Hp2

Σπασμένη οθόνη

Recommended Posts

Καλησπέρα guys!

Έχω το Vodafone Smart II και προχθές είχε ένα μικρό ατύχημα το οποίο εκτός από κάποια χτυπήματα στο πλαίσιο του, του προκάλεσε και ένα σπάσιμο στο τζάμι της οθόνης (χωρίς πρόβλημα στη λειτουργία, αλλά είναι αντιαισθητικό).

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος που του έχει τύχει εάν η εγγύηση του με καλύπτει αν το πάω για επισκευή στη Vodafone.

Επίσης σε αντίθετη περίπτωση, πόσο θα μπορούσε να μου κοστίσει. Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Όντως ρώτησα και μου είπαν ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση, και να το πάω για να το στείλουν στο service και θα μάθω από εκεί αν πρέπει να πληρώσω και πόσο. Ευχαριστώ παίδες! :)

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω για να το γνωρίζει και όποιος άλλος του τύχει ότι πήγα στη Vodafone και μου είπαν ότι για service οθόνης η ελάχιστη χρέωση είναι 80?...

Link to comment
Share on other sites

80? (τουλάχιστον) για ενα τηλ που το βρίσκεις καινούργιο με 90? από τους ίδιους και 80? από άλλο μαγαζί; αυτοί είναι ικανοί να στο χρεώσουν στο τέλος και παραπάνω από όσο κάνει καινούργιο!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω Ελένη..εγώ για Sony Ericsson Xperia Neo V Κινητό 3ετίας max πήγα σε γνωστή αλυσίδα (ονόματα δεν λέω δεν θέλω να γίνω περαιτέρω κακός) να ρωτήσω για τα πλαστικά μπροστά-πίσω-και τα πλαϊνά μαζί με τα buttons..με ενημέρωσαν ότι η χρέωση είναι 100ευρό..απλά αναλογίσου το :P με τόσα βρίσκω σε μεταχειρισμένο το ίδιο κινητό..και καλά τόσο γιατί είναι "αυθεντικά"..

Ελένη ψάξε σε μαγαζί στην γειτονία σου που έχουν κινητά μικρές εταιρίες επισκευές ηλεκτρονικά είδη..σίγουρα θα υπάρχει κάτι φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά απαράδεκτοι δεν ξέρουν να κοστολογούν, ότι αρπάξουν !!

Δεν αξίζει να το φτιάξεις αν είναι θέμα αισθητικό μόνο και όχι λειτουργικό !

http://www.ebay.com/itm/New-Black-Touch-Screen-Digitizer-For-Alcatel-V860-Vodafone-860-smart-2-ii-/281128496214?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item4174906c56

Edited by Jason
Link to comment
Share on other sites

80? (τουλάχιστον) για ενα τηλ που το βρίσκεις καινούργιο με 90? από τους ίδιους και 80? από άλλο μαγαζί; αυτοί είναι ικανοί να στο χρεώσουν στο τέλος και παραπάνω από όσο κάνει καινούργιο!

Αυτό λέω κι εγώ, και να μου περίσσευαν δε τους τα έδινα για κανένα λόγο!

Είναι απλά απαράδεκτοι δεν ξέρουν να κοστολογούν, ότι αρπάξουν !!

Δεν αξίζει να το φτιάξεις αν είναι θέμα αισθητικό μόνο και όχι λειτουργικό !

New Black Touch Screen Digitizer for Alcatel V860 Vodafone 860 Smart 2 II | eBay

Ιάσονα με σώζεις! Χίλια ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now