GnF

Πρόταση 7970 κάρτας

Recommended Posts

Ακούω τις γνώμες σας.

επεξεργαστής i7 920 στα 4.2

6Gb μνήμης στα 1600 7-8-7-18 (και έρχεται αλλαγή σε 3x4 Gb 1866Mhz)

Οθόνες 2 Dell 2311 από τις οποίες η μία χρησιμοποιείται για gaming άρα μιλάμε κατά βάση για αναλύσεις FullHD

Παιχνίδια πολλά και διάφορα. Να μην μασάει λέμε :P

Κατά βάση προσπαθώ να αποφύγω τις 6Gb μιας και οι αναλύσεις που δουλεύω δεν νομίζω ότι τα χρειάζονται καν.

Τι θα ήθελα.

Όσο καλύτερες θερμοκρασίες γίνεται.

Με όσο το δυνατόν χαμηλότερο θόρυβο. Νερό δεν θα μπει στην κάρτα.

Όσο καλύτερα εργαλεία για overclocking της κάρτας.

Νομίζω οι xfx αν και έρχονται με πολύ καλύτερα ρολόγια απο το κουτί σε πυρήνα και μνήμες έχουν θέμα με την ψύξη.

Μένει msi lightning? sapphire vapor-x Ghz? ξεχνάω κάποια?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαζα καρτα σημερα μια τετοια hardwareversand.de - Artikel-Information - MSI R7970 Lightning Boost Edition, 3072MB DDR5, PCI-Express θα επαιρνα.

nice την βρίσκω και 10 λεπτά απο το σπίτι μου ετοιμοπαράδοτη με +10 euro. Όχι άσχημα.

Απο θόρυβο/θερμοκρασίες ξέρουμε πως τα πάει?

ούτε ένα review? :(

Link to comment
Share on other sites

Χτυπα μια 680 βρε να βρεις την υγεια σου :shades: τι καθεσαι και ψαχνεις τωρα :P

αιτιολόγησε το σε παρακαλώ. τι εννοείς να βρώ την υγεία μου? Τι προβλήματα θα έχω δηλαδή με την 7970?

Link to comment
Share on other sites

αν διαλεγα καρτονι τωρα, θα πηγαινα σε 7970 κι εγω

μην ακους τους βαμένους!!!

Σε διπλα φορουμ παληκαρι που μετα τις 5870 ειχε συνεχεια nvidia (και μαλιστα 2 καρτες) πουλαει την 680 του 380 ευρω και παει σε 2 ΑΤΙ

Αυτο τα λέει όλα ;)

GnF σε αλλο thread το δικαιολογει ο John, δες :hehe:

Ναι ας βγαλει πρωτα κανα driver της προκοπης για την 680.....θα κλεισουμε χρονο οπως παμε και ακομα θα πολεμαμε με τους σαπιους.

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ας βγαλει πρωτα κανα driver της προκοπης για την 680.....θα κλεισουμε χρονο οπως παμε και ακομα θα πολεμαμε με τους σαπιους.

χαχχαχαχαχαχαχαχχαχα

ανάμεσα σε

Sapphire VAPOR-X HD 7970 GHz Edition

και

MSI R7970 Lightning Boost Edition

είμαι προς το παρόν.

και για την 2η δεν βρίσκω review πουθενα??? τι διάολο.....

Link to comment
Share on other sites

Μην ακους τον Ανεστη :P οποιος εδωσε 680 για να παει σε απΑΤΙ..... δεν μπορω να τον χαρακτηρισω :P

Σκεψου ακομα και με σαπιλα drivers το gaming experience ειναι μακραν πολυ καλητερο :shades:

Link to comment
Share on other sites

Μην ακους τον Ανεστη :P οποιος εδωσε 680 για να παει σε απΑΤΙ..... δεν μπορω να τον χαρακτηρισω :P

Σκεψου ακομα και με σαπιλα drivers το gaming experience ειναι μακραν πολυ καλητερο :shades:

έλα όμως που δεν θέλω nvidia? Και δεν μου έχεις απαντήσει με κάποιο επιχείρημα εκτός του ότι μόνο αυτές θα πρότεινες για πιo λόγο να μην πάω σε Ati

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω 3 λογους.Απλους.

1 Gaming experience

2 physX

3 Game support ακομα και με σαπιους drivers

και εναν λογο extra...Αλλο image

Πιο λιανα δεν μπορω να στα πω οτι καταλαβαινεις.Εσυ πληρωνεις εσυ αποφασιζεις :T:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω 3 λογους.Απλους.

1 Gaming experience

2 physX

3 Game support ακομα και με σαπιους drivers

και εναν λογο extra...Αλλο image

Πιο λιανα δεν μπορω να στα πω οτι καταλαβαινεις.Εσυ πληρωνεις εσυ αποφασιζεις :T:

για το 1 εννοείς ότι θα ?????? τι ακριβώς θα μου παρέχει καλύτερα? θα βάζει την γυναίκα μου να σκάσει όσο παίζω?

για το 2 δεν θα πώ πολλά εκτός του ότι απο το 2005 υπάρχουν 50 τίτλοι όλοι όλοι που το υποστιρίζουν και άμα λάχει πετάω πάνω και μία 560 και έχω και το σκατοphysx.

game support? wtf?

άλλο image εννοείς θα νοιώθω και καλά ότι την έχω μεγαλύτερη με την nvidia? αν εννοείς αυτό απλά έλεος.

Αν μιλάς για ποιότητα εικόνας έτσι και αλλιώς καλιμπράρισμα θα φάει οπότε την ίδια εικόνα θα απολαμβάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λέει ο Ανέστης. Είναι nVidia Fanboy ο John-X.

Ειλικρινά όποια κορυφαία υλοποίηση και να πάρεις θα έισαι οκ.

Τις Sapphire τις έχουμε κάνει όλες review.

Εγώ στην φάση σου θα αγόραζα μεταχειρισμένη με εγγυηση φυσικά για να κερδίσω ???.

Φυσικά εσύ έχεις το πορτοφόλι και κάνεις ότι θέλεις :T:

Link to comment
Share on other sites

Σε διπλα φορουμ παληκαρι που μετα τις 5870 ειχε συνεχεια nvidia (και μαλιστα 2 καρτες) πουλαει την 680 του 380 ευρω και παει σε 2 ΑΤΙ

Αυτο τα λέει όλα ;)

Οταν εχεις δωσει 1000+ ευρω και δεν μπορεις να παιξεις BF3 σε surround ultra λογω vram τι αλλο μπορεις να κανεις ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λέει ο Ανέστης. Είναι nVidia Fanboy ο John-X.

Ειλικρινά όποια κορυφαία υλοποίηση και να πάρεις θα έισαι οκ.

Τις Sapphire τις έχουμε κάνει όλες review.

Εγώ στην φάση σου θα αγόραζα μεταχειρισμένη με εγγυηση φυσικά για να κερδίσω ???.

Φυσικά εσύ έχεις το πορτοφόλι και κάνεις ότι θέλεις :T:

αν μπορείς να βρείς κάποια απο αυτές μεταχειρισμένη

Sapphire VAPOR-X HD 7970 GHz Edition

και

MSI R7970 Lightning Boost Edition

καλά θα ήταν. αλλά έλα που δεν τις βρίσκεις πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

αφού την αλλάξω μπορούμε να κάνουμε ένα μινι διαγωνισμό overclock με δώρο την παλιά μου κάρτα (5870 asus) για κάποιον που πραγματικά την χρειάζεται.

Λέω τώρα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Με το ματι στραμενο στην πατριδα αυτη εδω GIGABYTE AMD 7970 3GB GDDR5 (GV-R797OC-3GD) ειναι μια καλη επιλογη.

όχι άσχημα ούτε σε τιμή και με 3 φουρφούρια. Νομίζω όλες οι 7970 μπορούν να φλασαριστούν σε Ghz ή αυτό είναι μόνο για τις reference board υλοποιήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε την ASUS έξω απο το παιχνίδι...

Asus Radeon HD7970 Matrix 3GB DirectCU II | Skroutz.gr

A, για δες σύμπτωση, την έχω παραγγείλει εδώ και καμιά βδομάδα από το vision studio και αναμένω... Καλά, μιλάμε για απίστευτα ρολόγια, τί ghz edition και κουραφέξαλα!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ με τη σειρά μου προτείνω MSI R7970 Lightning Boost Edition

(αν και ότι και να πάρεις αν δεν πάρεις nVidia πεταμένα λεφτά είναι :PPPPPPPPPPPPPP)

Αφού ξέρεις ότι δεν τα πάω καλά με την πράσινη μεριά

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now