Recommended Posts

Εγω το θελω για να ανεβαινουν πρωτον τα Ratio και δευτερον να βλεπω ταινιες με stream μεσω XBMC

edit: jim_600v ο kimsufi ειναι κατι πολυ συνθετο απο οτι βλεπω, εγω θελω μονο torrent client μεσα στο seedbox :)

Edited by Pastelidis.n.s.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το θελω για να ανεβαινουν πρωτον τα Ratio και δευτερον να βλεπω ταινιες με stream μεσω XBMC

edit: jim_600v ο kimsufi ειναι κατι πολυ συνθετο απο οτι βλεπω, εγω θελω μονο torrent client μεσα στο seedbox :)

ναι μπορει αλλα επειδη δουλευαμε πολλους trackers περιπου 30, και ταυτοχρονα ηταν το dump σε Dc++ το θεωρω πολυ αξιοπιστο.

επομενη επιλογη μου παντως θα ηταν αυτη που προτεινει ο billpeppas ;)

Link to comment
Share on other sites

ψαχνομαι και γω και θα θελα μια γενικη ιδεα..

δλδ αν ειμαι γραμμενος σε καποιον private tracker,μπορω να πληρωσω μια υπηρεσια seed για ενα μηνα πχ να ανεβασει για λογαριασμο μου μερικα τερα?και εγω μπλοκαρω τελειως το upload στον client μου?

Link to comment
Share on other sites

Το seedbox είναι ένας απομακρυσμένος server τον οποίο νοικιαζεις και έχεις root access σε αυτόν. Ορισμένες εταιρείες βαζουν και δυο χρηστες αλλά και εως έξι σε εναν server. Οσοι περισσοτεροι χρηστες τοσο φθηνοτερο το seedbox. Αλλά από την άλλη τοσο χαμηλοτερες ταχυτητες. Υπάρχουν πολλές εταιρείες, θέσε ορισμένα κριτηρια για να λάβεις ανάλογες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχας ευχαριστω για την απαντηση :)

κατα δευτερον,εννοειται με ενδιαφερει κατι φθηνο,πχ αγοραζοντας μια βδομαδα η ενα μηνα..βαζω καποια στοιχεια στον λογαριασμο που θα κανω και αυτο φροντιζει να μου ανεβαζει το ratio?του δειχνω τι να κατεβασει?εκει κολλαω λιγο

ειναι να λαβω μια προσκληση για καποιον tracker ,και δε θελω να κρεμασω τον φιλο που θα με βαλει,οποτε σκεφτομαι εξαρχης να μου ανεβασει το ratio μια τετοια υπηρεσια..

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο φθηνο αυτη τη στιγμη αποσο ξερω ειναι το seedhost με 7ευρω για 30 μερες αλλά έχει οριο 2TB upload, μετά πέφτει η ταχυτητα στα 10Mbit upload.

Με το που κανεις την πληρωμη θα λαβεις στο mail σου την διευθυνση του seedbox και τα στοιχεια συνδεσης. οταν μπεις θα δεις οτι ειναι σαν το interface του torrent σου, ειναι πολυ απλη η ολη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now