khetzal

Case εως 80Ε

Recommended Posts

εχω κανει ενα setup και θελω να βρω ενα αξιοπιστο και εβριχορο κουτι που να χωραει τα εξεις

MOBO Asrock Z77 Extreme4

CPU i5 3570K

VGA AMD HD7870 2Gb Gigabyte (27cm)

RAM Corsair Vengeance 8Gb (2x4096)

SSD OCZ Vertex 4 128Gb

PSU XFX 650W Core Edition

επισεις στο μελλον να μπορω να βαλω 2η 7870 η να παω σε αλλη μεγαλυτερη (σε cm) καρτα χωρις να εχω προβλημα με χωρο και καλωδια.

εχω 2 κατα νου CASE :: Corsair Carbide 200R Midi Tower no PSU Black - Visionstudio.gr

και το CASE :: AeroCool Strike-X One Midi Tower no PSU Black - Visionstudio.gr

το οτι θελω μεχρι 80 δεν σημαινει και οτι δεν θελω και πιο φθηνο :P

Link to comment
Share on other sites

Με 6? παραπάνω αγοράζεις το Silencio 550 που κάνει όλα αυτά που θέλεις COOLERMASTER RC-550-KKN1 SILENCIO 550 BLACK - - CASES - E-SHOP.GR και με 20? λιγότερο πάιρνεις αυτό COOLERMASTER RC-431K-KWN1 ELITE 431 + SIDE WINDOW BLACK - - CASES - E-SHOP.GR που χωράει τόσο 7970 όσο και 690GTX Elite 431 - Cooler Master - Leading Provider of Computer Case, Cooler, Power Supply, Laptop Cooling, Gaming Peripherals

Δεν ξέρω αν σε καλύπτουν εμφανισιακά όμως γιατί είναι υποκειμενικό το θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δεν μ ενδιαφερει και πολυ η εμφανιση (αρκει να μην ειναι κανα εκτρωμα :P) πιο πολυ με νοιαζει το οικονομικο,αξιοπιστια και ευκολια εγκαταστασης του Hw.

απο τα 2 που ποσταρα εχεις να σχολιασεις κατι η ακυρο?

επισεισ βρηκα το cooler master 430 στα 54,40Ε απο εδω http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=21387&cat=1&sub=0&pmanuf=457&sort=3&step=undefined

και απ οτι ειδα η διαφορες του με τον 431 ειναι klein...υπαρχει κατι που να μην προσεξα?

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα καλό κουτί να σου μείνει. Αν δεν είναι θέμα τα 40 ευρώ, το Corsair.

Υπάρχουν και καλύτερα, αλλά μετά μιλάμε για 130+.

Link to comment
Share on other sites

οποτε αναμεσα σε corsair 200r,cooler master 430 k 431 να παω στο πιο φθηνο η υπαρχουν μεγαλες διαφορες απο το ενα μοντελο στο αλλο? προσωπικα η corsair μ αρεσει πιο πολυ και την εμπιστευομαι περισσοτερο απο την cm αλλα ειναι και το οικονομικο στην μεση...Το αν θα εχει usb3.0 front δεν μ ενδιαφερει και πολυ (το λεω γιατι το cm δεν εχει) αυτο που νοιαζει ειναι τιμη,αξιοπιστια και αργοτερα να μπορω να κανω cf/sli η να παω και σε μεγαλητερη gpu.

Tελος μια ερωτηση,τα κουτια εχουν βαση για ssd,εχει o ssd μεσα στην συσκευασια η πρεπει να την αγορασω ξεχωριστα?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κοιτάς την τσέπη σου, την ρωτάς και ότι σου πέι αγοράζεις :P

Όσα κουτιά λένε πως έχουν βάση για 2.5" συνήθως δεν χρειάζεται να αγοράσεις extra βάση!

ή τους βάζεις βιδωτούς τους SSD ή κουμπωτούς :)

Αξιοπιστία σε ένα κουτί δεν ξέρω πως το εννοέις.

Και τα 2 που έχεες διαλέξει είναι εξίσου καλά και αξιόπιστα από την άποψη ποιότητα :)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κοιτάς την τσέπη σου, την ρωτάς και ότι σου πέι αγοράζεις :P

Όσα κουτιά λένε πως έχουν βάση για 2.5" συνήθως δεν χρειάζεται να αγοράσεις extra βάση!

ή τους βάζεις βιδωτούς τους SSD ή κουμπωτούς :)

Αξιοπιστία σε ένα κουτί δεν ξέρω πως το εννοέις.

Και τα 2 που έχεες διαλέξει είναι εξίσου καλά και αξιόπιστα από την άποψη ποιότητα :)

οποτε το 200r μαλλον...εκτως αν το 340 RC η το 341 δεν εχουν κατι να ζηλεψουν απο το corsair.Ti γνωμη εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now