Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Καθώς η gpu μου άρχισε να αφήνει χρόνους ετοιμάζομαι για νέα, το σύστημα μου είναι αυτό που έχω στην υπογραφή μου.

Θα ήθελα την γνώμη σας για το τι να διαλέξω, σκέφτομαι μόνο για Nvidia μιας και έχω και το SLI bridge από την συσκευασία

της μητρικής αλλά και επειδή δουλεύω αρκετά χρόνια με Nvidia και έχω μείνει ικανοποιημένος.

Για αρχή να τονίσω ότι πρώτα θα πάρω την μία που την βιάζομαι γιατί έχω πεθάνει στο BSOD και μετά την δεύτερη για το SLI.

Να σημειώσω ότι δουλεύω 3 monitors και η μέγιστη ανάλυση που παίζω μέχρι στιγμής είναι 1920x1080 αλλά τον επόμενο μήνα,

σκέφτομαι να αλλάξω και τις οθόνες και να πάω σε 3 dell 24" οπότε ανεβαίνουμε και ανάλυση.

Όσο για το gaming υπολογίζω σε full γραφικά σε μια οθόνη φυσικά, και για games όπως Crysis 3, BF4 (το περιμένουμε), CS:GO,

και γενικά FPS καινούργια.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

πως και δεν τα μαζεύεις να πάρεις μια νέα GTX 770? και να μην παίξεις με SLI

αλλιώς αν οπωσδήποτε θες 2, πας σε GTX 660Ti καινούργια ή αν βρεις μεταχειρισμενη GTX 670

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περιθώρια για αναμονή πληρώνομαι από την δουλειά αύριο κάποια χρήματα και θα γίνουν κάρτα.. αυτή που έχω τώρα είναι τέρμα unstable.

Το πρόβλημά μου είναι ότι η δουλειά που κάνω γίνεται από το pc μου οπότε και είναι βασικό να δουλεύει. Σε κάθε άλλη περίπτωση θα το έκανα

όπως το λες, θα κοιτούσα δηλαδή για μια 770..

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί θα σου έκανα και καλύτερη τιμή κ μπορούν να επιβεβαιώσουν άτομα εδώ μέσα πόσο ψείρας είμαι..η κάρτα είναι κάτι περισσότερο από άθικτη!

660ti δεν με βλέπει ούτε με κιάλια..:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να περιμένεις λίγο να σκάσει η GTX 770 στην Ελλάδα να κοζάρεις τιμές και υλοποιήσεις; Δεν κινείται βέβαια στο budget της 660 Ti, αλλά από επιδόσεις είναι αλλού ;)

Link to comment
Share on other sites

μα σιγά τις διαφορες που εχει το 770 με το 680 . και αν κρίνω απο τις τιμες πιο συμφέρων ειναι μια used 680 μιας και εχει να δωσει χρηματα και για οθονες

Edited by antonis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now