p_under

Logitech K810: Bluetooth Illuminated Keyboard

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Logitech K810: Bluetooth Illuminated Keyboard]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354d8d0e235eca4.jpg[/NEWS_IMG]H Logitech προσέθεσε σήμερα ένα νέο πληκτρολόγιο στην μεγάλη γκάμα της, το Logitech® Bluetooth® Illuminated K810, το οποίο είναι συμβατό με συσκευές Windows, iOS και Android, και παράλληλα είναι συμβατό με το νέο Windows 8 Operating System. Όπως και το K800, το νέο K810 είναι επαναφορτιζόμενο, αλλά χρησιμοποιεί ασύρματη επικοινωνία Bluetooth και μπορεί να συνδεθεί με ως και τρεις συσκευές ταυτόχρονα. Μπορείτε λοιπόν να συνδέσετε το K810 με τον προσωπικό σας υπολογιστή, το tablet και το smartphone σας και απλά με το πάτημα ενός κουμπιού εναλλάσσετε την τρέχον συνδεδεμένη συσκευή.

ΤΟ K810 προσφέρει την πολυτέλεια που αναζητά ο σημερινός χρήστης, και ο ποιοτικός σου σχεδιασμός αποτελείται από επιφάνειες με βουρτσισμένο αλουμίνιο και λεπτό προφίλ. Διαθέτει επίσης φωτιζόμενα πλήκτρα, τα οποία είναι χαραγμένα με λέιζερ και σε καταστάσεις χαμηλού φωτισμού όταν ο αισθητήρας εγγύτητας αντιληφθεί οποιαδήποτε κίνηση πάνω από το keyboard ενεργοποιείται ο αυτόματος φωτισμός.

Σύμφωνα με τον Mike Culver, αντιπρόεδρο ανάπτυξης εταιρικών προϊόντων για υπολογιστικά συστήματα για το καταναλωτικό κοινό

<div style="border-radius: 10px; background-color: #444; width: 900px; box-shadow: 5px 5px 12px #777; margin: 0px auto; padding: 10px;">

«…γίνεται ολοένα και πιο συχνό το φαινόμενο να χρησιμοποιούμε περισσότερες από μια ψηφιακές συσκευές την ίδια μέρα. Αυτή η πρακτική, μας έδωσε την ευκαιρία να προσφέρουμε μια πιο εύκολη μετάβαση από συσκευή σε συσκευή με το νέο μας πληκτρολόγιο, το Logitech® Bluetooth® Illuminated K810. Το K810 συνεχίζει την παράδοση υψηλής ποιότητα και αξιοπιστίας της εταιρίας μας, ενώ συνδυάζει χρηστικότητα και σχεδιασμό που θα εκτιμήσουν οι απαιτητικοί καταναλωτές οι οποίοι “κινούνται” συνεχώς μεταξύ διαφορετικών συσκευών» </div>

Τέλος, το Logitech K810 δίνει την δυνατότητα στους μελλοντικούς αγοραστές να το χρησιμοποιούν ακόμα και όταν αυτό φορτίζει, ενώ υπάρχει και On/Off διακόπτης όπως και λυχνία στάθμης της μπαταρίας. H διαθεσιμότητα ξεκινά από τον επόμενο μήνα και η τιμή θα ανέρχεται στα 99.99?.

[img_ALT=Logitech K810: Bluetooth Illuminated Keyboard]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1120507c6b72ed06f.jpg[/img_ALT]

Logitech Press Release

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζω ότι η κατάσταση με τα πληκτρολόγια (στο θέμα τιμής) έχει ξεφύγει.....?!!!?

~ αγοράζεις κάρτες γραφικών με τα λεφτά τους. Έλεος. Και η μόδα με τα μηχανικά? Οκ...θέλουν να ξεζουμίσουν η μάλλον να ξεζουμίζουν κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

που ειναι το numpad ρε παιδια??τι ειναι αυτα?απορω πραγματικα..

εχω το Κ800 προγενεστερο αυτου λογικα..!

έχω και εγώ το k800, και αν κράταγε λίγο περισσότερο η μπαταρία θα τολμούσα να πω ότι είναι από τα καλύτερα πληκτρολόγια

Γιατί νομίζω ότι η κατάσταση με τα πληκτρολόγια (στο θέμα τιμής) έχει ξεφύγει.....?!!!?

~ αγοράζεις κάρτες γραφικών με τα λεφτά τους. Έλεος. Και η μόδα με τα μηχανικά? Οκ...θέλουν να ξεζουμίσουν η μάλλον να ξεζουμίζουν κόσμο.

το k810 έχει φωτισμό σε όλα τα πλήκτρα, ρυθμιζόμενο φωτισμό με 3-4 σκάλες, αισθητήρα κίνησης, φορτίζει όταν το λειτουργείς, και απίστευτη ποιότητα. Πιστεύω ότι η τιμή δικαιολογείται εν μέρη!

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ το k800, και αν κράταγε λίγο περισσότερο η μπαταρία θα τολμούσα να πω ότι είναι από τα καλύτερα πληκτρολόγια

το k810 έχει φωτισμό σε όλα τα πλήκτρα, ρυθμιζόμενο φωτισμό με 3-4 σκάλες, αισθητήρα κίνησης, φορτίζει όταν το λειτουργείς, και απίστευτη ποιότητα. Πιστεύω ότι η τιμή δικαιολογείται εν μέρη!

το φορτισα χθες και ειχα να το φορτισω απο τις 16ιουλιου ημερα γεννεθλιων μου που μου το εφεραν δωρο. σε αυτο εχω πληκτρολογησει μια πτυχιακη και οτι γραφω καθημερινα,ειμαι εντυπωσιασμενος απο την αυτονομια του!!!περιεργο αυτο που λες!το μονο που με χαλαει ειναι που σβηνουν τα λαμπακια αστραπιαια και δεν εχει επιλογη για συνεχη φωτισμο!:(

αυτα που περιγραφεις τα εχει και το 800.ακριβως τα ιδια!;) δυο αισθητηρες κινησης πανω δεξια και κατω αριστερα. δεν δικαιολογειται η τιμη που ζηταει,το εγραψα και στην λοτζιτεκ οταν με ρωτησαν την γνωμη τους για το προιον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με το Κ360 εδώ και κανένα χρόνο και ακόμα τις ίδιες μπαταρίες έχει πάνω. Πέρα από αυτό, το Κ810 είναι πολλή όμορφο. Για το Numpad, αγοράζεις το πρόσθετο, αν και εφόσον το βγάλουν στο ίδιο στυλ. Κομπλέ είναι τόσο μικρό πληκτρολόγιο...

Προσωπικά φώτα και λοιπά, δε με ενδιαφέρουν πλέον, μιας και δεν κοιτάω ποτέ το πληκτρολόγιο όταν γράφω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now