GoriLLakoS

HwBox: League Of Legends Clan General Discussion

Recommended Posts

φυσικά και το elo λέει κάτι, αλλά συμφωνώ ότι δεν είναι ο απόλυτος παράγοντας αξιολόγησης ενός παίχτη. Το παράδειγμα σου δεν νομίζω ότι στέκει γτ υπάρχουν αμέτρητοι παράγοντες από πίσω ώστε να ανεβάσεις το rating σου.

O Αthene δεν είναι pro, αλλά βρίσκεται αρκετά μακρυά από την μετριότητα, πόσο μάλλον από το noob zone που ανέφερες παραπάνω.

edit κάποια εποχή που έβλεπα εντατικά τα stream του oddone, οι συμπαίκτες και άλλοι αξιόλογοι παίχτες τον "κορόιδευαν" γτ στο solo queue έπαιζε ακόμα σε elo hell @ 1800 elo! Το αναφέρω ως παράδειγμα ότι το elo δεν λέει απαραίτητα την αλήθεια.

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

φυσικά και το elo λέει κάτι, αλλά συμφωνώ ότι δεν είναι ο απόλυτος παράγοντας αξιολόγησης ενός παίχτη. Το παράδειγμα σου δεν νομίζω ότι στέκει γτ υπάρχουν αμέτρητοι παράγοντες από πίσω ώστε να ανεβάσεις το rating σου.

O Αthene δεν είναι pro, αλλά βρίσκεται αρκετά μακρυά από την μετριότητα, πόσο μάλλον από το noob zone που ανέφερες παραπάνω.

edit κάποια εποχή που έβλεπα εντατικά τα stream του oddone, οι συμπαίκτες και άλλοι αξιόλογοι παίχτες τον "κορόιδευαν" γτ στο solo queue έπαιζε ακόμα σε elo hell @ 1800 elo! Το αναφέρω ως παράδειγμα ότι το elo δεν λέει απαραίτητα την αλήθεια.

Ρε παιδί μου δεν είναι noob με την έννοια του 1000elo ή αυτού που μόλις πήγε 30lvl, αλλά μην τρελαθούμε κι όλας. Δεν υπάρχει athene στην κοινότητα του LoL.

Link to comment
Share on other sites

Συζήτηση με έναν φίλο πρίν από 2 χρόνια.

- Ξεκίνα League of Legends ρε, γαμώ τα παιχνίδια.

- Μπαααα βαριέμαι μωρέ...

- Έλα ρε, είναι και free...

- Έ άμα είναι και free ας του ρίξω μια ματιά...

Περάσανε 2 χρόνια και το free έγινε 290?..:time:...

Link to comment
Share on other sites

όπως και να έχει στο χέρι του καθένα είναι αν θα δώσει ή όχι. Ξέρω άτομα που παίζουν 3 χρόνια και δεν έχουν βάλει χρήματα στο game, αλλά και άτομα που έχουν βάλει 500άρες ?. Imo δεν αλλάζει κάτι στο game, άντε αν έχει γκ@υλες να πάρεις κανένα skin!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το 'πιασα, εσύ έχεις δώσει 290? ή ο φίλος σου; :P

Εγώ.

όπως και να έχει στο χέρι του καθένα είναι αν θα δώσει ή όχι. Ξέρω άτομα που παίζουν 3 χρόνια και δεν έχουν βάλει χρήματα στο game, αλλά και άτομα που έχουν βάλει 500άρες ?. Imo δεν αλλάζει κάτι στο game, άντε αν έχει γκ@υλες να πάρεις κανένα skin!

Η αλήθεια είναι ότι σε μερικά skins δεν μπορείς να αντισταθείς. :P

Αν και τα περισσότερα τα έχω δώσει για Champ. Τα IP τα έχω δώσει όλα σε Runes και στα champ μέχρι 3150IP. Του υπόλοιπους τους αγοράζω με RP όταν έχουν έκπτωση.

Έχω όλα τα runes (τα viable), 20 rune pages, και 80champs.

Link to comment
Share on other sites

naahhh τους champs πάντα τους αγόραζα με IPs. Αλλά από την άλλη το αν θα δώσει κάποιος λεφτά (όχι αναγκαστικά εσύ) δεν το βρίσκω άσχημο μιας και κάνει support στην RIOT η οποία από την μεριά της ασχολείται πάρα πολύ με το game και όλες τις παραμέτρους του.

Link to comment
Share on other sites

Καλά πήγαμε Season 3 αλλά ήταν ψιλομάπα το meta. Τώρα είναι αρκετά καλύτερο αλλά θέλει λίγη δουλειά ακόμη.

Βασικά και τώρα είναι ψιλομάπα τα πράγματα, μέχρι να δουν τι θα γίνει με τα αντικείμενα κ.τ.λ :P

Τουλάχιστον άρχισε να λαμβάνει τέλος το assassin meta.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και τώρα είναι ψιλομάπα τα πράγματα, μέχρι να δουν τι θα γίνει με τα αντικείμενα κ.τ.λ :P

Τουλάχιστον άρχισε να λαμβάνει τέλος το assassin meta.

Fuckin utility tank junglers are back! 6-0 με maokai χτες και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

χαβαλες φουλ?

το ιδιο προβλημα ειχαν πολλοι άλλοι season 2 pro junglers (lilballz helios cloudtemplar etc) Που παιζανε πολυ alistar skarner maokai και τα ρεστα.

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

ο helios να προσαρμοστεί σε τι? Να κάτσει δλδ να αλλάξει το afk farming stategy του? O μόνος που ξεχώρισε ουσιαστικά στην EU τουλάχιστον είναι ο φίλος μου ο Diamond - τόλμησε, πειραματίστηκε και του βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε κανα γιατρο ρε, Helios =/= meteos

svenskeren, diamond, shook, k0u, Amazing, ειναι ολοι τους εξαιρετικοι και αντιστοιχου επιπεδου. Οποιος απο αυτους βρει μια ομαδα να δεσει θα κανει παπαδες.

τελος ο φιλος μου ο Meteos αν ειχε μια ομαδα πιο καλη, γιατι τα υπολοιπα lanes δεν ειναι κατι ιδιαιτερο, θα ειχε μεγαλη διαφορα να εχεις εναν farmed jungler σε σχεση με εναν που εκανε 4 Ganks, πηρε 1 assist και εχει 40-50cs στο 20 (βλεπε cyanide στο τελευταιο game με τους c9 στο παγκοσμιο)

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now