Recommended Posts

Καλημερα παιδια εχω μια rampage 3 extreme με εναν i7-950 και καθως στο 1366 δεν βρισκω τιποτα πια λεω να παω σε ενα απο τα 2 αυτα socket.

Eχω υποψη μου εναν ι7 3770κ και μια maximus 4 extreme-Z68 στο 1155.

Ειναι καλη επιλογη εσεις τι λετε?ειμαι και εξω απο το παιχνιδι εδω και 1,5 χρονο.

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε και καλώς σε βρήκαμε :)

Εγώ νομίζω πως με 950 + R3E είσαι πάρα πολύ δυνατός! Ανέβασε τον λιγάκι άμα κολλάει κάπου και θα σε βγάλει ακόμα για πολύ καιρό!

Σοβαρά τώρα, κολλάει κάπου και θέλεις να το αλλάξεις? ή απλά γουστάρεις να το αλλάξεις?

Και ο 3770Κ με M4E είναι πολύ δυνατό combo πάντως :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση

Οχι δεν κολλαει πουθενα εχω και backup μια rampage 3 formula με εναν ι7-920 αλλα ακουω και διαβαζω οτι οι ivy ειναι σαφως ποιο γρηγοροτεροι τωρα στο gaming δεν ξερω τι λενε που ειναι και η βασικη μου προτεραιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Αφού απαντάς μόνος σου..."αν και καπου ειδα οτι ο 3770 για να αποδωσει max θελει z77"

Θα πάρεις καινούριο cpu με καινούργια πλατφόρμα δεν χρειάζεται ν είναι extreme για να αποδώσει!αν δεν έχεις σκοπό να βάλεις υγρά άζωτα κ να κάνεις extreme o/c μια απλή z77 σε υπερκαλύπτει.

Φυσικά κ είναι πολύ ποιο γρήγορος παντού κ πάντα από τον 920, είχα τον 920 πριν.

Link to comment
Share on other sites

αλλα ακουω και διαβαζω οτι οι ivy ειναι σαφως ποιο γρηγοροτεροι τωρα στο gaming δεν ξερω τι λενε που ειναι και η βασικη μου προτεραιοτητα

Π@πάρια μέντολες.

Εν αρχή:

980X ( ο μεγαλύτερος παρέα με τον 990X επεξεργαστής της γενιάς του CPU σου ) ενταντίων του 2600K ( Sandy Bridge, ο πρόγονος του Ivy Bridge 3770K )

2600K = .:: BenchZone ::. Get in the Zone, stay in the Zone! - PC's Gaming Performance: What really matters...

980X = .:: BenchZone ::. Get in the Zone, stay in the Zone! - PC's Gaming Performance: What really matters...

Και για να δείς και την διαφορά μεταξύ Sandy Bridge ( 2600K ) και Ivy Bridge ( 3770K )

.:: BenchZone ::. Get in the Zone, stay in the Zone! - Sandy Bridge vs Ivy Bridge: Gaming Performance

Γιατι οχι z68? αν και καπου ειδα οτι ο 3770 για να αποδωσει max θελει z77

Πάλι μια από τα ίδια.

Είτε πάρεις z68 είτε z77 πάρεις τις ίδιες ακριβώς επιδόσεις θα έχεις με τον 3770K και οιονδήποτε επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Κόλαση μπερδεύτηκα λιγάκι extreme o\c όχι δεν κάνω

ένα απλό από τα προγράμματακια της asus

Τελικά στο gaming θα δώ διαφορα η όχι;μιλάμε για stragety βασικά και

μετά racing και κανά crysis και far cry 3 για ορεκτικο

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου, ναι ωραία ας έχει τις ίδιες επιδόσεις αλλά γία ποιό λόγο να πάρει το παλιότερο αφού μπορεί να πάρει το επόμενο?

maxer κάνε υπομονή! σε λίγους μήνες θα κυκλοφορήσουν οι Haswell και θα σου πουλήσω των 3770k μου και την z77 μητρική μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now