Recommended Posts

Χαιρετώ forumοπαιδα.

Λοιπόν έπειτα από σκέψη και αύξηση του budget θα αγοράσω τον amd fx 6300(138euro).

Έχουμε όλα τα parts εκτός mobo που πρόκειται να αγοράσω.Η ερώτηση είναι ποιά μητρική?

Το budget μου είναι ανάμεσα στα 280 και 300 ευρόπουλα με αυτά τα λεφτα θα παρω cpu+mobo.

Είμαι ανάμεσα σε:

Asrock 990fx extreme 4 = 154

Asus sabertooth 990fx = 151

gigabyte 990fxa ud3 = 135

Το pc ενοειται θα το clockαρω.

Link to comment
Share on other sites

Τελείως προβλέψιμα, την κουρτίνα δύο. Αν έβρισκες την extreme 4 κανένα εικοσάρικο κάτω, ίσως να είχε νόημα, αλλά με τις τιμές που δίνεις πάρε την Asus. Θα έχεις το bios update path της crosshair, γι' αυτό...

Link to comment
Share on other sites

+1 για caution.

H asrock εχει λιγοτερα features και απ τις 2 το μονο παραπανω ειναι +2 sata3 αλλα 8 ειναι υπερβολη πιστευω!

Τωρα asus k gigabyte πανω κατω τα ιδια features αλλα +1 στην asus για καλητερο bios k bios support.

Link to comment
Share on other sites

Sabertooth 990fx! επειδή την έχω και εγώ! :P

Έχει πάρα πολύ ωραίο BIOS που τα λέει όλα πολύ άπλα και είναι φιλικό, πράγμα που νομίζω πως αν ασχοληθείς με το OC θα σε βοηθήσει πάρα πολύ! Έχει και πολλά slots σε GPU και για σκληρούς που δεν μένεις ακάλυπτος από πουθενά, + ότι έχει καλά κατασκευαστικά υλικά πράγμα που βοηθού πολύ στο OC, και κάτι άλλο ωραίο ότι σου δίνει η Asus 5 χρονιά εγγύηση.

πότε θα ασχοληθώ και εγώ με το OC να γελάσουν και τα πιρούνια στο συρτάρι στην κουζίνα!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά παράγγειλα την asus κρίμα που το pc ειναι για φίλο :o..

καλα εκανες :)

τωρα γιατι δεν μας ειπες απο την αρχη οτι ηταν για φιλο σου αυτο ειναι δικο σου θεμα...μεγια του!

Link to comment
Share on other sites

Sabertooth 990fx! επειδή την έχω και εγώ! :P

Έχει πάρα πολύ ωραίο BIOS που τα λέει όλα πολύ άπλα και είναι φιλικό, πράγμα που νομίζω πως αν ασχοληθείς με το OC θα σε βοηθήσει πάρα πολύ! Έχει και πολλά slots σε GPU και για σκληρούς που δεν μένεις ακάλυπτος από πουθενά, + ότι έχει καλά κατασκευαστικά υλικά πράγμα που βοηθού πολύ στο OC, και κάτι άλλο ωραίο ότι σου δίνει η Asus 5 χρονιά εγγύηση.

πότε θα ασχοληθώ και εγώ με το OC να γελάσουν και τα πιρούνια στο συρτάρι στην κουζίνα!

μόνο σε ορισμένες μητρικές δίνει 5 χρόνια η asus - δεν θυμάμαι άλλες εκτός από sabertooth για να πω την αλήθεια. Γενικά ισχύει η 3ετή εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

μόνο σε ορισμένες μητρικές δίνει 5 χρόνια η asus - δεν θυμάμαι άλλες εκτός από sabertooth για να πω την αλήθεια. Γενικά ισχύει η 3ετή εγγύηση.

+1 για να παρεις αυτο το μανουλη χεχε. (και εχει και ωραιο αυτοκολλητο μεσα στο κουτι :P )

νομιζω πως δινει 5 χρονια λογο TUF Series αν δεν κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now