Megadeth

Best tv 32 inch for gaming

Recommended Posts

καλησπερα στο φορουμ

θελω να αγορασω μια 32αρα TV για το pc

Η αναλυση θα ειναι στα 1080p

Τα hz θα ηταν καλυτερο να εχει απο 100 και πανω ?

το ποσο που διαθετω ειναι 350 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε μόνο να έχει ένα καλό panel. Τα Hz δεν έχουν και πολύ σημασία καθώς όσα Hz κι αν είναι η κάρτα γραφικών με 59 θα "οδηγεί", άσε που δεν μπορείς να πειράξεις καν τις ρυθμίσεις που έχουν να κάνουν με τα Hz στις περισσότερες όταν φύγεις από την τηλεόραση.

Καλή ευκρίνεια έχει μία LED της Blaupunkt που έχω δει από κοντά, δεν θυμάμαι μοντέλο αλλά μία βγάζει, έχει panel Sharp κι είναι αρκετά φτηνότερη από 350?.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είδα την Panasonic TX-L32E5E. Είναι IPS και έχει αρκετά καλό input lag και είναι και φθηνή.

Νομίζω ότι για gaming είναι ότι πρέπει, ψάξε μια καλή τιμή απενεργοποίησε και μια μούφα που έχει για σκοτεινό energy saving και είσαι good to go :)

Link to comment
Share on other sites

Μην ψαρώνεις με το 682Hz και τις CMR / MCI "πατέντες" με τις οποίες τα πετυχαίνουν οι γνωστές εταιρίες. Είναι σαν τα ms που άλλοι τα μετρούσαν grey to grey και άλλοι αλλιώς...

Γενικά πίστευε στα μάτια σου, ή στα πολύ καλά review :)

edit: να ένα ωραίο σχετικό ανάγνωσμα -> http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/44629-LCD-LED-LCD-TV-200-Hz-MCI-CMR-XR-PMR-%CE%BA-%CE%BB-%CF%80

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα πηρα την panasonic την εχω συνδεση στο pc με hdmi και υπαρχει ενα τρεμουλο οταν παει το ποντικι πανω σε καποιο εικονιδιο

επισης η εικονα δεν ειναι τοσο τελια... τι φταιει ? εχω ψαξει ρυθμησεις αλλαξα καλωδια αλλα τιποτα ... μηπως φταιει που ειμαι με την onboard καρτα

γραφικων του ι5 3570κ?

Edited by Megadeth
Link to comment
Share on other sites

Το τρέμουλο μάλλον στο κάνει γιατί δεν την έχεις ρυθμίσει στα 59Hz. Οποιαδήποτε άλλη ρύθμιση σε TV που να έχω δει δεν λειτουργεί σωστά. Επίσης, αν η TV έχει ρύθμιση να της πεις τι συνδέθηκε στο HDMI, βάλε "PC". Για την εικόνα, μάλλον θέμα ρυθμίσεων είναι, αλλά δεν θυμάμαι καθόλου τι ρυθμίσεις έχει η onboard.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now