NIKOSE

Αποτυχημενη αποπειρα root σε HTC ONE X

Recommended Posts

Την εκανα την χοντραδα μου προσπαθωντας να rootαρω το HTC ONE X μου.

Τωρα τραβαει loopες κατα την εκκινηση συνεχεια.

Ξερει κανεις να μου το συνεφερει??

Με αυτο πηγα να το σπασω, αλλα εσπασα το κεφαλι μου τελικα.

One_X_All-In-One_Kit_v1.2.2

Και πηγα να του περασω αυτην τη rom.. CyanogenMod10 Nightlies

Αντε ρε παιδια και το χρειαζομαι το ρημαδι!!

Edited by NIKOSE
Link to comment
Share on other sites

Ο bootloader ειχε ξεκλειδωθει απο αλλη φορα. Απο εκει και περα, εκανα flash recovery (TWRP 2.3.1.0) πριν του δηλωσω πoια rom (boot.img) θα μου περασει. Καποια στιγμη εκει που ετρεχε το παραθυρακι του dos prompt αρχισε το κινητο να κανει συνεχεια restart (20-30).

Δεν μπορω να ξεκινησω υην διαδικασια απο την αρχη διοτι το κινητο δεν μπουταρει, αρα δεν το βλεπουν τα windows και κατ επεκταση ουτε το root προγραμα.

Το μονο που κανει ειναι να μπαινει σε αυτη την οθονη των διαφορων επιλογων με power kai volume down

Ο Γερμανος μπορει να το επαναφερει, η να συνεχισει την διαδικασια??

Eχω βρει ολα τα εργαλεια που χρειαζεται για την αποκατασταση του αλλα πρεπει να του περασω μεσα και το .Zip με την rom. Aυτο ειναι το δυσκολο. Με τις συνεχεις λουπες κατα την εκκινηση ΔΕΝ προλαβαινει να το δει το pc. Πως θα περασω την rom μεσα??

Edited by NIKOSE
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που κανει ειναι να μπαινει σε αυτη την οθονη των διαφορων επιλογων με power kai volume down

Μπες στο recovery και ψάξε να βρεις επιλογή factory reset/wipe all data ή κάτι τέτοιο...αν δεν έχεις κρατήσει κάποιο nanroid back up δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε γμτ και είναι από τα βασικά πράγματα..να το θυμάσαι την επόμενη φορά Νίκο :)

Τέλος πάντων τώρα έγινε, άνοιξε ένα θέμα στο xda ή καλύτερα στείλε ενα pm αυτουνού που ανέβασε την rom και τι ακριβώς έκανες.

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσε το κινητο με το usb. Πηγαινε στο recovery στην επιλογη mount/unmount. Κανε mount usb storage. Περασε καποια ρομ στο κινητο με μορφη zip και προσπάθησε να την περασεις. Πριν απο αυτο δοκιμασε να κανεις clear cache και απο το μενου advanced κανε clear dalvik cache, clear init.d clear nstools. Οτι απο αυτα υπαρχει. Αν δεν γινει τπτ ξαναμιλαμε.

Ο Γερμανος ειναι ασχετος με αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου αργησες. Κατ αρχην τα εκανα ολα αυτα που λες, οπως τα λεσ.

Εγκαταστησα 3-4 διαφορετικα roms/kernels, αλλα το αποτελεσμα ηταν το ιδιο, ειτε μενει στην λευκη οθονη του boot,εκεινη με το λογοτυπο, ειτε looparei συνεχεια κατα το boot.

To πηγα στον Γερμανο τελικα, οχι τιποτα αλλο αλλα γιατι κουραστηκα, κυριολεκτικα εφαγα 3 μερονυχτα να το παλευω. Μην χαθεις ομως, εχω την πεποιθηση οτι δεν θα κανουν τιποτα.

Χαιρομαι που βρηκα επιτελους καποιον που κατεχει απο αυτα. Μολις εχω νεα απο το service θα σου πω. Ευχαριστω πολυ!!

Edited by NIKOSE
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα πως δεν θα ξαναενοχλησω αλλα πηρα το χριστουγεννιατικο δωρο απο τον Γερμανο οπου ειχα παει για service το κινητο.

Λοιπον ο Γερμανος μου ζητησε 283 ευρω!!!!!! για αντικατασταση της μητρικης πλακετας!!! Τους ειπα να μου το στειλουν πισω φυσικα!!

Τι λετε?? Θα μπορεσουμε να κανουμε τιποτα??

Link to comment
Share on other sites

Πες μου λιγο αν το συνδεσεις με usb κλειστο φορτιζει; οπως ειναι συνδεδεμενο μπορεις να μπεις στο μενου του TWPR?

TWPR ή CWM έχεις περάσει;

Σε ποιο βήμα του οδηγού κόλλησες;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now