Recommended Posts

γεια σας και παλι.λοιπον μια νεα ιστορια ..σημερα μου ηρθε το acer iconia w500.Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να κανω upgrade τον amd c-50 σε e-450 (μονο αν δεν ειναι ενσωματωμενο στην μητρικη και παντα μελλοντικα).το λαπτοπ το πειρα απο το ebay μονο 140 ευρω διοτι εχω στο μυαλο μ πως ερχονται νεα μοντελα και πιο ισχυρους επεξεργαστες

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση, ο επεξεργαστής είναι κολλημένος στην πλακέτα για ευνόητους λόγους και επίσης δεν ξέρω κατά πόσο εύκολη είναι η πρόσβαση στην motherboard!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση, ο επεξεργαστής είναι κολλημένος στην πλακέτα για ευνόητους λόγους και επίσης δεν ξέρω κατά πόσο εύκολη είναι η πρόσβαση στην motherboard!

δεν εχω τετοια θεματα αλλα και γω τωρα το ειδα ειναι ενσωμ..ευχαριστω πολυ απο οτι βλεπω μονο ssd θελει.λεω για κανενα 64αρι intel 310

Edited by Astalavista
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει 64αρι στην σειρά Intel 310

δεν κοιτάς για αυτόν Samsung 830 Series 64GΒ

msata ειναι η συνδεση πραγματικα δεν εχω κοιταξει νμζ η 64 η 80 βγαζει η ιντελ..μιλαμε παντα για msata οχι σατα,εγω φταιω σε αυτο γιατι δεν εκανα καλη διατυπωση

Link to comment
Share on other sites

επειδη και γω με τα msata δεν εχω ιδεα και μιλαμε παντα μελλοντικα τον crucial τον βλεπω σαν μια παρα πολυ καλη και οικονομικη λυση και αξιζει απ'οτι βλεπω να παω σε 128gb ,γνωριζεις εαν το w500 υποστηριζει msata 6gb/s φανταζομαι πως ο εργοστασιακος ssd θα ειναι 3gb/s προτυπου.

Link to comment
Share on other sites

o Crucial είναι SATA III και επειδή έχω και εγώ πλατφόρμα brazos ξέρω πως το υποστηρίζει

δεν γνωρίζω τι SATA controller έχει η μητρική του table αλλά από όσο βλέπω στην δικιά μου δεν φτάνει τις ταχύτητες του desktop αλλά σίγουρα θα δεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα σε read/writes από το πρότυπο SATA II

Link to comment
Share on other sites

o Crucial είναι SATA III και επειδή έχω και εγώ πλατφόρμα brazos ξέρω πως το υποστηρίζει

δεν γνωρίζω τι SATA controller έχει η μητρική του table αλλά από όσο βλέπω στην δικιά μου δεν φτάνει τις ταχύτητες του desktop αλλά σίγουρα θα δεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα σε read/writes από το πρότυπο SATA II

δηλαδη τον παραγγελνω αφοβα,ξεκιναω ερευνα :)

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα προσφατα το σκληρο του εν λογο ταμπλετ, του εβαλα ενα OCZ Nocti 60αρη.

Μη σκας για το τι θα βαλεις, απλα χωρητικοτητα κ τιμη κοιτα, το controller του ειναι αργο...

το εδωσα και εφερα το samsung slate 400 ευρω ανοιγω αλλο topic ,ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now