Lestat Somewhere I Belong

Βοήθεια με αναβάθμιση pc

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά είχα ανοίξει ένα thread πριν αρκετό καιρό για σύνθεσή νέου pc για παιχνίδια maxed out στα 1920χ1080p αλλά τελικά επειδή πολλά κομμάτια που έχω αξίζουν ακόμα σκέφτηκα αναβάθμιση τα κομμάτια που έχω τώρα είναι :επεξεργαστή intel core quad q6600

2gb ram 667mhz aeneon 5300 5-5-5,

μητρική asus p5n-t deluxe,

τροφοδοτικό 425w no name,

κουτί coolermaster mystique 631 κάρτα γραφικών gigabyte nvidia 9600 gt και έναν σκληρό δίσκο western digital caviar blue 16 mb sata 2 7200.

τι θέλω να κάνω αναβάθμιση : μνήμες ραμ, κάρτα γραφικών που σκέφτομαι την evga gtx 660 superclocked και τροφοδοτικό οθόνη άλλαξα πήρα μια samsung syncmaster t27b300ew που είναι tv monitor και τρέχει στα 1920χ1080p αυτά την βοήθεια σας παρακαλώ και μάλλον θα χρειαστώ και overclock οπότε βοήθειστε με πως να κάνω γιατί με την μητρική που έχω μου φαίνεται πολύ δύσκολο

Edited by Lestat Somewhere I Belong
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ξεχνάς το "παιχνίδια maxed out στα 1920χ1080p" με αυτό που πας να κάνεις. Τα σχετικά έως πολύ βαριά games τα ξεχνάς εντελώς όσον αφορά το "maxed out" και λόγω κάρτας και λόγω επεξεργαστή. Οπότε καλό θα ήταν να ξεκαθαρίσεις τι εννοείς "maxed out" διότι θα πετάξεις και τζάμπα λεφτά αν τελικά δεν μείνεις ικανοποιημένος από την αναβάθμιση (θα έχεις χρυσοπληρώσει τις μνήμες την στιγμή που οι DDR3 θα σου έρθουν μισοτιμής σε νέο σύστημα).

Link to comment
Share on other sites

1080p και maxed out υπάρχουν ένα κάρο σημερινά που δεν το βλέπουν από χιλιόμετρα μακριά όχι ενα pc 6 ετίας..ακόμα κ καλή κάρτα να πάρεις θα σε κόβει το υπόλοιπο σύστημα οπότε μην κάνεις τίποτα.

Υπομονή μέχρι να στήσεις ένα νέο σύστημα :)

Link to comment
Share on other sites

στα 700 ευρώ ταβάνι και ότι μπορώ να κρατήσω από τον παλιό για να μου μείνουν ας πούμε χρήματα η να τα επενδύσω αλλού ο σκληρός μου πιστεύω θέλει αλλαγή γιατί το pc μου που και που φριζάρει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now