Recommended Posts

πριν κανά μήνα έκανα φόρμαρα το PC σε Win 8 και όπως κάνω κάθε φορά σε νέα εγκατάσταση, ακολούθησα τις συμβουλές του Ζάχου από εδώ. Αυτό που με προβληματίζει είναι η ταχύτητες του SSD - δεν βλέπω κάτι στην καθημερινότητα αλλά γτ είναι τόσο κάτω?

Εικάζω πως μπορεί να φταίει το align διότι έχει αλλάξει. ss1 - ss2. Any thoughts? C6 και CnQ είναι κλειστά από Bios και υψηλές επιδόσεις στα Power Options. Επίσης, οι ταχύτητες είναι ίδιες τόσο με τον amd driver όσο και με τον Win driver.

[MENTION=730]jax7480[/MENTION]

edit amd trinity έχω και έκανα format γτ άλλαξα μητρική από ASUS A85 σε Asrock Α88x. δεν νομίζω να με κόβει τόσο το bios ίδιο chipset είναι και στις 2 μητρικές.

as-ssd-bench OCZ-VERTEX4 ATA  14.9.2013 6-49-13 μμ.png

ssss.jpg

as-ssd-bench OCZ-VERTEX4 ATA  14.9.2013 6-49-13 μμ.png

ssss.jpg

as-ssd-bench OCZ-VERTEX4 ATA 14.9.2013 6-49-13 μμ.png

ssss.jpg

57fd08a00f281_as-ssd-benchOCZ-VERTEX4ATA

ssss.jpg.b4c0ac91cfad189ff405eaf742e4bca

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ τώρα κατάλαβα τι βλέπω στα screenshots.

Αν είχες και aida memory από τον παλιό και από τον νέο (ξέρω ότι φαίνεται άσχετο) για δες αν έχει βαρβάτη πτώση και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ τώρα κατάλαβα τι βλέπω στα screenshots.

Αν είχες και aida memory από τον παλιό και από τον νέο (ξέρω ότι φαίνεται άσχετο) για δες αν έχει βαρβάτη πτώση και εκεί.

δυστυχώς δεν έχω από το παλιό setup αλλά ένα ορίστε ένα ολόφρεσκο. Τα νούμερα είναι οκ? χρονισμοί στο ss.

λακωνικό όσο δεν πάει το topic :hehe:

aida.jpg

aida.jpg

aida.jpg

aida.jpg.527ca3393fe687c4003c6b389bece81

Link to comment
Share on other sites

( ναι μια χαρά είναι οι μνήμες - μου είχε τύχει τέτοιο σκηνικό με χαμηλό memory performance & sata performance σε FM1 και ήταν bios issue )

Latest bios έχει περάσει να υποθέσω ε;

Link to comment
Share on other sites

Απλά στην πρώτη περίπτωση σου έκανε caching o driver στα 4Κ-64Thrd ενώ στη 2η περίπτωση όχι.

Μην σε ανησυχεί. Μια χαρά είναι τα νούμερά σου.

Πήγαινε στο device manager--> disk drivers--> δεξι κλικ properties-->Policies--> και τίκαρε το Turn off Windows write-cache buffer flushing.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now