venisk

Corsair πρόβλημα

Recommended Posts

Το έχω δοκιμάσει να το ανοίξω με τα βασικά κ πάλι κλείνει..και όταν ανοίγει δεν βγάζει κανένα σφάλμα.

1000% είναι hardware έχει φάει άπειρα format ακόμα κ με τους βασικούς drivers της microsoft χωρίς τίποτα πάνω το κάνει!

Απλά δεν μπορώ να καταλήξω σε ποιο κομμάτι του hardware είναι!

Παλιότερα έτρεξα το memtest έβγαλε σφάλμα μου ήρθαν οι νέες μνήμες κ εκεί τελείωσε το θέμα.

Τώρα ξανά τα ίδια και χειρότερα αυτή την φορά, ούτε μπλε οθόνες, τυχαία κολλήματα είτε το πρώτο λεπτό λειτουργίας είτε μετά από 5 ώρες..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν χρησιμοποιεις raid (υπάρχουν κάποια θεματακιά με αυτήν την μητρική). Πριν καταλήξεις στην μητρική δοκίμασε να αλλάξεις τα καλώδια SATA & POWER αν δεν το έχεις κάνει ακόμη. Μήπως υπερθέμανση (ελλατωματικό φαν)? Αν και σε SAFE MODE κάνει τα ίδια τότε μάλλον πας για μητρική. Αν σε SAFE MODE δεν κάνει τίποτα ίσως να φταίει προβληματικός driver. Τι να πω πολύ περίεργο και σπαστικό πρόβλημα.

Κάτι τραβηγμένο δοκίμασε με άλλο πληκτρολόγιο & ποντίκι αν είναι USB.

Δεν δοκιμάζεις να στήσεις Linux να δεις αν κάνει τα ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ήταν η μητρική τελικά κ κόψαν πιστωτικό 88 ευρώ ή να στείλουν κάποια αντίστοιχη 1156 μητρική κ λέω να εκμεταλλευτώ το πιστωτικό για μία p8z77v lx και έναν 3570k..

Το κακό είναι ότι πρέπει να πουλήσω έναν ι5 750 κ δεν έχω ιδέα πόσο..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now