ctassios

Upgrade to uefi bios!!

Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρέα και καλορίζικη η νέα εμφάνιση του site!!Θέλω να κάνω μια αναβάθμιση σε uefi bios όπως λέει και το θέμα,η μητρική είναι η gigabyte p67x-ud3-b3(GIGABYTE - Μητρικές - Socket 1155 - Chipset P67 - GA-P67X-UD3-B3 (Rev. 1.0) - Επισκόπηση) και αυτή τη στιγμή φοράει το f9 bios version.Αξίζει το Uefi bios,παρόλο που είναι beta και επίσης χρειάζομαι και ένα οδηγό,έψαξα,αλλά χάνομαι μετά από το σημείο που δημιουργούμε ένα bootable usb.Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και καλορίζικη η νέα εμφάνιση του site!!Θέλω να κάνω μια αναβάθμιση σε uefi bios όπως λέει και το θέμα,η μητρική είναι η gigabyte p67x-ud3-b3(GIGABYTE - Μητρικές - Socket 1155 - Chipset P67 - GA-P67X-UD3-B3 (Rev. 1.0) - Επισκόπηση) και αυτή τη στιγμή φοράει το f9 bios version.Αξίζει το Uefi bios,παρόλο που είναι beta και επίσης χρειάζομαι και ένα οδηγό,έψαξα,αλλά χάνομαι μετά από το σημείο που δημιουργούμε ένα bootable usb.Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Στο CD με τους drives υπάρχει utility που λέγεται @BIOS™.

Το τρέχεις, κατεβάζεις και το BIOS που θέλεις να βάλεις και το περνάει μόνο του.

Το F9 δεν είναι το τελευταίο BIOS. Το U1B είναι αλλά μάλλον το Ελληνικό site της Giga δεν είναι

updated. Μπορεις να το βρείς εδώ: GIGABYTE - Motherboard - Socket 1155 - GA-P67X-UD3-B3 (rev. 1.0)

Το ότι είναι BETA μάλλον δεν θα αλλάξει ποτέ, έτσι και αλλιώς έχει βγεί απο 13/03.

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα δηλαδή...απλά δώσε βάση σε αυτά που λέει δίπλα, δηλαδή:

Beta BIOS

UEFI BIOS

(When updating from legacy to UEFI, use only the utility attached to your BIOS file)

(Note) Some GIGABYTE utilities are not supported under UEFI BIOS architecture. Please remove Smart6, Dynamic Energy Saver, Smart TPM, and Touch BIOS utilities before updating the BIOS.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now