Hp2

Πρόγραμμα δημιουργίας multimedia παρουσίασης

Recommended Posts

Hello hello!

Θα ήθελα όποιος γνωρίζει προγράμματα δημιουργίας multimedia παρουσιάσεων να μου προτείνει κάποιο καλό και εύκολο στη χρήση.

Το χρειάζομαι για μια εργασία για τη σχολή μου, για να συμπεριλάβω σ' αυτό τα βασικά κομμάτια της (όχι powerpoint).

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που απαντώ την ερώτηση με ερώτηση, μα τι επιπέδου; Υπάρχει ας πούμε το Prezi, που είναι απλό και γρήγορο, αλλά δεν μπορεί να κάνει όσα κάνει π.χ. το Corel.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα απο αυτα για να σου πω! Πρεπει να εχει καποιες εικονες ας πουμε σα φοντο με κινουμενο κειμενο και να ακουγεται παραλληλα το κειμενο που εμφανιζεται. Επισης σαν εναλλακτικη μας ειπαν να φτιαξουμε κατι σε animation με ηχο!

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως, αφού το Powerpoint αποκλείται, το Prezi την δουλειά θα την κάνει μία χαρά. Είναι και το πιο εύκολο να το μάθεις, για να μην κάθεσαι τώρα να μαθαίνεις ολόκληρη flash ή corel για μία παρουσίαση.

Εκτός αν γνωρίζεις flash, οπότε πάμε αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλει και με powerpoint μια απλή παρουσίαση με τα πολύ βασικά σημεία της εργασίας και για έξτρα βαθμό να κάνουμε μια multimedia με άλλο πρόγραμμα της επιλογής μας!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now