bv13

Αλλαγή mobo ή μήπως όχι

Recommended Posts

Όπως πάντα θα ήθελα τη συμβουλή σας. Με τρώει το χέρι μου να αρχίσω να παίζω λίγο με τον 920, αλλά με προβληματίζει το κατά πόσο είναι αξιόπιστη η mobo (υπογραφή). Εδώ μπαίνει το δίλημμα λοιπόν. Αγορά μεταχειρισμένης sabertooth (130 ευρώ) με 3 χρόνια υπόλοιπο εγγύησης ή κάθομαι στα αυγά μου και κρατάω την msi μιας και τα λεφτά δεν μου περισσεύουν και αλλάζω μόνο μνήμες (όταν σκόπευα να πάρω καινούριες πριν κάποιο καιρό τελικά προτίμησα να αγοράσω ssd).

Link to comment
Share on other sites

Κράτα τα χρήματα σου..δεν αξίζει για κανένα λόγο καμία μητρική για επεξεργαστή 4ετίας..

Και αυτή που έχεις μπορεί να τον πάει μέχρι τα 3.8 που είναι με λογική τάση τα όρια του.

Για μνήμες θα βρείς με κανα 50ρικο αν της έχεις ανάγκη..

Link to comment
Share on other sites

Όταν λές να ξεκινήσεις να πάιζεις εννοέις να overclockάρεις?

Εάν ναι, και εάν θέλεις να το κάνεις με μια καλή αερόψυξη έως και μια καλή υδρόψυξη δεν πιστεύω πως θα δείς διαφορές ανάμεσα στην μητρική που έχεις τώρα ή σε άλλη καλύτερη!

Η Sabertooth είναι ASUS, αλλά δεν έιναι της σειράς ROG. Είναι λίγο διαφορετικό το στυλ της οπότε μην το σκέφτεσαι έτσι.

Ξεκίνα σιγά σιγά να ψάχνεις το CPU και με την βοήθεια μας όταν την τερματίσεις με αέρα ίσως να χρειαστεί να πας σε γρηγορότερες μνήμες. :T:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια παιδιά. @GoriLLakoS ναι για o/c μιλούσα. Οι μνήμες θα αλλαχτούν σύντομα πιστεύω γιατί οι συγκεκριμένες δεν έχουν και πολλά να δώσουν. Έχω βάλει στο μάτι Newegg.com - SAMSUNG 4GB 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory Model MV-3V4G3/US και προσπαθώ να ψήσω ένα φίλο να μου φέρει απο Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now