ChameZX

Πρόβλημα Εκκίνησης

Recommended Posts

Χαιρετώ την κοινότητα.

Λοιπόν παίδες ανοίγω το pc και μου λέει ότι λείπει ένα αρχείο sppcomm.dll από το slui.exe , τι είναι το slui.exe? τι είναι το sppcomm.dll? είναι κάτι το ανησυχητικό? Πρώτη φορά μου το κάνει…

:hug:..

Link to comment
Share on other sites

με μία γρήγορη αναζήτηση φαίνεται ότι έχει σχέση με την ενεργοποίηση των γουίντος.

σου εμφανίζει ότι δεν είναι αυθεντικά; μπαίνει τελικά στο λειτουργικό;

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλέ weqwer για την γρήγορη απάντηση σου!

Μπαίνει κανονικότατα στο λειτουργικό , χωρίς κανένα πρόβλημα , τρέχει τα πάντα όλα, απλά όταν κάνει Boot το pc, πριν το «καλώς ορίσατε» μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα, ότι λείπει το τάδε αρχείο (sppcomm.dll) και αν δεν πατήσω το «οκ» δεν συνεχίζει η έναρξη του λογισμικού.

Εντάξει δεν μου φαίνετε και κάτι ανησυχητικό, απλός δεν θέλω να δυσλειτουργεί το pc αυτό είναι όλο.

Λέτε να το πάω στον τεχνικό να κάνει εκεί τα δικά του?

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλέ weqwer για την γρήγορη απάντηση σου!

Μπαίνει κανονικότατα στο λειτουργικό , χωρίς κανένα πρόβλημα , τρέχει τα πάντα όλα, απλά όταν κάνει Boot το pc, πριν το «καλώς ορίσατε» μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα, ότι λείπει το τάδε αρχείο (sppcomm.dll) και αν δεν πατήσω το «οκ» δεν συνεχίζει η έναρξη του λογισμικού.

Εντάξει δεν μου φαίνετε και κάτι ανησυχητικό, απλός δεν θέλω να δυσλειτουργεί το pc αυτό είναι όλο.

Λέτε να το πάω στον τεχνικό να κάνει εκεί τα δικά του?

Μήπως να βάλεις το CD των windows ώστε να κάνεις repair ? Ή κάνε επαναφορά συστήματος μήπως και έσβησες τίποτα / μπλα μπλα μπλα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now