George_o/c

Thomson 585 v7 ΚΑΠΟΥΤ

Recommended Posts

sorry αλλά μακριά και αγαπημένοι με τη κυρία forthepouts :hehe:

Και ομως morty ειναι η πρωτη φορα μετα απο 5 χρονια που χρειαστηκε να παρω τηλεφωνο. ΠΑΝΤΑ τα τραβουσα και τα 18...

Λογικα καποιος θα εκανε καμια μλκια λογο vdsl/συνδεση αλλου.

DSL Status: Connected DSL Modulation Mode: ADSL2+ DSL Path Mode: Interleaved Downstream Rate: 1395 kbps Upstream Rate: 266 kbps Downstream Margin: 2 db Upstream Margin: 4 db Downstream Line Attenuation: 46 db Upstream Line Attenuation: 19 db Downstream Transmit Power: 12 db Upstream Transmit Power: 21 db

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς George...γιατι τις περισσότερες φορές δεν παλεύονται :T:

λοιπόν οκ τον dellman δεν τον έχω...μα καλά 61attn που μένεις ρε μαν σε κάνα ρέμα :hehe:

αλλά κοιτάχτε τα χάλια τα δικά μου και δεν είναι ο provider, ευτυχώς με την on εδώ και σχεδόν 2 χρόνια έχω βρει την υγειά μου.

γραμμή 1

1151325f289c8ec.jpg

γραμμή 2 ...τις έχω load balanced σε ένα vigor 2820n γιατί έχουμε και ένα ratio να συντηρήσουμε :P

1151325f28b2347.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα αραιά και που συνεχίζονται... Έχω μιλήσει 2 φορές με τον ΟΤΕ και σχεδόν τσακωθήκαμε γιατί μιλάω με άτομα που δεν καταλαβαίνουν τι και πως - είπαν θα στείλουν τεχνικό σύντομα ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε πάλι νούμερα που έχω, αλλά τουλάχιστον λύθηκε το πρόβλημα με το internet :o

CQzSN4l.png

Λοιπόν έχω update και εδώ. Τελικά τεχνικό δεν έστειλαν ποτέ ενώ τα προβλήματα ξεκίνησαν να γίνονται πιο έντονα, οπότε χθες το βράδυ ξεκίνησα τα τηλέφωνα. Μετά από περίπου 1 ώρα στην αναμονή μίλησα με μία Κατερίνα, να 'ναι καλά η κοπέλα ήταν συνεννοήσιμη, κατάλαβε ότι έχω εκνευριστεί και προσπάθησε να βοηθήσει όπως μπορεί. Σήμερα το πρωί έλαβα μήνυμα από το 13888 στο κινητό και μου έγραφαν ότι το πρόβλημα λύθηκε.

Απ' ότι κατάλαβα έβαλαν την γραμμή μου να συγχρονίζει χαμηλότερα και το SN Margin αυξήθηκε θεαματικά!

Τώρα το Thomson γράφει τα παρακάτω:

[TABLE=class: datatable, width: 100%]

[TR]

[TD=width: 170]Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:[/TD]

[TD=colspan: 3]861 / 4,176[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Data Transferred (Sent/Received) [kB/kB]:[/TD]

[TD=colspan: 3]0.00 / 0.00[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Output Power (Up/Down) [dBm]:[/TD]

[TD=colspan: 3]11.0 / 18.0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]Line Attenuation (Up/Down) [dB]:[/TD]

[TD=colspan: 3]27.5 / 47.0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 4][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 170]SN Margin (Up/Down) [dB]:[/TD]

[TD=colspan: 3]11.0 / 16.5[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Το attenuation είναι πάλι σκατά αλλά τουλάχιστον βελτιώθηκε το θέμα με τον θόρυβο και μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα dc. Είδομεν!

Edited by Astalavista
calling private IPs
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου ανέβασαν πάλι την γραμμή στα 17mbs και έπεσαν τα στατιστικά :P ζήλεια σου... Πάντως όπως σου είπα μόνο με πρήξιμο θα δεις άσπρη μέρα. Keep pushing George :D

Edited by Astalavista
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now