Kriskapsis

BlueScreen

Recommended Posts

Καλησπερα και παλι παιδια!εκει που επαιζα και ολα ηταν ωραια ξαφνικα εβγαλε bluescreen!Το αρχειο ειναι dxgmms.sys!Θα ηθελα να μου πειτε τι να κανω για να λυσω αυτο το προβλημα,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το iso από εδώ -> Memtest86+ - Advanced Memory Diagnostic Tool το καις σε ένα cd και bootάρεις από αυτό, και μετά δεν κάνεις τίποτα. Το αφήνεις μερικές ώρες και αν δεν βγάλει "κόκκινα" (errors) τότε είσαι ok από μνήμες, και ψάχνουμε για κάτι άλλο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!Τελειωσε το memtest+ και τα αποτελεσματα ειναι Pass:8 Errors:0! Αρα δεν ειναι οι μνημες σωστα?Εγω παλι νομιζω οτι ειναι ο σκληρος μου δισκος γιατι ειναι και λιγο παλιος!Παιζει τετοιο ενδεχομενο?Πως μπορω να το τσεκαρω?

Link to comment
Share on other sites

Βρές εδώ τον σκληρό σου δίσκο και κατέβασε το προγραματάκι της wd ώστε να κάνει test για σφάλματα.

Επίσης κατέβασε το dll fixer από το google..πραγματικά κάνει θαύματα αυτό το πρόγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Φυσικα και θα το πω αμα δω κατι τετοιο :) !

Λοιπον εκανα και τα τεστ για τα σφαλματα για τον σκληρο δισκο και τα περασε ολα!!Τι γινετε και εγω δεν ξερω!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησες τίποτα τελευταία?

Δεν κάνεις μια επαναφορά συστήματος 31/12/2012 ξέρω γώ?

Απο θερμοκρασίες είσαι οκ σε CPU και Mobo?

Τις μνήμες τις τρέχεις 2400MHz με την τάση που λένε? Μήπως χρειάζονται ένα κλικ παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησες τίποτα τελευταία?

Δεν κάνεις μια επαναφορά συστήματος 31/12/2012 ξέρω γώ?

Απο θερμοκρασίες είσαι οκ σε CPU και Mobo?

Τις μνήμες τις τρέχεις 2400MHz με την τάση που λένε? Μήπως χρειάζονται ένα κλικ παραπάνω?

Οχι δεν εγκατεστησα τπτ!

Πως μπορς να κανω επαναφορα?

Απο θερμοκρασιες ειμαι κοπμλε!Οταν παιζω LOL μονο το βγαζει αυτο και γενικα στα ξεκαρφωτα κολλαει ολο το συστημα!Οταν παιζω εχω 47 βαθμους που πιστευω ειμαι ενταξει!

Τις μνημες τις εχω 2400 11-13-13-30 2Τ 1.65V.Το οποιο ειναι κιολας το PROFILE 2 απο το XMP!

Δεν ξερω τι αλλο να κανω!Αν μπορεις βοηθησε με.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αφήσεις πάνω στο σύστημα μόνο mobo, CPU, μία μνήμη και τον SSD, να μας πεις τι κάνει; Εφόσον βλέπεις ότι δεν σου κάνει blue screen, μετά πρόσθεσε και το υπόλοιπο hardware σιγά σιγά.

Τις μνήμες αν μπορείς βάλε τις στα 1600MHz 9-9-9-27-2T για να σιγουρευτούμε ότι δεν είναι θέμα του IMC.

Link to comment
Share on other sites

Windows Menu > Search "System Restore"

Ακολουθείς τα βήμματα και το κάνεις.

BIOS σε μητρική και τελευταίους drivers σε όλα έχεις περάσει?

Τo BIOS δεν το πειραξα σε θεμα update γιατι ειναι καινουργιο το pc.Τα υπολοιπα drivers ειναι ολα κανονικα!Αλλα οπως ειπα αυτο το κανει μονο οταν παιζω LOL(δεν εχω περασει αλλο game για να δοκιμασω)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now