GoriLLakoS

H.O.T. : 7η θέση στον Κόσμο σε λιγότερο απο 1 μήνα !

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/5467bc1ce4cf2a.jpg[/WRAPLEFT]Tα θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα φιλικά Site-forums aka www.thelab.gr , www.pctechnology.gr , www.octech.gr και στα μέλη τους που

βοήθησαν και συνεχίζουν να υποτηρίζουν την H.O.T. aka Hellas Overclocking Team στον δρόμο πρός την κορυφή της κατάταξης στο www.hwbot.org !

Σε λιγότερο απο ένα μήνα ζωής της ομάδας μας ,καταφέραμε να ανεβούμε στην 7η θέση της παγκόσμιας κατάταξης, σκαρφαλώνοντας 81 θέσεις απο τις 1 Ιουνίου μέχρι και σήμερα!

Σε περίπου 10 ημέρες θα αρχίσει το νέο πρόγραμμα βαθμολόγησης του HWbot και με τα σημερινά δεδομένα βρισκόμαστε στην 10η θέση, χωρίς όμως η 3άδα να φαντάζει όνειρο θερινής νυκτός!

Καλή συνέχεια σε όλους λοιπόν, καλή ξεκούραση σε όσους θα φύγουν για διακοπές, καλή επιτυχία σε όλους όσους έχουν εξεταστική και καλύ τύχη & επιτυχία στις νέες προσπάθειες όλων των παιδιών για τα benchmarks και τα Score τους!

Επόμενος στόχος : Καθιέρωση στην 3άδα στα παγκόσμια rankings!:D

[ Διαβάστε περισσότερα εδώ για την Παγκόσμια Καταταξη του HWBOT...]

5467bc18458b9c.jpg

Link to comment
Share on other sites

O Hipro μόνος του έχει 800points αλλά ακόμα δεν έχει σηκώσει τα αποτελέσματα του..:)...μάλλον κάτι καλό ετοιμάζει ...;)

Επίσης ετοιμάζεται και κάτι άλλο καλό για να κάνουμε το 1-2 σχεδόν παντού..:D

Οπότε...1940 + 800 = 2740 και άλλοι 500 πόντοι ,του σούστη..θα benchaρουμε πολλοί...είμαστε 3οι και πάμε για 2οι..:)

Το θέμα είναι όμως πως στο bot rev.2 θα ψιλοπάιζει ρόλο και ο αριθμός τον registered μελών στην ομάδα..οπότε το XS...θα εξαφανισθεί πρώτο..μια για πάντα..:P

Link to comment
Share on other sites

Λογικα, αν μετραει και ο αριθμος των μελων της ομαδας, το XS μαλλον θα χασει παρα θα κερδισει, γιατι (αν γινει το λογικο) θα μετρουνται οι βαθμοι σε συναρτηση με τον αριθμο των μελων, οποτε πολλοι βαθμοι αλλα και πολλα μελη θα εχουν μικρη αναλογια βαθμων/μελη.

Ετσι λεει η λογικη και πως μετρουνται συνηθως τετοια αποτελεσματα. Αλλα επειδη δεν εχω ασχοληθει και ειμαι ασχετος με το σπορ, μπορει να λεω και ασυναρτησιες.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι γιατί δε μου κάνει λογικό κάποιος με δέκα γρήγορα μέλη να είναι πάνω απο κάποιον με 1000μέλη σχεδόν το ίδιο γρήγορα?

εκφυλίζεται το φόρουμ σε συγκεκριμένα πρόσωπα

δεν έχω κάτι με τα πρόσωπα ούτε θέλω να χαλάσει ο Μ.Ο.

αλλα με λίγα μέλη βγάζεις καλύτερο Μ.Ο. πολύ εύκολα

δεν σέρνεις Σαβούρα πίσω σου

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι γιατί δε μου κάνει λογικό κάποιος με δέκα γρήγορα μέλη να είναι πάνω απο κάποιον με 1000μέλη σχεδόν το ίδιο γρήγορα?

εκφυλίζεται το φόρουμ σε συγκεκριμένα πρόσωπα

δεν έχω κάτι με τα πρόσωπα ούτε θέλω να χαλάσει ο Μ.Ο.

αλλα με λίγα μέλη βγάζεις καλύτερο Μ.Ο. πολύ εύκολα

δεν σέρνεις Σαβούρα πίσω σου

Τι εννοεις "Σαβουρα" και "εκφυλιζεται"??

Ακομα και αν καποιος δεν εχει καλο hw η ακομα και αν δεν εχει ta skills η τα μεσα να δωσει πολλους ποντους, δε σημαινει οτι ειναι σαβουρα.

Μαλλον το εχασες καπου το νοημα...

Το παν ειναι να περναμε καλα με αυτο που μας αρεσει να κανουμε (overclock - benchmarking) και οτι βγει απο αυτο....

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι γιατί δε μου κάνει λογικό κάποιος με δέκα γρήγορα μέλη να είναι πάνω απο κάποιον με 1000μέλη σχεδόν το ίδιο γρήγορα?

εκφυλίζεται το φόρουμ σε συγκεκριμένα πρόσωπα

δεν έχω κάτι με τα πρόσωπα ούτε θέλω να χαλάσει ο Μ.Ο.

αλλα με λίγα μέλη βγάζεις καλύτερο Μ.Ο. πολύ εύκολα

δεν σέρνεις Σαβούρα πίσω σου

Αυτό που λες πέρα ότι ακούγεται άσχημο είναι και λάθος. Σε κάθε εφαρμογή είναι ο Μ.Ο. των 10 πρώτων. Άρα η "Σαβούρα" όπως την ονομάζεις είναι πιο κάτω και δεν επηρεάζει το Μ.Ο.

Link to comment
Share on other sites

με P4 @3G που εχω, πως να χαρακτηριστώ

δε μπορώ να βοηθήσω.

Τότε πως μετράνε θετικά ή αρνητικά τα πολλά η λίγα μέλη?

μεταξύ μας είμαστε ,αν σε πειραξε το σαβούρα και το πήρες προσωπικά

απλά συγνώμη

Link to comment
Share on other sites

με P4 @3G που εχω, πως να χαρακτηριστώ

δε μπορώ να βοηθήσω.

Τότε πως μετράνε θετικά ή αρνητικά τα πολλά η λίγα μέλη?

μεταξύ μας είμαστε ,αν σε πειραξε το σαβούρα και το πήρες προσωπικά

απλά συγνώμη

Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει για τον πολύ απλό λόγο πως όλα κάποια στιγμή παλιώνουν. Τώρα οσον αφορά τα μέλη να σου δώσω ένα παράδειγμα. Δύο ομάδες η μία με 10μέλη και η άλλη με 100. Στην ομάδα των 100 τα 10 καλύτερα είναι ίδια με την ομάδα των 10. Οι δύο αυτές ομάδες στην συγκεκριμένη εφαρμογή είναι στην ίδια θέση. Από μεριάς πόντων όμως το πιθανότερο είναι αυτή με τους 100 να έχει περισσότερους λόγω του ότι αυτοί με το χαμηλά σκορ συνήθως δείνουν(αν δώσουν) hardware ponits και όχι global. Όπως ναχει τα πολλά μέλη δεν ρίχνουν την ομάδα. Αυτό που θέλω να πω είναι να bencharουμε για το κέφι μας και να μην αισθανόμαστε ασχημα να ανεβάσουμε χαμηλά σκορ με τη λογική ότι μειώνουμε την ομάδα

Link to comment
Share on other sites

στη λογική του άντε να πάρουμε την πρώτη θέση

εγώ πως να βοηθήσω?

Με πιφ αυγά δεν βάφονται το ξες άλλωστε....

χαίρομαι που το πήρατε τόσο ζέστα

Go for it

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now