winters

Sapphire Fire 625W Modular

Recommended Posts

http://www.hwbox.gr/showthread.php?t=2051&highlight=SAPPHIRE+625W

Re-Branded Enermax είναι...αρχικά θα κυκλοφορούσε μόνο για την Ιταλία ( εν τω μεταξύ, το Site της Sapphire στην Ιταλία είναι πιο ενημερωμένο απο το κανονικό, Check --> www.sapphiretech.it ) αλλά μερικά ξεφύγανε και φτάσανε Ελλάδα.

Μερικά ακόμα χαρακτηριστικά του :

ATX12V v2.3 Compliant

EPS 12V

80 Plus Cert.

Energy Star 4.0 Cert.

Blue Angel Cert.

CrossFire X Ready

SLI Ready

2+6P PCI-E Connectors

Active PFC(Power Factor up to 0.99 )

EMC

Automatic Fan Speed Control

Certified by CAD & DCC (--> http://workstation.sapphiretech.com/ )

Pic

548d275043755b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έπαψα να της έχω αδυναμία όταν προσπάθησα να ζητήσω support για μητρική της

"Εμείς ντεν ξευρουμεν τιποτις απο μαμαμπουρδς, ρωτηστεν συνεργκατη μας. Εντο λαθος λινκζ"

μόνο για κάρτες γραφικών και εκεί ακόμα με ερωτηματικό

Link to comment
Share on other sites

I know για αυτό και μητρική Sapphire δεν ξανά αγοράζω εκτός και αν βγει ο Βασίλης και ανακοινώσει πάλι κανένα ξεστοκάρισμα. Μόνο τότε μπορεί να ενδιαφερθώ. Μιλάμε κάνανε 15 μέρες να απαντήσουν στο mail και το μόνο που είχαν να μου πουν είναι ότι, "Α ναι... μάλλον πρόβλημα με το BIOS είναι. Για πηγαίντε στην σελίδα της PCPartner που είναι ο κατασκευαστής των μητρικών και ψάξτε για το μοντέλο. Μάλλον είναι το τάδε αλλά ελέγξτε καλύτερα πρώτα το serial number να δείτε αν ταιριάζει".

Στο μεταξύ όχι μόνο δεν μου έδωσε link κατευθείαν στο μοντέλο της PCPartner που αντιστοιχούσε στην μητρική μου αλλά επιπλέον μου έδωσε κωδικό μοντέλου με εντελώς διαφορετικό layout σε σχέση με την μητρική μου. Δεν θα πω τραγικό. Θα πω άρπα κόλλα ερασιτέχνες που θέλουν να μου το παίξουν και brand name. Αν δεν είχαν την ΑΤΙ πίσω τους θα ήταν στο ταμείο ανεργίας σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα κάνουμε Sapphire Support για την Ελλάδα.

Οπότε, ότι λαλακίες θα έχετε με την Sapphire, θα το γράφετε εκεί και εγώ θα το μεταφέρω αυτούσιο... :)

Ελπίζω να μας λύνουν όλες τις απορίες, από bios μέχρι Vmods :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now