Kriskapsis

PC Για μουσικά προγράμματα

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.Ο αδερφός μου θέλει να κάνει μια αναβάθμιση στον υπολογιστή του ο οποίος είναι AM2 με athlon(δεν θυμάμαι ακριβώς τα μοντέλα) και τα προγράμματα που χρησιμοποιεί είναι κυρίως για μουσική όπως cubase και άλλα παρόμοια.Προς τα που να κοιτάξουμε; Εγώ του πρότεινα trinity επειδή θέλουμε κιόλας ένα low budget pc. Κοιτάμε μόνο για cpu,mobo,ram γιατί όλα τα άλλα τα έχει.Περιμένω για απόψεις,ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ο αδερφός μου θέλει να κάνει μια αναβάθμιση στον υπολογιστή του ο οποίος είναι AM2 με athlon(δεν θυμάμαι ακριβώς τα μοντέλα) και τα προγράμματα που χρησιμοποιεί είναι κυρίως για μουσική όπως cubase και άλλα παρόμοια.Προς τα που να κοιτάξουμε; Εγώ του πρότεινα trinity επειδή θέλουμε κιόλας ένα low budget pc. Κοιτάμε μόνο για cpu,mobo,ram γιατί όλα τα άλλα τα έχει.Περιμένω για απόψεις,ευχαριστώ πολύ!

Πόσο ειναι το budget;

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιμγή που δεν τρέχει παιχνίδια είναι μια χαρά και η GT210. Γενικά είναι όπως τα πε ο Pastel (ιδανικά 8GB), μπόλικη RAM, ειδικά άν χρησιμοποιεί πολλά 3rd party VST plugins και 4c/4t minimum CPU.

Link to comment
Share on other sites

Πανε για το πακετο με τον 750Κ φιλε μου.

Αυτο που ειπαν για την gt210 ηταν σωστο. παιχνιδια δεν θα παιζει, με την μουσικη θα ασχοληται το παιδι.

ο 750Κ ειναι πιο καλη επιλογη, πιστευω εχει πιο πολλες δυνατοτητες μιας και δεν τον κραταει πισω η καρτα γραφηκων, εχει την Gt.

+8gb ram!!! τι να πουμε? απειρος χωρος!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now