράγαμε τώρα με τον μικρό, γενικά ειναι καλο site το έχω προτιμήσει αρκετές φορες :T:

Πολύ ωραίο το site! Και έχει και terra που μου αρέσουν και από όλα! Και ωραίες τιμές! Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!! Έχω νέα απορία για camping και σκέφτηκα να απευθυνθώ στους ειδικούς και πάλι!! :friendly_wink: Σκέφτομαι να πάρω μια ψησταριά μαζί μου φέτος για να μην έχουμε τα καλά του gorillakou! :P Σκέφτομαι ότι θα είναι πιο εύκολο να πάρω μια φορητή υγραερίου απ' το να κουβαλάω κάρβουνα κτλ! Τι λέτε εσείς??

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, μέσα σε αλουμίνιο δεν μου βγαίνει να ψήσω και για το 2ο καλό είναι, αλλά πού να καθόμαστε να πλένουμε τη σχάρα, πολλή φασαρία!! Ενώ αυτή (Campingaz - Fargo Twin Pack) μια πλάκα έχει, τη βγάζεις και την πλένεις!

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε τι υγραερίου ειπαμε το camping είναι και οικολογία, χτύπα μερικά τετοια είναι άψογα :T:

+1, εννοείται όχι υγραερίου

Εμείς πάντα παίρνουμε μια απλή σχάρα ψησίματος (αυτές που έχουν το ξύλινο χερούλι), βάζουμε πετρούλες στις άκρες ώστε να πατάει πάνω, ανάβουμε με ξύλα και κάνα κάρβουνο, και κούτσα κούτσα ψήνουμε κάνα μπριτζολίδι :hehe: πιο πολύ για το χαβαλέ. Έτσι κι αλλιώς το βασικό μας φαγητό όποτε πάμε για camping είναι τα τοστ (άψητα). Πάμε lidl και σηκώνουμε τυριά, ζαμπόνια, σαλαμάκια κυνηγού, σαλαμάκια απλά, έχουμε και δικές μας ντομάτες, μια χαρά τη βγάζουμε. Τρώμε δύο το μεσημέρι και δύο το βράδυ - την υπόλοιπη μέρα μπανάκια, άραγμα στα καρεκλάκια, πάφα πούφα και ένα ψυγείο με μπύρες να μας κάνει παρέα :hehe:

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

εμεις στην ευβοια πλεναμε το κοτπουλο/χοιρινο/whatever ειχαμε στην θαλασσα και ετσι αλατιζοταν κιολας+πατατες, κρεμμυδια σε αλουμινοχαρτο και στα καρβουνα και εισαι Jet :P

Βεβαια λογω παλλιροιας ξυπνουσαμε το πρωι γιατι το νερο εφτανε στην μεση του sleepingbag αλλα κλαιν :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now