MasterCrafterGR

Palit Nvidia GT 620 2 GB - Max OC

Recommended Posts

αυτη η καρτα δεν ειναι για πολλα πολλα για μενα μην τις βαζεις χερι καθολου.και δεν ξερω αν γινεται και oc σε αυτο το πραγμα.Θες oc για να παιζεις καποιο game η ετσι για να πειραματιστεις?

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως για πειραματισμό,τα Games που θέλω τα παίζει μια χαρα ;)

Παιδιά έχω όμως ένα άλλο πρόβλημα.Όταν έχω τους Drivers της Microsoft για την GPU είναι όλα καλά,μόλις βάλω τους Drivers της nVidia κάθε τόσο κολλάει και ή crashαρι ο Driver ή κολλάει ο υπολογιστής.Τι να κάνω?Το PC μου έχει 3GB RAM , 3.6GHz CPU και Windows 8 ProWMC.

Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε αρχικά αυτούς τους drivers σύμφωνα με το λειτουργικό που έχεις WINDOWS 8 32bit ή windows 8 64bit

μια χαρά είναι η κάρτα για πειραματισμό, και φυσικά μπορείς να κάνεις oc, χωρίς να περιμένεις θαύματα, για ξεκίνημα μπορείς να κατεβάσεις το MSI Afterburner και να αρχίζεις να ανεβάζεις συχνότητες τόσο στον πυρήνα όσο και στην μνήμη της GPU με μέτρο βέβαια. Ότι απορίες έχεις μπορείς μην διστάζεις να ρωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ακόμα απορία.

Από Core Clock 700MHz -> 850MHz

Από Memory Clock 535MHz -> 600MHz

Είναι επικίνδυνο, επίσης στο Kombustor πόση ώρα να το αφήσω για να δω αν θα έχει Artifacts κτλ.

αν σε παίρνει από θερμοκρασίες και δεν έχεις θεματάκια στα παιχνίδια είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

σε παιχνίδι έγινε αυτό, random ή όταν έκανες κάποια δοκιμή/αλλαγή? Τα σενάρια που σκέφτομαι είναι είτε ότι οι μνήμες ζεσταίνονται και το αποτέλεσμα είναι το crash, είτε ότι το testing που τους κάνεις δεν είναι αρκετό και παρόλο που δεν είναι σταθερή σου μοιάζει σταθερή με αυτά τα settings. Δοκίμασε λίγο πιο χαμηλά ρολόγια και ξαναπές μας

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου ελεγα οτι αυτα ειναι μ@λ@κιες.δηλαδη επρεπε να ειχες amd καρτα?σου εδωσαν new η σου ειπαν κρατα αυτη και καντην οτι θελεις?

Μου έδωσαν άλλο κομμάτι (MSI nVidia GT 620 2GB) και έκανε το ίδιο,τώρα πείρα την AMD Radeon HD 6450 2GB και όλα OK :D

Windows Index Exp 5.0 με Max 9.9

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now