Recommended Posts

εγώ θα σου πω πάρε την GTX 285 για 60? και όποτε μαζέψεις παίρνεις μια καλύτερη κάρτα για να κάνεις την δουλειά σου

στο κάτω κάτω δεν χάνεις τα λεφτά σου γιατί αν σε 5-6 μήνες βάλεις μια αγγελία την GTX 285 για 50? ΑΝΕΤΑ θα βρεις να την πουλήσεις

δηλαδή λιγότερη χασούρα σε σχέση με μια καινούργια που θα δώσεις τώρα 100?

Link to comment
Share on other sites

yanni σοβαρά τώρα crysis με 15-23fps?Είτε 285 είτε 650 είναι χάλια στα 1920 χ 1200! Εντάξει είναι ποιο δυνατή στα dx10 εκτός από το μετρό και το starcraft 2 που είναι ποιο καινούρια!Οπότε καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως είναι πραγματικά τρομερή κάρτα για το 2009 και εξίσου άχρηστες είναι κ οι 2 για το 2012.

Link to comment
Share on other sites

Το minimum από Nvidia για να πεις ότι "κάτι κάνω" είναι 560ti ή 650ti. Για να είμαι ποιο ειλικρινής 570 και 660. Για οτιδήποτε ποιο κάτω μπορείς να βρεις κάρτες προηγούμενων γενιών με τα 2/3 ή και την μισή τιμή, με επιδόσεις από 75-125% ανάλογα το ποιος κάρτες συγκρίνουμε. Αν λοιπόν αυτού του επιπέδου οι επιδόσεις αρκούν και δεδομένου ότι με τέτοιες κάρτες δεν θα πας να βάλεις tessellation ούτε καν στο normal, θεωρώ ότι είναι καλύτερη λύση μια παλιά μεταχειρισμένη σε τιμή κάπου στα 50-60? η οποία μάλιστα δεν θα χάσει παρά ελάχιστη από την αξία της. Μόνο το θέμα εγγύησης και αυτό της κατανάλωσης θα μπορούσε να ωθήσει κάποιον στην αγορά καινούριας, αλλά σε αυτή την περίπτωση για να μην κάθεται να αγοράζει κάρτα κάθε 6 μήνες καλό θα ήταν να έχει προϋπολογισμό minimum 200?.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχραιστω πολυ για της απαντησεις..

ομως εμενα δεν με ενδιαφερει το crysis ουτε τα high γραφικα.

cod4 παιζω και μονο αυτο τουλαχιστον για τωρα . οπως εγραψα στην αρχη λογο του οτι δεν μπορω να διαθεσω 1000 ευρα (δεν ειναι και καλες οι εποχες)

προτιμω εναν i3 και μια μεταχειρισμενη gpu μεχρι το καλοκαιρακι που ερχεται να με βολεψει και μετα να παρω κατι καλυτερο ειτε αυτο ειναι i5 ειτε supehduperwow gpu.

ειμαι hardcore gamer. οχι ομως με ολα τα παιχνιδια ουτε αναζητω τα τρελα γραφικα. competitive σε esl cybergamer κτλπ . κοινος μια διαφορετικης παστας με διαφορετικες απαιτησεις παντα. xD

Link to comment
Share on other sites

550W χρειάζεται η 285 αν και νομίζω ότι το Corsair θα τα βγάλει πέρα μιας και τα ποιοτικά τροφοδοτικά όχι απλά δίνουν όσο διαφημίζουν, αλλά συνήθως δίνουν και παραπάνω. Ο i3 τι να κάψει ο καημένος; Νομίζω θα είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

550W χρειάζεται η 285 αν και νομίζω ότι το Corsair θα τα βγάλει πέρα μιας και τα ποιοτικά τροφοδοτικά όχι απλά δίνουν όσο διαφημίζουν, αλλά συνήθως δίνουν και παραπάνω. Ο i3 τι να κάψει ο καημένος; Νομίζω θα είσαι ΟΚ.

thankssss :D...

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κανεις υπομονη εως το καλοκαιρι με οτι πισι ειχες μεχρι τωρα και να μην χασεις χρηματα απο τις αγοραπωλησιες?βγαινει και το καινουριο σοκετ σε κανα τριμηνο..;)

τι οθονη σκοπευεις να παρεις?

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κανεις υπομονη εως το καλοκαιρι με οτι πισι ειχες μεχρι τωρα και να μην χασεις χρηματα απο τις αγοραπωλησιες?βγαινει και το καινουριο σοκετ σε κανα τριμηνο..;)

τι οθονη σκοπευεις να παρεις?

μια aoc 22ιν 1920χ1080

θα το σκεφτω :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now